Jump to content


Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Άντε να αρχίσω να τα γράφω σιγά σιγά..

Δεν θα μιλήσω για γραφικά και αυτά (Όχι ακόμα)

Αλλά από αυτό το 17 λεπτό που είδα πιστεύω ότι το Single Player θα μου δημιουργήσει ψυχολογικά!

Καταρχήν τον Squad Leader ήτανε τρία άτομα δεν μπορούσαν να σηκώσουν μια πέτρα? έπρεπε να του κόψουν το πόδι? Και επίσης δεν έφτανε μόνο αυτό τον πνίξανε κιόλας! (Ναι μπορείς να πείς ήτανε αποφασή του αλλά)

Επίσης στο τέλος βίντεο (Λογικά την γλυτώνουν οι 3ις) Γιατί αρχίζει η τηλεφωνική συζήτηση και λεει ο DudeStone έχει ανακτήσει την πληροφορία οι ρωσοι θα είναι πιστοι και μετά αρχίζουνε για κίνα.. Αρα όπως λεει και ο μεμας τους έχουν βάλει όλους μέσα σουμπουρμπουλους..!

Τώρα αυτό που θα ήθελα να δω είναι γύρω στις 12 ώρες SinglePlayer! (Πολλα ζυτάω?) Θυμάμαι 9.30 το είχα κάνει Install το BF3 και 12.30 ήμουν κάπου στα τελειώματα και μίλαγα με έναν φίλο μου και του λεω για πες αξίζει το Multiplayer?

To Single Θα είναι τεράστιο! Πιστεύω έχουν κάνει αρκετή καλή δουλειά άμα σκεφτείς ότι αυτό το 17 λεπτο θα είναι η 1η απόστολη..

Τώρα μια για τα Ingame τα περισσότερα τα είδα στον LvLCap το Spot ωραίο δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι ΟΚ για Multiplayer (Επειδή σίγουρα μου φαίνεται το σποτ το συγκεκριμένο το κάνεις (Κατι σαν Command) για να κινηθούνε οι άλλοι) με το που τους σπόταρε άρχισε το Chopper να τσοπεύει.. επίσης αυτό που δεν μου αρεσε είναι το impact όταν σε χτυπάει η σφαίρα ακούγετε και 1 ΓΚΟΥΠ και μου φερνει πάρα πολύ σε MOHW μόνο εκεί μου το θύμησε και λέω τι GTP?

Επίσης υπάρχει γκόμενα και είναι ΜΑΜΑΩ ΤΑΩ! ΟΠΑ ΕΙΠΑ ΛΕΩ!

Ο ήχος φαίνεται να έχει πάρει ΤΑΠΑ βελτιωση αλλά δεν μπορώ να πω ότι άκουσα το κάτι διαφορετικό.. αλλά πολύ καθαρά και από μακριά

(Έχω δει το βίντεο 5 φορές)!

Το Double Scope ωραία ιδέα τώρα το πόσο να είναι χρήσιμο δεν ξέρω σίγουρα για το Single Player θα λεει..

Αυτό που φόβαμαι είναι για Multi να μην το έχουν κάνει σαν το MOHW με ένα καρό Optimazions και μπλεχτούμε..

Βάλε αυτό το Scope εκεί το άλλο εκεί Lazer εκεί Barrel εκεί και όχι διάλεξε παίχτη γκομενα/αντρα διάλεξε φάτσα και τα σχετικά..

Γραφικά τώρα όπως είπε και ο LVLCAP "BF3 ON STEROIDS"

Και φανταστήτε ότι βλέπετε ένα VIDEO 1080P το οπίο παίζετε σε κάποια Consola (PS3 XBOX) φανταστείτε αυτό το πράγμα στο PC με Optimazations στα γραφικά!

Έμένα μου φαίνεται τόσο βαρύ όσο Crysis 3 Βαρύ..

Σίγουρα θα υπάρχει HBAO MSAA X2 X4 X8 FXAA

Δεν ξέρω άμα θα φτάνει μια 7970 πιστεύω μέχρι τότε να έχει βγάλει και η AMD 8000 σειρά με TressFX για τις ΜΑΜΑΩ ΤΑΩ ΓΚΟΜΕΝΕΣ στο BF4! Θα μπαίνει ο LazyDog με BlackLight και δεν θα βλέπει τίποτα παρά την οθόνη μουτζουρομένη!

