Jump to content


Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

DICE's Frostbite engine goes 64-bit only | bit-gamer.net

^ Να και κατι θετικο, ελπιζω να μην μεινουν στα λογια παλι (Battlefield 3 leaving DX 9 behind, Frostbite 2 engine good news for PC gamers - Neoseeker ) γιατι τελικα εκεινος ο BF3 64bit client πηγε για βρουβες :S

[MENTION=1692]overvolt[/MENTION] ακομα XP εχεις ρε Δεινοσαυρε ? :p

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Battlefield 4 leaked details reveal 64 player maps, 3 factions, more....

We’ve got an exclusive scoop on some Battlefield 4 features. First of all, it looks like the game will stick with 64 players, and overall, the game appears to be very similar to BF3. If the rumors are true, we’ll be getting some extra features though, most notably: the Commander will return and we’ll get a third faction,

Leaked Battlefield 4 details:

This info comes from the same source who was the first to leak the Battlefield 4 artwork / teaser, and who was also spot on about EA releasing a teaser trailer. So we’re pretty confident in this information.

Battlefield 4 will stick with 64 players. Maps are larger and more detailed.

Three factions: US, Russia, and an unnamed “Eastern/Asian” faction.

4 classes with “additional features and tweaks” compared to BF3

Shipping with same amount of maps as BF3, there are plans for lots of DLC.

DLC is already in planning stages.

Battlefield 4 Premium will be available on day one and include some perks.

Most of the guns and vehicles from BF3 will return.

More squad features.

Commander feature returns, but won’t be the same as in BF2

Battlefield 4 is coming out on both current and next gen systems, and PC as well.

Game is more of an evolution rather than revolution of the series. Both technically and gameplay wise.

Will ship with more game modes than BF3

Will ship with more close quarter infantry maps than BF3

Frostbite 2 engine is pushed further in BF4. Better effects, higher res textures, more detailed game worlds, etc.

BF3 will still be supported after Battlefield 4 launches.

There is plan of some sort of integration between BF3 and BF4. Could be Battlelog-only.

Battlelog will be updated for Battlefield 4 with more social features and more detailed stats.

Single-player and co-op will return, new writers involved this time.

We’ll have to wait and see how things pan out. Battlefield 4 will be unveiled on March 26.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι το θέμα μας είναι η FB2.0. Δυνατότητες έχει πάρα πολλές. Χρειάζεται κάποιες διορθώσεις όσον αφορά στα διάφορα bugs (sound positioning, εμπόδια, κολλήματα, κλπ), αλλά κατά τα άλλα, έχει ότι χρειάζεται και μετά από αρκετή εμπειρία μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερο optimization. Tο να βγάλουν την 3.0 και να έχει όλα τα bugs της 2.0 μαζί με μερικά καινούρια, να μου λείπει, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Wizi πόσο να Pusharεις την 2.0? από άποψεις γραφικών δεν μπορεί να γίνει κάτι πάραπάνω. βλ BF3 / MOWH ( Κοίταξε κιόλας μπορεί να έχω και άδικο αλλά εγώ το φαντάζομαι κάτι σαν το Crysis 3 με CryEngine κάτι παρόμοιο να γίνεται και BF4 και 3.0..

Αλλά δεν θα με χάλαγε και εμένα να βγάζανε ένα BF4 τωρα..

Και πρως στο τέλος του 13 ένα BAD Company με την 3.0

Τώρα όσο για τα BUGS πιστεύω είσαστε "οι μοναδικοί"¨εγώ πότε δεν είχα κάποιο σιγκεκριμένο πρόβλημα..

Τα κλασσικά τα κολλήματα του Origin και τα σχετικά ΟΚ..

αλλά IN Game πότε δεν είχα κάτι το άστα να πανε... Ναι είναι μερικοί που σε σκοτωνανε και τέτοια αλλά πάντα θα υπάρχουν γιατί θα βγάλουνε παρόμοια πράγματα για BF4 είτε έχει 3.0 είτε 2.0 είτε 2.5?

Link to comment
Share on other sites

Ρε Wizi πόσο να Pusharεις την 2.0? από άποψεις γραφικών δεν μπορεί να γίνει κάτι πάραπάνω. βλ BF3 / MOWH ( Κοίταξε κιόλας μπορεί να έχω και άδικο αλλά εγώ το φαντάζομαι κάτι σαν το Crysis 3 με CryEngine κάτι παρόμοιο να γίνεται και BF4 και 3.0..

