Jump to content



Samsung Galaxy Nexus


papajim

Recommended Posts

Θα την τσεκαρουμε κ αυτην.

Αυτο που λες μηπως γινεται με ΟΤΑ. Updater? ( δεν ειναι ρητορικη ερωτηση :p )

Βασικα το goo.im ειναι κατι σαν Rom Manager αλλα χρησιμοποιει TWRP scripts. Καποια στιγμη μιλησα με τον Kondik και μου ειπε οτι ηδη ξεκινησαν την διαδικασια να ενσωματώσουν ΟΤΑ Updater στην CM10 ωστε να μην χρειαζομαστε 3rd party tools και για να ενεργοποιηθουν και τα patch updates στο εγγυς μελλον.

Για την ωρα goo.im και TWRP ειναι ο καλυτερος συνδιασμος, γιατι μπορεις να φλασαρεις περισσοτερα απο 1 zip σε καθε operation (πχ ROM + Kernel + addons)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Ξεφεύγουμε από το θέμα, αλλά τι εννοείς σε κάθε operation? Επιλέγεις με την μία rom - gapps - kernel - +2/3 mods και τα κάνει με την μία; Γιατί και στο CWM γίνεται, απλά τα κάνεις ένα ένα.

EDIT: Ναι αυτό εννοείς. Μόλις πήγα να δοκιμάσω και άλλη μία rom και το είδα.

Το έβαλα πάντως το TWRP. Καλύτερο σε UI, επιπλέον 2-3 λειτουργίες, επιπλέον χρήσιμες πληροφορίες. Απλά η αλλαγή δεν ήταν ΤΟΣΟ ουάου όσο περιμένα. Ίσως δω με τον καιρό...

Παρεπιμπτόντως εσύ έχεις official nightly?

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο καιρός να ολοκληρωθείτε ως Galaxy Nexus users.

VOILA!!!

EDIT: Για να μην με βρίζετε μετά.....

-Τραβάει κάτι άκυρα reboots (?). Εκεί που παίζω, σβήνω οθόνη, πάω να την ανοίξω μετά από ένα λεπτό κ βλέπω το boot logo. Το έχει κάνει 2 φορές από χθες που την έβαλα.

-Έχει πολλές επιλογές και πειράζοντας τες τρως ήττες. πχ πείραξα κάτι στην μπάρα πλοήγησης (κάτω μπάρα Back-Menu-Recent Programs) και μετά δεν εμφανιζόταν το softkey για τις ρυθμίσεις στα προγράμματα. Το άλλαξα πάλι και εμφανίστηκε.

-Δεν έχει ελληνική μετάφραση, αλλά έχει ελληνικό πληκτρολόγιο.

Αυτά προς το παρόν.

Η Rom πάντως έχει τα "πάντα" από mods. Αν την παλεύετε με τα μικρά εικονίδια (εγώ me gusta-ρω τρελά) nandroid και δοκιμάστε την.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=8837]l2phile[/MENTION]

Νομιζω αυτο μπορεις να το κανεις σε οποιαδηποτε JB ROM αλλαζοντας στο build.prop το string: ro.sf.lcd_density σε 213 ενεργοποιωντας το Nexus 7 mode or smth like that

Στο Νοte που εχω εχω φτιαξει ενα zip το οποιο αλλαζει ακριβως αυτο το string και το φλασαρω μετα απο καθε ROM κατευθειαν απο recovery ωστε να μην το αλλαζω χειροκινητα :flex:

Link to comment
Share on other sites

Ωπ άντε ρε. Και ρωτούσε ένας φίλος, γιατί δεν είχαν 2-3 επιλογές density. Παίζει κανένα νούμερο για κάτι ενδιάμεσο; Καλά και τα μικρά, αλλά αν το έχεις μακριά σου βγαίνουν τα μάτια.

Στείλε μία αν δεν είναι πρόβλημα το zip

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα το έχεις και για το Nexus και το πετάς στην cm10.

Δεν ήξερα ότι υπάρχει editor στο Store :T:

Ι am too old για να εχω tablet mode σε ενα τηλεφωνο 4.3" που χρησιμοποιω σαν κυρια συσκευη :hehe:

Στις 5.3" παλευεται αλλα οχι για πολυωρη χρηση :p

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιστεύετε ότι θα συνεχίσει η Google να υποστηρίζει την συσκευή? Θα πάρει τουλάχιστον ακόμη 2 μεγάλες αναβαθμίσεις? 5.Χ, 6.Χ

Έχω βαρεθεί το iphone από το 2008. Συνέχεια τα ίδια και τα ίδια. Ούτε τα εικονίδια δεν έχουν αλλάξει

Link to comment
Share on other sites

Το Nexus S εχει παρει ως τωρα 3 αναβαθμισεις (ICS - JB) οποτε το gnex παει σιγουρα για αλλη μια, αναλογα βεβαια και ποτε θα βγει...

Γενικα ομως με τοσες πολλες ρομ και τοσους που το εχουν στο xda παντα θα υπαρχει μια latest rom!

Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι εννοούσε την επόμενη "Major" version, όποια και να είναι, ότι και να περιλαμβάνει...

Εξαλλου η μέχρι τώρα εμπειρία δείχνει ότι με το optimization που γίνεται στον κώδικα του android οι απαιτήσεις μένουν σταθερές ή ελαττώνονται και οι επιδόσεις αυξάνονται για τό ίδιο hardware. Δε μπορώ να φανταστώ γιατί να μην πάρει τουλάχιστον δύο μεγάλες εκδόσεις ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.