Αυτά για την ώρα

Όπως είπα γραφικά θα είναι ΤΑΠΑ ωραία

ο ήχος είναι και αυτό πολύ ωραίος.. (Πάρτε για παράδειγμα το Machine Gun πάνω στο Buggy δεν είναι το ίδιο σαν BF3? μόνο πιο καθαρός και πιο δυνατός?)

Περιμένει μόνο να δούμε Multiplayer!

Link to comment
Share on other sites

@sfirculitu Πάρα πολλά assumptions. Ετοιμάσου να απογοητευτείς :p

Και φανταστήτε ότι βλέπετε ένα VIDEO 1080P το οπίο παίζετε σε κάποια Consola (PS3 XBOX) φανταστείτε αυτό το πράγμα στο PC με Optimazations στα γραφικά!

Σύμφωνα με τα λεγόμενα το trailer είναι στο PC. Επίσης αν δεις τα on-screen keybinds είναι από Keyboard. Μην περιμένεις καλύτερα γραφικά, αυτά είναι μέχρι στιγμής τα max του.

Από το movement pattern του, πως δεν κοιτάζει πάνω σε stairs, η ελάφρια επιβράδυνση όταν σταματάει και τα slight misses μου δίνει την εντύπωση πως αυτός που παίζει, παίζει με gamepad. Όλο το βίντεο μοιάζει να είναι με analog movement. Κράτησαν απλά τα keybinds στο keyboard για να μην υπαρξει αμφιβολία για το platform.

Από εκεί και μετά, οκ, είναι trailer. Και του BF3 SP ήταν ωραία και αποδείχτηκε και μικρό και μάπα. Κρατάμε μικρό καλάθι κτλ.

Επίσης: 3:34 στο βίντεο. Σκάει μύτη ο Squad leader από έναν διάδρομο τίγκα στο φως. Αμέσως μετά πάει στο παράθυρο και λέει, έκπληκτος, "it's already daylight". No shit, Sherlock. Δηλαδή τέτοιο facepalm που έκανε τόσο μπαμ τους ήταν πολύ δύσκολο να το δουν και να το αλλάξουν λίγο;

Τέλος, ο μαύρος του Squad μοιάζει εμφανισιακά και ακούγεται να είναι ο Michael Kenneth Williams (The Wire, Boardwalk Empire). Αν ισχύει, τότε

α) βλέπουμε ότι ακολούθησαν αυτό που έκανε το Blops 2, με το να κάνει τους χαρακτήρες να μοιάζουν με τους voice actors για να ταιριάζουν καλύτερα και οι φωνές και να δώσουν αναγνωρισιμότητα στα αστέρια τους

β) και...μαμώ :p

εντιτ: Pre-order BF4 - currently just for PC, PlayStation 3 and Xbox 360 - and you'll automatically get a Premium expansion pack. There's a BF4 Digital Deluxe on Origin, which includes the base game and bonus in-game digital items. Pre-order that and you'll get the Premium expansion pack as well as access to the Battlefield 4 multiplayer beta.

Έγινε επεξεργασία από Andeus
Link to comment
Share on other sites

Άντε να αρχίσω να τα γράφω σιγά σιγά..

Δεν θα μιλήσω για γραφικά και αυτά (Όχι ακόμα)

Αλλά από αυτό το 17 λεπτό που είδα πιστεύω ότι το Single Player θα μου δημιουργήσει ψυχολογικά!

Καταρχήν τον Squad Leader ήτανε τρία άτομα δεν μπορούσαν να σηκώσουν μια πέτρα? έπρεπε να του κόψουν το πόδι? Και επίσης δεν έφτανε μόνο αυτό τον πνίξανε κιόλας! (Ναι μπορείς να πείς ήτανε αποφασή του αλλά)

Επίσης στο τέλος βίντεο (Λογικά την γλυτώνουν οι 3ις) Γιατί αρχίζει η τηλεφωνική συζήτηση και λεει ο DudeStone έχει ανακτήσει την πληροφορία οι ρωσοι θα είναι πιστοι και μετά αρχίζουνε για κίνα.. Αρα όπως λεει και ο μεμας τους έχουν βάλει όλους μέσα σουμπουρμπουλους..!

Τώρα αυτό που θα ήθελα να δω είναι γύρω στις 12 ώρες SinglePlayer! (Πολλα ζυτάω?) Θυμάμαι 9.30 το είχα κάνει Install το BF3 και 12.30 ήμουν κάπου στα τελειώματα και μίλαγα με έναν φίλο μου και του λεω για πες αξίζει το Multiplayer?