Αλλά δεν θα με χάλαγε και εμένα να βγάζανε ένα BF4 τωρα..

Και πρως στο τέλος του 13 ένα BAD Company με την 3.0

Συμφωνα παντα με τα λεγομενα τους:

BF4 will use 80% of power of frostbite 2, wheras bf3 only 30-40%
Οποτε μην εισαι σιγουρος οτι δεν θα σκουζεις το φθινοπωρο

Καλα για το MOWH δεν κανω καποιο σχολιο...

Τώρα όσο για τα BUGS πιστεύω είσαστε "οι μοναδικοί"¨εγώ πότε δεν είχα κάποιο σιγκεκριμένο πρόβλημα..

Καλα, πλακα κανεις τωρα ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Ρε Wizi πόσο να Pusharεις την 2.0? από άποψεις γραφικών δεν μπορεί να γίνει κάτι πάραπάνω. βλ BF3 / MOWH ( Κοίταξε κιόλας μπορεί να έχω και άδικο αλλά εγώ το φαντάζομαι κάτι σαν το Crysis 3 με CryEngine κάτι παρόμοιο να γίνεται και BF4 και 3.0...

Γράφω κώδικα από το 1982. Όταν βγάζει η Microsoft καινούρια γλώσσα, όλα τα νέα μου Projects τα γράφω σε αυτή. Αυτό δε σημαίνει ότι έχω χρησιμοποιήσει το 100% των δυνατοτήτων της προηγούμενης. Για να το δεις καλύτερα. Αν έχεις PS3, ή κάποιο φίλο με PS3, πες του να σου βάλει να δεις το Colin McRae και το Gran Tourismo. Είναι γραμμένα ακριβώς στην ίδια μηχανή, αλλά το 1ο είναι παιδικό, ενώ το 2ο έχει γραφικά που νομίζεις ότι βλέπεις ταινία.

Τώρα όσο για τα BUGS πιστεύω είσαστε "οι μοναδικοί"¨εγώ πότε δεν είχα κάποιο σιγκεκριμένο πρόβλημα..

Τα κλασσικά τα κολλήματα του Origin και τα σχετικά ΟΚ..

αλλά IN Game πότε δεν είχα κάτι το άστα να πανε... Ναι είναι μερικοί που σε σκοτωνανε και τέτοια αλλά πάντα θα υπάρχουν γιατί θα βγάλουνε παρόμοια πράγματα για BF4 είτε έχει 3.0 είτε 2.0 είτε 2.5?

Δεν αναφέρομαι σε bugs του παιχνιδιού, αλλά της μηχανής. Bugs όπως το να βγαίνεις από την αμερικάνικη βάση στη Bazaar και να κολλάει στο πεζοδρόμιο μπροστά της που έχει ύψος 5cm...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι σε bugs του παιχνιδιού, αλλά της μηχανής. Bugs όπως το να βγαίνεις από την αμερικάνικη βάση στη Bazaar και να κολλάει στο πεζοδρόμιο μπροστά της που έχει ύψος 5cm...

Ναι ωραία κοίταξε.. Μπορεί να τυχαίνει στον καθένα αλλά δεν μπορώ να πω ότι για αυτό το λόγο (στο συγκεκριμένο BUG σκοτώθικα από αυτό πατάω το Space και προχωράω

Καλα, πλακα κανεις τωρα ετσι;

Εσυ και ο Wolves είστε Commandos τρέχετε από εδώ πηγαίνεται από εκεί βγάζετε μαχαίρια.. Κυνηγάτε κόσμο..

Εγώ είμαι πιο ήσυχος κάνω Peak από την γωνία με κανα AEK με κανα M4 / ΑΝ και σκοτώνω ότι βρω και μπορώ

Πραγματικά με βάση τα BUGS που τα ξέρουμε ποτέ μα ποτέ δεν είχα πρόβλημα..

Το μόνο σπαστικό ήταν με το Armored με την γουρούνα που έβρισκες στην πέτρα και σκάλωνε..

Η στο Aftermath που δεν μπορούσες να καβαλήσεις ορισμένα σημεία αλλά και πάλι να πω σε Scale από 0% εως 100% αυτά τα πραγματάκια με ενοχλήσανε στο 20% δεν είχα ποτέ θέμα..

Μαζι είμασταν Voice σας άκουγα :p

Τι να πω μακάρι να χρησιμοποιεί όπως λένε κείνοι..

Πιο πολύ μου αρέσουν τα γραφικά και η εμπειρία του Game παρά τα BUGS..

