Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Θέλω: trace dart , Heavy Metal με γραφικά FB2 , οι Ρώσοι να μιλάνε ρώσικα , σωστό hit registration - knive , no more ping lag spikes και G3A3 όπως πρέπει να είναι.

Εγώ θέλω καλύτερα maps, έξυπνα σχεδιασμένα... που να είναι μεν μεγάλα αλλά να μην ωθούν τους παίχτες στο TDM για να βρίσκουν πιο γρήγορα αντίπαλο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω: trace dart , Heavy Metal με γραφικά FB2 , οι Ρώσοι να μιλάνε ρώσικα , σωστό hit registration - knive , no more ping lag spikes και G3A3 όπως πρέπει να είναι.

δεμουλες μηπως θες και μαουντεν μπαηκ με 18 ταχυτητες ,και το πειρατικο με τα πλεημομπιλ?γιατι ξερω μια διευθυνση βορεια στη λαπωνια που μπορει να σε βοηθησει ενας με κοκκινα ρουχα και μπυροκοιλια, απο νταης μη μπεριμενεις να δεις χα'ι'ρι.(βεβαια τα ονειρα ειναι δωρεαν και επιτρεπονται)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω καλύτερα maps, έξυπνα σχεδιασμένα... που να είναι μεν μεγάλα αλλά να μην ωθούν τους παίχτες στο TDM για να βρίσκουν πιο γρήγορα αντίπαλο.

Από άποψη Game Design κανένα map δε πρόκειται να καταφέρει κάτι τέτοιο με τα υπάρχοντα game modes. Ίσως μόνο σε Double Rush όπου και οι 2 ομάδες έχουν objectives να προστατέψουν και λόγω

α) της φύσης του παιχνιδιού να μην μπορεί να τελειώσει το round από enemy kills ή time

B) του map design (εδώ μπαίνει αυτό που λες εσύ) να είναι δύσκολο να περάσει κάποιος μόνος του, οπότε στην πιθανότητα να καταλήξει το παιχνίδι stalemate για 2 ώρες, να αναγκαστούν να κάτσουν όλοι να συνεργαστούν μπας και το κερδίσουν.

Για να δουλέψει...αυθόρμητο teamplay θες Classes που να έχουν λιγότερη ομοιογένεια και όταν έρχονται αντιμέτωπα να μην είναι στις ίδιες πιθανότητες να σκοτώσουν, ώστε να αναγκάζονται να συνεργάζονται.

Όσο ο Engineer με το αυτόματο του έχει τις ίδιες πιθανότητες να σε σκοτώσει με έναν assault και έχει πρόσβαση στα ίδια σκόπευτρα για το όπλο του, πάντα θα φεύγει μόνος του να σκοτώσει κάτι.

Όταν κάποιος περιμένει κάποιον άλλον σε ένα παιχνίδι να φύγουν μαζί δεν είναι γιατί ο άλλος θα τον βοηθήσει σαν assault/engi/support/whatever. Ο άλλος θα τον βοηθήσει σαν έξτρα όπλο. Κανείς δεν κοιτάζει ποιον ή τι class έχει μαζί του και κανονικά αυτό θα έπρεπε να έχει σημασία ή έστω ανάλογα με το τι έχετε στο team να αναγκάζεστε να ακολουθήσετε και άλλη τακτική.

Τα δε Squads δεν είναι τίποτα άλλο παρά spawning points..

Έγινε επεξεργασία από Andeus
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα τρελο, απλα πραγματα..

σε αυτους γιατι φαινονται τοσο δυσκολα ενω εχουν κανει τοση δουλεια πανω στο παιχνιδι δεν μπορω να το καταλαβω

ε πως θα γινει να σε κανουν να περιμενεις πως κ πως για να παρεις το καινουργιο ρε παιδι μου?(μπας και εχουν διορθωσει στο καινουργιο τα λαθη του προηγουμενου).εισαι σα τη γκομενα που τη δερνει ο αντρας της καθε φορα που γυρναει απο το καφενειο τυφλα επειδη εχασε στη δηλωτη και του δινει εδω και 20 χρονια δευτερη ευκαιρια με μαυρισμενα ματια. (παντελιδη παρτο και καντο τραγουδι ''εεεεεσυυυυυ μουυυ μαυρισες ταματια ,και γω σκεφτομουνα παλατιαα ,μεσενα αγκαλιααα κομαατιααα '' συνεχισε το παντελο

Link to comment
Share on other sites

bf1942 ενω μου αρεσε πολυ το demo το πηρα 3 χρονια αργοτερα ( που να παω με την ISDN ο καραμητρος :p ) οπου κατεληξα να παιζω μονο λιγο desert combat.

vietnam δεν το πηρα ποτε. βγηκε και σε ακυρη περιοδο.