To Single Θα είναι τεράστιο! Πιστεύω έχουν κάνει αρκετή καλή δουλειά άμα σκεφτείς ότι αυτό το 17 λεπτο θα είναι η 1η απόστολη..

Τώρα μια για τα Ingame τα περισσότερα τα είδα στον LvLCap το Spot ωραίο δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι ΟΚ για Multiplayer (Επειδή σίγουρα μου φαίνεται το σποτ το συγκεκριμένο το κάνεις (Κατι σαν Command) για να κινηθούνε οι άλλοι) με το που τους σπόταρε άρχισε το Chopper να τσοπεύει.. επίσης αυτό που δεν μου αρεσε είναι το impact όταν σε χτυπάει η σφαίρα ακούγετε και 1 ΓΚΟΥΠ και μου φερνει πάρα πολύ σε MOHW μόνο εκεί μου το θύμησε και λέω τι GTP?

Επίσης υπάρχει γκόμενα και είναι ΜΑΜΑΩ ΤΑΩ! ΟΠΑ ΕΙΠΑ ΛΕΩ!

Ο ήχος φαίνεται να έχει πάρει ΤΑΠΑ βελτιωση αλλά δεν μπορώ να πω ότι άκουσα το κάτι διαφορετικό.. αλλά πολύ καθαρά και από μακριά

(Έχω δει το βίντεο 5 φορές)!

Το Double Scope ωραία ιδέα τώρα το πόσο να είναι χρήσιμο δεν ξέρω σίγουρα για το Single Player θα λεει..

Αυτό που φόβαμαι είναι για Multi να μην το έχουν κάνει σαν το MOHW με ένα καρό Optimazions και μπλεχτούμε..

Βάλε αυτό το Scope εκεί το άλλο εκεί Lazer εκεί Barrel εκεί και όχι διάλεξε παίχτη γκομενα/αντρα διάλεξε φάτσα και τα σχετικά..

Γραφικά τώρα όπως είπε και ο LVLCAP "BF3 ON STEROIDS"

Και φανταστήτε ότι βλέπετε ένα VIDEO 1080P το οπίο παίζετε σε κάποια Consola (PS3 XBOX) φανταστείτε αυτό το πράγμα στο PC με Optimazations στα γραφικά!

Έμένα μου φαίνεται τόσο βαρύ όσο Crysis 3 Βαρύ..

Σίγουρα θα υπάρχει HBAO MSAA X2 X4 X8 FXAA

Δεν ξέρω άμα θα φτάνει μια 7970 πιστεύω μέχρι τότε να έχει βγάλει και η AMD 8000 σειρά με TressFX για τις ΜΑΜΑΩ ΤΑΩ ΓΚΟΜΕΝΕΣ στο BF4! Θα μπαίνει ο LazyDog με BlackLight και δεν θα βλέπει τίποτα παρά την οθόνη μουτζουρομένη!

Αυτά για την ώρα

Όπως είπα γραφικά θα είναι ΤΑΠΑ ωραία

ο ήχος είναι και αυτό πολύ ωραίος.. (Πάρτε για παράδειγμα το Machine Gun πάνω στο Buggy δεν είναι το ίδιο σαν BF3? μόνο πιο καθαρός και πιο δυνατός?)

Περιμένει μόνο να δούμε Multiplayer!

Θα συμφωνησω σε ολα οσα ειπες εκτος απο το περι πετρουλας.

Αυτο που βλεπεις με τα κομμενα σιδερα απο πλαγια ειναι τοιχειο η πιθανοτερο πλακα διαστασεων περιπου 1.5mx2mx0.30m=1.125m^3 σου βαζω μια τυπικη C20/25 για τετοιου ειδους κατασκευη με πυκνοτητα περιπου 2.4t/m^3 μιλας για πετρουλα βαρους 2.5+ τονων δε νομιζω οχι με 3 αλλα ουτε με 10 να σηκωνεται.Το ποδι θα χε συνθλιψει σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι radar όχι spot !

Battlefield 4: Official 17 Minutes "Fishing in Baku" Gameplay Reveal - YouTube

Το μόνο που κρατάω είναι η απουσία του suppression effect.:T:

Ναι είναι σαν το MOHW όταν τρωως σφαίρα και όταν σου ρίχνουν κτλπ..

Τώρα καλό είναι κακό είναι θα δείξει.. όλα στο Multi παίζονται

εντομεταξή είναι ΤΑΠΑ Spec Ops δεν είναι ούτε καν Marines και τα σχετικά..

