Jump to content



"Να sleeve κανείς ή να μη sleeve; The ultimate sleeving guide"


Recommended Posts

Τωρα ειδα το κατω μερος απο το μηνυμα του orck. sorry αλλα ειμαι χωρις νετ κ το κινητο δε βοηθαει παντα.

Νομίζω εχουν ανοίξει θεμα εδω για ομαδικες και στο box. Αν δε το συνεχιζουν ναι μπορουμε να ανοιξουμε ενα νεο. Αλλα καντε ενα τσεκαρισμα πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα κρασια, τελικα ειναι γραφτο μου να μην κανω ποτε το τροφοδοτικο μου :)

Do It Yourself Modding

You need to have a minimum of $30 value in you cart to checkout!

Βρές κάποιον που να θέλει να κάνει παραγγελία να τα βάλετε μαζί :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα φτιάξω σύντομα το 24αρι καλώδιο και θέλω να ρωτήσω το κάθε χρώμα καλωδίου πρέπει να μπεί στην ίδια θέση????

Για κάνε το φραγκοδίφραγκα

Link to comment
Share on other sites

Θά πρέπει να ξαναμπούν οπως τα έχει βάλει η " μανούλα " , αλλά δε κατάλαβα ( και συγχωρήστε με τον ανίδεο ) γιατί να βάλει και στα 24 " καλτσάκια " ;

Δεν ειναι πιο μαζεμενα αν μπουν όλα μαζί σε μια " καλτσούλα " ;

εκτός κι αν τα πλέξει κοτσιδάκια ξέρω γώ ...:rolleyes:

Μπορεί να κατάλαβα λάθος και να μην θέλει να κάνει ένα ένα τα 24 .. αλλα άμα τα κάνει κοτσιδακια ; δεν ξέρω ας μας απαντησουν οι ειδικοί..

Έγινε επεξεργασία από 4197
Link to comment
Share on other sites

Οπως είναι εργοστασιακά ΠΡΕΠΕΙ να ξαναμπούν εκτός αν έχεις όρεξη για ολοκαύτωμα.

Κάτσε διάβασε τον οδηγό και δες και τα lay outs που έχω παραθέσει μην έχουμε κανένα Αρκάδι

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε για extension:

Το θεμα είναι το ίδιο καλώδιο να ενώνει τα ιδια άκρα. Τώρα αν είναι μπλε κόκκινο κίτρινο δεν διαφέρει. Οι χρωματισμοί υπάρχουν για λόγους ευκολίας να ξέρεις τι είναι το κάθε τι. Δεν ξέρω την ακριβή σημασία τους αλλά σίγουρα δεν περνάει η ιδια τάση πάντα και απο τα 24, στην τελική ούτε εσένα σε νοιάζει. Απλα μην βαλεις το 1 με το 2 και το 4 με το 13.

Στην περίπτωση όμως που μιλαμε για τροφοδοτικό τότε έχει μεγαλη σημασία να αφήσεις την σειρά ως έχουν. Γιατι το καθένα είναι για συγκεκριμένη τάση από συγκεκριμένο κύκλωμα.

Sent from my Pantoflini N7100

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε για extension:

Το θεμα είναι το ίδιο καλώδιο να ενώνει τα ιδια άκρα. Τώρα αν είναι μπλε κόκκινο κίτρινο δεν διαφέρει. Οι χρωματισμοί υπάρχουν για λόγους ευκολίας να ξέρεις τι είναι το κάθε τι. Δεν ξέρω την ακριβή σημασία τους αλλά σίγουρα δεν περνάει η ιδια τάση πάντα και απο τα 24, στην τελική ούτε εσένα σε νοιάζει. Απλα μην βαλεις το 1 με το 2 και το 4 με το 13.

Στην περίπτωση όμως που μιλαμε για τροφοδοτικό τότε έχει μεγαλη σημασία να αφήσεις την σειρά ως έχουν. Γιατι το καθένα είναι για συγκεκριμένη τάση από συγκεκριμένο κύκλωμα.

Sent from my Pantoflini N7100

Καλά εννοείται πως θα μπει το 1 στο 1 και το 2 στο 2.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.