Jump to content



"Να sleeve κανείς ή να μη sleeve; The ultimate sleeving guide"


Recommended Posts

Πολυ καλη δουλεια και παρουσιαση..... αντε και σε αλλα DIY :D

Σε επομενω DIY βαλτε "βασικους κανονες" για "χτισιμο" υδροψυξης ;)

Οχι MOD's αλλα ΤΙ πρεπει να προσεχουμε , ορολογιες , υλικα και ΤΙ κανει το καθενα ( ποια η χρηση του και ΤΙ ευννοει στο κλειστο κυκλωμα νερου )...... Δεν τα γνωριζουν ολοι ;)

Έγινε επεξεργασία από stratos1978
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχος ο οδηγός! Όταν άρχισα να μαθαίνω μόνος μου το αποτέλεσμα δεν ήταν θεαματικό αλλά ήταν καλό! Σκεφτείτε κάποιον που τώρα έχει να διαβάσει κάτι βήμα βήμα και στα ελληνικά! Διαβάζοντας μου έδωσε καλύτερη εντύπωση από αρκετά video how-to.

Καρμεν στις πρώτες σελίδες κοιτούσα συνεχώς τα δάχτυλά σου... γενικά έχω θέμα με το κόκκινο :-P

Αυτό που θα ήθελα να πω είναι κυρίως για όσους θα το ξεκινήσουν σα διαδικασία αλλά και για όσους ήδη το κάνουν. Αν είναι κάτι που κάνετε περιστασιακά, να προσέχετε στην αγορά εργαλείων. ΟΚ το να πάρει κάποιος brand θα έχει σίγουρα μεγαλύτερη υποστήριξη και αντοχή (εργαλείου) γιατί από αποτέλεσμα και ποιότητα αποτελέσματος θα είναι ευχαριστημένος.

Προσωπικά όταν άρχισα να ασχολούμαι με κατασκευές (σε οτιδήποτε) μπήκα σε μια χαζή λογική να αγοράζω εργαλεία με "όνομα"... οκ βαστάνε ακόμα αλλά τώρα πια δεν τα πιάνω συχνά στα χέρια μου. Αρκεί να σας πω πως έχω εργαλεία Facom (όσοι γνωρίζετε τιμές...) και δεν τα αγγίζω γιατί κάνω δουλεία και με τα εργαλεία του παππού μου που τα παίρνει από τη λαική! Και ντρέπομαι που το λέω γιατί έχω δώσει λεφτά... Πρέσες και κολλητήρια made ένας θεός ξέρει που από άγνωστη εταιρία... και κάνω καλή δουλειά. Για sleeve κάποτε ένας τυπάς μου πρότεινε μια βλακεία για να τα ζεσταινω κοντά στα 20 ευρώ! Η κάρμεν δείχνει αναπτήρα... πιστεψτε με ο αναπτήρας θα κάνει καλή δουλειά.

ΒTW αυτή τη στιγμή που γράφω το post, μόλις αγόρασα από e-bay μια πένα Parker στα 40 ευρώ, ενώ μόνο μια φορά τη βδομάδα θα χρειαστώ πένα, και έχω ήδη 7... γιαυτό προσέξτε ειδικά οι νέοι, αν το κάνετε ερασιτεχνικά, παρτέ φτηνά εργαλεία (αλλά σωστά), μην παρασυρθειτε.

Sorry για τα ορθογραφικά.

Karmen υπέροχο post, congratz :banging:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22551]Mitos175[/MENTION] Μου κάνεις μία ερώτηση που:

α) Την έχω απαντήσει

β) Δεν ξέρω ποιο είναι το κουτί και το βασικότερο τι μήκος έχουν τα καλώδια του front panel για παράδειγμα, όπως ούτε το μήκος των καλωδιώσεων του τροφοδοτικού σου. Οπότε μου βάζεις άλυτο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22551]Mitos175[/MENTION] Μου κάνεις μία ερώτηση που:

α) Την έχω απαντήσει

β) Δεν ξέρω ποιο είναι το κουτί και το βασικότερο τι μήκος έχουν τα καλώδια του front panel για παράδειγμα, όπως ούτε το μήκος των καλωδιώσεων του τροφοδοτικού σου. Οπότε μου βάζεις άλυτο πρόβλημα.

Παω να ξανα-τσεκαρω το θεμα αμα ειναι γιατι τα ξεχασα τα πιο πολλα :p :P

Το κουτι ειναι το Xilence interceptor pro.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.