Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

πριν 3 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Εχεις δικιο. Παιζω λιγο τσολιας. Εγω απο UT99 ξεκινησα τα online fps αλλωστε.

To τσολιας ειναι λιγο παρεξηγημενο, απροβλεπτος θα ελεγα εγω, αυτο με συνδιασμο γνωσης του παιχνιδιου σε κανει δυσκολο αντιπαλο.

Τα παραπανω παιχνιδια και γενικα του ειδους δινουν την δυνατοτητα να φανει το ταλεντο τετοιου παικτη οποιο ευκολα και ο ιδιος ο παικτης

παλι παιρνει μεγαλυτερη ευχαριστηση παιζοντας τα μιας και οι αντιπαλοι του κυνηγουν το kill οπως και αυτος.

 

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Proteas said:

To τσολιας ειναι λιγο παρεξηγημενο, απροβλεπτος θα ελεγα εγω, αυτο με συνδιασμο γνωσης του παιχνιδιου σε κανει δυσκολο αντιπαλο.

Τα παραπανω παιχνιδια και γενικα του ειδους δινουν την δυνατοτητα να φανει το ταλεντο τετοιου παικτη οποιο ευκολα και ο ιδιος ο παικτης

παλι παιρνει μεγαλυτερη ευχαριστηση παιζοντας τα μιας και οι αντιπαλοι του κυνηγουν το kill οπως και αυτος.

 

Ναι γιαυτο τωρα τελευταια το εχω ριξει στο COD λιγο. Βεβαια θα μου πεις εκει ειναι φουλ στα καμπερια. Ισχυει. Αλλα ζω για να τους τιμωρω...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγω ειχα αφησει το BF4 πανω απο ενα χρονο, αλλα το ξανακατεβασα. Πηγα στο symthic.com για να θυμηθω τα οπλα και εχει κλεισει. Στο google βγαινει μια fake click-bate σελιδα. Υπαρχουν καπου αυτα τα δεδομενα ή καποιο παρομοιο site?

Link to comment
Share on other sites

Εχουν ανοιξει καινουργια σελιδα http://sym.gg αλλα εχουν πολυ δουλεια μπροστα τους.

Απο το discord τους βρηκα αυτο αν σε βολευει αλλιως εμπα μεσα και ρωτα τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αυτες τις μερες παιζω αρκετα, δεν ειμαι killing machine, πρωτη γραμμη παω μονο για επιθεσεις αυτοκτονιας, συνηθως τον εχθρο τον εχω σε αποσταση ωστε να μην με σκοτωνει με μια ριπη. Σκοπος ειναι παντα η νικη, εκτος βεβαια οταν ο εχθρος ειναι τοσο καλος που δεν υπαρχει πιθανοτητα νικης. Βασικα βοηθαω την ομαδα οπως χρειαστει. Αν καποιος θελει με κανει add. Παραδειγμα αγωνα:

Spoiler
default-og-image-1c0473d8.png
BATTLELOG.BATTLEFIELD.COM

Battlelog is a free social platform that ties into Battlefield 4 and Battlefield 3 and lets you socialize, track stats, plan your next game, and more from your...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τι να γινει αυτα παθαινεις οταν παιζεις με famas :p anyway ειναι γνωστο bug.

Για αρχη δοκιμασε να κανεις customization μεσω battlelog αν δεν υπαρχει και εκει η διοπτρα δοκιμασε να κανεις copy class* απο καποιον αλλον.

*Εδω ακομα και αν δεν βλεπεις την διοπτρα στο battlelog ειτε μεσα στο παιχνιδι.. μπες-βγες και ξαναμπες in game.

Αν δεν δουλεψει κανενα η μονη λυση μετα ειναι να ανοιξεις ticket η να μιλησεις μεσω live chat να την ξεκλειδωσουν αυτοι.

 

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Γ(ι)ατι εχουμε mod μην ριξει κανα ban :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ευχαριστώ για το ενδιαφέρον . δεν ανταποκρίνεται καλά. νομίζω ότι είναι πιο αργό , αλλά δεν νομίζω να είναι το λεγόμενο mouse lag . Δεν θυμάμαι εαν το εμφάνισε μετά από κάποιο update . 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Το BF4 είναι το μόνο On-line παιχνίδι στον υπολογιστή μου σήμερα,  έχοντας αρχίσει την καριέρα μου με το Novalogic DELTA Force (2001~2007).

 

Κατάφερα να κάνω αναβαθμίσεις hardware στο μέγιστο των πλούσιων δυνατοτήτων της μητρικής,  βρήκα την ισορροπία 45~75 FPS , λίγο ποιο κάτω από την ανάλυση 1080p. 

 

Κατάφερα να ανέβω Rank 150, με θεωρό έμπειρο στην στρατηγική, αλλά και πάλι δεν μπορώ να ευχαριστηθώ το παιχνίδι.

 

Ping από Γερμανία 20ms στο Server με έδρα Γερμανία,  Αυστρία 35ms , Ελλάδα ADSL Vodafone 75~80ms και όχι σταθερή κίνηση δεδομένων (παλιά κυκλώματα CYTA) .

Αναβάθμισα ποντίκι, το NEO, Microsoft intellimouse Pro, μου έδωσε υψηλά DPI, και ταχύτητα και σταθερότητα (εξαίρετη επιλογή).

 

Βασανίζομαι και εγώ με το πρόβλημα γραμμών από Ελλάδα, μου έχει καρφωθεί να κάνω συμβόλαιο με ΟΤΕ,  VDSL-50, μπας και ωφεληθώ από τον παλιό μύθο, ότι ο ΟΤΕ μισθώνει ταχύτερα κυκλώματα για κίνηση στο εξωτερικό. 

 

Το BF4 περιλαμβάνει FPS μετρητή και Network monitor, γίνετε ορατό μέσα από τις επιλογές του λογισμικού Origin.

Μήπως μπορούν τρία ~ τέσσερα άτομα με ΟΤΕ να δώσουν στατιστικά Ping ms με τον Server Γερμανίας?

 

   

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα ping. Στα 45-75 fps εχεις το τριπλο η διπλο input lag σε σχεση με καποιον που παιζει στα 120+

Και 20 ping να εχεις ο αλλος θα αντιδρα πολυ ταχυτερα απο εσενα.

 

Προσωπικα δεν μπορω να καταλαβω πως παιζεις με αυτα τα fps.

Εγω θα εκανα alt+f4 και unistall.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Πες τα ηλια. Οταν ελεγα σε εναν εδω οτι δεν ειναι το ιδιο αν παιζεις με 60 fps και το ιδιο με 200 fps και γελαγε με λεγανε τρελο και περιεργο... Επειδη τους ελεγα οτι δεν μπορω να παιξω σωστα με οτιδηποτε κατω απο 150 fps.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, GFFermari said:

Με 80min (100-110+Avg) παίζεις άνετα. Μην ακούς τον icy. Είναι τρελός!!

Αλλά 45-75 δύσκολα. Κ γώ που είμαι calm θα την έριχνα την Παναγία στον πρώτο με 200fps k 8 ping.

 

 

Φαντασου που εχω στο multi παιζω με 280 average fps και με σκοτωνουν ατομα πιθανοτατα απο κονσολα με 20 ping τι ριχνω...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.