BF2 το πηρα το καλοκαιρι του 2006 πακετακι με special forces expansion και το ευχαριστηθηκα αρκετα, επειδη ομως ειχε διαφορα προβληματακια παρολο που ειχε περασει ηδη ενας χρονος απο το launch ειμουνα μετα αρκετα επιφυλακτικος, ετσι αργησα λιγο να παρω το 2142, απο σποντα το βρηκα ταιλανδεζικο στην προνομιακη τιμη των 18 ευρω (σκετο δισκακι με το cdkey τυπωμενα απανω :p ) ebay ftw :p

BC2 το πηρα day1 το ιδιο και BF3.

Το θεμα ειναι οτι στην πρωτη περιπτωση ελεγα " beta ειναι μωρε θα το φτιαξουνε " ενω στο BF3 ενω υπηρχανε καποια πραγματα που με ξενισαν ( TDM και rush πχ μπορουσαν να τα φυλαξουν για το BC3, δεν εχουν θεση σε "καθαροαιμο" BF ) το παιχνιδι τα αξιζε τα λεφτα του, στην πορεια ομως με τις αλλαγες στο balance και τα glitch που μενανε μετα απο καθε patch (λες και το κανανε επιτηδες για να μας σπασουν τα νευρα) απλα σταματησα να το παιρνω στα σοβαρα. :)

Γι αυτο οταν κυκλοφορησει το BF4 θα περιμενω να βγει το premium πρωτα ετσι για "τιμωρια" :p

edit :

Θέλω: trace dart , Heavy Metal με γραφικά FB2 , οι Ρώσοι να μιλάνε ρώσικα , σωστό hit registration - knive , no more ping lag spikes και G3A3 όπως πρέπει να είναι.

blast from the past

[ame]

[/ame] :p
Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

TDM και rush πχ μπορουσαν να τα φυλαξουν για το BC3, δεν εχουν θεση σε "καθαροαιμο" BF

Συμφωνώ με το "καθαρόαιμο", αλλά θα έχεις παρατηρήσει ότι επειδή το Rush δε δίνει πολλά kills, παίζουν σε γενικές γραμμές σοβαρότεροι παίκτες κι έτσι γίνεται συνήθως καλύτερο παιχνίδι. Χώρια που θέλει έξυπνο παιχνίδι και συνεργασία για να κερδηθεί γύρος. Έτσι για εμένα είναι καλοδεχούμενο και όχι τόσο "CoD mode" όπως έχουν καταντήσει τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το "καθαρόαιμο", αλλά θα έχεις παρατηρήσει ότι επειδή το Rush δε δίνει πολλά kills στους noobs

proper *

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=jbOWPjPWHaU]Battlefield 3: Rush Fun & Ownage - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το mode,σε grand bazaar/metro/seine/damavand peak rush mode με το τσουβάλι έρχονται τα kills,αφού είναι όλοι στριμογμένοι σε 3-4 μικρούς χώρους.

Το μισά killstreak που βλέπουμε σε montage είναι από rush.

Link to comment
Share on other sites

δεμουλες μηπως θες και μαουντεν μπαηκ με 18 ταχυτητες ,και το πειρατικο με τα πλεημομπιλ?γιατι ξερω μια διευθυνση βορεια στη λαπωνια που μπορει να σε βοηθησει ενας με κοκκινα ρουχα και μπυροκοιλια, απο νταης μη μπεριμενεις να δεις χα'ι'ρι.(βεβαια τα ονειρα ειναι δωρεαν και επιτρεπονται)

Α!!! Ξέχασα να συμπληρώσω πως θέλω SNIPER ντυμμένο SNIPER!!!

bfbc2_sv_98_sniper_rifle_in_action_wallpaper_by_adamqo11-d5cpqut.jpg

Over and out!