Έγινε επεξεργασία από sfirculitu
Link to comment
Share on other sites

AMD announced this morning that last nights demonstration of Battlefield 4 was powered by the AMD Radeon HD 7990 'Malta' video card! AMD also goes on to say that the AMD Radeon HD 7990 is the worlds fastest video card, which might get some people over at NVIDIA upset as the card isn't for sale just yet!

Based on this news we can assume safely that Battlefield 4 will be an AMD game title! This is bad news for NVIDIA GeForce fans, but good news for AMD Radeon fans. Will this mean that Battlefield will soon be part of an AMD gaming bundle later this year? Only time will tell, but it looks good right now!

Battlefield 4 Demo Ran on AMD Radeon HD 7990 'Malta' Video Card - Legit Reviews

Και η επιβεβαίωση ότι είδαμε PC έκδοση με τα γραφικά στο καλύτερο μέχρι στιγμής. Το βλέπω να μπαίνει και σε κανένα bundle.

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικα physics scenes ειχε αθλια fps drops σιγουρα κατω απο 30 στο δικο μου ματι παντως.Οποτε αν θελει 7990 για full hd ultra την κατσαμε την βαρκα με το current gen.Βεβαια ειναι και alpha version ακομα xωρις driver optimization

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι radar όχι spot !

Battlefield 4: Official 17 Minutes "Fishing in Baku" Gameplay Reveal - YouTube

Το μόνο που κρατάω είναι η απουσία του suppression effect.:T:

Λοιπόν, κάτι που παρατήρησα. Δεν είναι spot αυτό. Δείτε πχ. στο αποπάνω βίντεο ή εδώ

Battlefield 4: Official 17 Minutes "Fishing in Baku" Gameplay Reveal - YouTube

Κάτω δεξια, κατω από το ammo counter έχει 2 εικονιδιάκια: Το τρίγωνο του spot και το σύμβολο του deadline.

Εικάζω ότι σε εκείνο το σημείο θα δείχνει τα 2 Perks που θα έχεις επιλέξει, ίσως 1 Defensive και 1 Offensive (α λα MoH). Στη περίπτωση μας λογικά έχει πάρει Mass/Satellite Spot και Defibrillator (Chest Paddles).

Αν δείτε, για να κάνει το mass spot πρέπει να κάνει action που βγάζει προσωρινά το όπλο σου και γυρνάει σε πομπό για να πατήσει κουμπί (ακριβώς όπως στο MoH με το walkie-talkie).

Με το που το χρησιμοποιήσει το mass spot, το τριγωνάκι κάτω αναβοσβήνει κόκκινο, aka είναι σε cooldown και πρέπει να περιμένεις μέχρι να το χρησιμοποιήσεις, μετά γίνεται λευκό αλλά άδειο και όταν είναι έτοιμο πάλι για χρήση γίνεται όπως πριν.

Καλύτερα. Τώρα θα πρέπει μάλλον να το πάρεις και να το χρησιμοποιείς σωστά αντί να σπαμμαρεις Q ακόμα και σε θάμνους και να πετυχαίνεις στη τύχη. Επιβραβεύει τη σωστή χρήση του με το να σου δίνει καλύτερα αποτελέσματα.

εντιτ: Στο βίντεο του @MasterCommander βλέπουμε πως τα spots δουλεύουν για όσο αναβοσβήνει κόκκινο το τριγωνάκι στο UI, μετά βλέπουμε πως φεύγουν ενώ οι εχθροι είναι εκεί. Άρα μιλάμε για προσωρινό mass spot, ίσα για να πάρεις ιδέα με τι έχεις να κάνεις και αν είσαι μάγκας να θυμάσαι που είναι όλοι και να κάνεις κάποια τακτική.

Έγινε επεξεργασία από Andeus
Link to comment
Share on other sites

@Andeus

Είναι πολύ νωρίς για να μιλήσουμε,αλλά δεν πιστεύω να βάλουν τέτοιο πράγμα στο multi....μόνο τα killstreaks θα λείπουν μετά.:shifty:

Χμ; Μα υπάρχει ήδη στο 3. Μην σε μπερδεύει η λέξη "Perks" που χρησιμοποίησα. Τα Sprint, Flak Armor, Ammo ή η επιλογή για διάφορα gadgets τι είναι; Το ίδιο πράγμα. Εδώ απλά έχει προσωρινό mass spot και κάτι με το flatline σήμα, άρα μάλλον defib;

Τίποτα που δε κάνεις ήδη στο 3. Οι διαφορές είναι σχετικά μικρές από το τωρινό σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.