Τώρα στις 26 είναι το σίγουρο θα δούμε πράγμα και θα είμαστε έτοιμοι το καλοκαίρι ή θα μας πάει οκτομβρη και νέο έτος..

Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κάνουμε τα high res textures και το άπειρο sun glare?

Εγώ θέλω καλύτερο netcode,να βγάλουν το suppression,να βάλουν spectator και battlerecorder,φοβάμαι ότι θα μείνω με την όρεξη όμως.....για να δούμε τι θα ανακοινώσουν στις 26...

Link to comment
Share on other sites

Recorder, commander, 80% power of failbyte engine και spectator εχουν ακουστει απο περσι, δεν θυμαμαι βεβαια αν ητανε εγκυρη πηγη ή οχι

Eμενα το premium απο day one μου φαινεται λιγο καπως + οτι ηδη υπαρχουν σχεδια για DLC, το BF3 ενω μετρουσε σχεδον συνεχεια 40.000-50.000 ενεργους παικτες, ειχε και εχει ΤΡΕΛΟ fragmentation , 2 μηνες μετα την κυκλοφορια του παιχνιδιου βγηκε το πρωτο dlc.

Δηλαδη δεν εφτανε που οι μισοι παικτες ητανε ηδη σκορπισμενοι σε squad DM - TDM - rush - noobcore - metro only - 3000 Tickets or go home, αυτος ο εσωτερικος καταρκεματισμος αυξηθηκε και αργοτερα με τα καινουργια maps και modes τα οποια μπορει και να μην ψηνοτανε στην τελικη να τα παιξει καποιος, αναγκαστικα ομως επρεπε τα φαει στην μαπα λογω "παρεας" και να βαλει το χερι στην τσεπη κιολας ( τουλαχιστον καποιοι μετριασανε την ζημια πληρωνοντας σε ρουπιες :whistle2: :p )

Τωρα για το netcode, εφοσον δεν τους νοιαζει καθολου το παραπανω φαινομενο, ας βαλουν μια παραπανω επιλογη στους server να διαλεξει ο καθενας admin αν επιτρεπεται το clientside lag comp ή οχι, δεν θα παθουν τιποτα οι γερμανοι πχ αμα αναγκαζονται να παιζουν μονο οπου εχουν 50-60 ping max

Μια αλλη λυση ειναι να βελτιωθει το ιδιο το "prediction", αφου ομως ητανε τρυπιο και καθυστερημενο χρονια τωρα, πριν ακομα αλλαξουνε μηχανη ( θυμαται κανεις τα double KO με knife ? :D ) ποιος ο λογος να το σουλουπωσουν αυτη τη φορα ?

Το Clipping και ο ηχος δεν χρειαζονται "80% engine power" για να γινουν καλυτερα, στο χερι τους ειναι τα βελτιωσουν απο τωρα, τουλαχιστον εγω μονο ετσι καταλαβαινω το "BF3 will still be supported after Battlefield 4 launches.

Τελος ο ανταγωνισμος ειναι πολυ πιο σκληρος τωρα αποτι πριν 2-3 χρονια που ειχαμε πηξει στις κονσολιες, στοχος της ΕΑ το 10 και το 11 ητανε να κλεψει κοσμο απο ενα franchise που ειχε καταντησει σουπα, αυτη τη φορα θα πρεπει να κοντραρει ενα arma 3 και ενα planetside2, σε μια υπερκορεσμενη αγορα που για να μεγιστοποιησεις τα κερδη σου πρεπει να διεκδικησεις ενα οσο το δυνατον μεγαλυτερο κομματι απο την πιτα.

Αυτη τη στιγμη παιζουν cs 1.6 css και cs go 60.000 ατομα ( proof -> Steam: Game and Player Statistics ) χωρια τον κοσμο που επιμενει ακομα και σημερα να παιζει τα προηγουμενα BF της σειρας, Θα συνεχυσουν να το παιζουν υπερανω με δηλωσεις του στυλ " εμεις δεν πουλαμε console ports στα 60 δολλαρια οπως η activision με το mw2 " ή θα μπουνε στον κοπο να φερουν πισω εστω το 1/4 απο ολους αυτους τους παικτες ?

edit : ξεχασα να γκρινιαξω για το destruction :p, αν παλι υστερει του bc2 τοτε θα ειμαι ο πρωτος που θα ανεβασει συγκριτικο βιντεο με τιτλο " 80% of power of frostbite 2.0 engine my arse "

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.