Link to comment
Share on other sites

Α!!! Ξέχασα να συμπληρώσω πως θέλω SNIPER ντυμμένο SNIPER!!!

[pic]

Over and out!

Ουσιαστικά θες το BC2 με καλύτερο hit registration και γραφικά. :p

Πάντως Wookie sniper + prone θα ήταν κάπως υπερβολικό. Εδώ τώρα που είναι όπως είναι και με το ζόρι φαίνονται από μακριά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το mode,σε grand bazaar/metro/seine/damavand peak rush mode με το τσουβάλι έρχονται τα kills,αφού είναι όλοι στριμογμένοι σε 3-4 μικρούς χώρους.

Το μισά killstreak που βλέπουμε σε montage είναι από rush.

Δεν υπάρχουν πολλοί servers με Rush και 1000 tickets... Απλά δεν έχει νόημα το παιχνίδι έτσι.

Όταν λοιπόν τα tickets είναι 100-200 στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, τότε πόσα να κάνεις με άλλους 31 παίκτες στην ομάδα σου;

Ενώ tdm...εεε.... conquest ήθελα να πω... metro με 5000tks βρίσκεις...

Δεν αν φέρομαι στο skill. Ο καλός παίκτης θα κάνει παντού.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION]

Τα tickets περιορίζουν μόνο τους defenders,οι attackers σκοτώνουν όσο θέλουν.:p

Τώρα αν παίζεις 64 άτομα rush στην bazaar με 200 tickets,λογικό είναι να κολλήσεις στις δύο πρώτες βόμβες και να μείνεις στα 200 kills σύνολο,δεν φταίει το mode εκεί.

Επίσης το conquest που το εξισώνεις με το tdm,υπερβολικό σε βρίσκω πάλι,σε wake island/karkand/sharqui αν δεν έχεις teamwork μένεις χωρίς flag για spawn εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το conquest που το εξισώνεις με το tdm,υπερβολικό σε βρίσκω πάλι,σε wake island/karkand/sharqui αν δεν έχεις teamwork μένεις χωρίς flag για spawn εύκολα.

Μιλάω για Metro/64... 9/10 παιχνίδια καταλήγουν TDM. Όπως και κάποιες φορές οι Bazaar και Seine αν είναι unbalanced.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα που διάβασα με την ησυχία μου την ανακοίνωση, καταλαβαίνω ότι αντί να πληρώσεις μαζεμένα 50€ (ή 20€ αν είσαι Ινδός...) για να πάρεις τα extra των premium, θα μπορείς να παίρνεις ότι θέλεις με πχ 1$/€. Τι να τα κάνω τα 10 όπλα του premium, αν παίζω τελικά μόνο με 1-2. Βέβαια, στην τελική πιστεύω ότι περισσότερο θα μας κοστίζει, αλλά ας περιμένουμε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Ολα ξεκινανε απο το scoring.Ας κοστιζε το καθε kill 50 points και το capture defend bomb 1000 και θα σας ελεγα εγω τι θα εκαναν τα "προβατα"

Tα spot assists 25αρια και ανω vehicle driver assist το ιδιο.

Μερικες φορες ο κοσμος θελει κλωτσια στα οπισθια για να παρει μπρος να παιξει ενα game σωστα.

Οσων αφορα τα modes το rush ειναι σαφως το καλυτερο mode με 2ο λυπαμαι που το λεω για BF game να ρχεται το TDM.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ξεκινανε απο το scoring.Ας κοστιζε το καθε kill 50 points και το capture defend bomb 1000 και θα σας ελεγα εγω τι θα εκαναν τα "προβατα"

Tα spot assists 25αρια και ανω vehicle driver assist το ιδιο.

Μερικες φορες ο κοσμος θελει κλωτσια στα οπισθια για να παρει μπρος να παιξει ενα game σωστα.

Οσων αφορα τα modes το rush ειναι σαφως το καλυτερο mode με 2ο λυπαμαι που το λεω για BF game να ρχεται το TDM.

Έχω ακούσει πολλούς να καυχιούνται για το K/D τους και το Accuracy τους, σπάνια όμως για το Score τους...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.