Jump to content



Samsung Galaxy Nexus


papajim

Recommended Posts

Γιατί να πάρω το Nexus και να μην πάρω το SII πχ. Ίδια χαρακτηριστικά έχουν πάνω κάτω

Γιατι κατα πασα πιθανοτητα το επομενο Neuxs θα εχει ιδιο επεξεργαστη, συνεπως το παρον GNex θα παρει οσες αναβαθμισεις (ανεπισημα) παρει και το επομενο :)

Το KeyLimePie (5.0.x) θα το παρει σιγουρα επισημα. Για το 5.1/6.0 δεν ξερω επισημα (μαλλον οχι) αλλα ανεπισημα CyanogenMod ναι

Το Galaxy SII θα παρει JB επισημα (μαλλον) και CyanogenMod (CM10) σιγουρα. Για τις επομενες δεν νομιζω, και επειδη το yamaha sounf chip ειναι τουλαχιστον κωλοτσιπ με μηδενικη υποστηριξη και drivers στην καλυτερη να παρει αργοπορημενα KeyLimePie και μετα τελος

Με λιγα λογια:

Nexus=AOSP=Google

Everything Else = Suck yo d1ck and buy a new devices a$$hat λενε οι εταιρίες :haha:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Ερωτησεις προς τους κατοχους του συγκεκριμενου κινητου! Εδωσα το nexus S που ειχα γιατι μου ελειπε

1) καλυτερη φωτογραφικη ΜΕ ΖΟΥΜ

2) Βιντεοκληση

3) Πιο γρηγορος επεξεργαστης

Ειμαι αναμεσα σε galaxy nexus και galaxy S2

θα εκτιμουσα την οποια διευκρινηση γιατι ειδα οτι το nexus εχει χειροτερη καμερα(δεν ξερω αν ζουμαρει καν) γραφει χειροτερο βιντεο και δεν εχει βιντεοκληση.

Απ την αλλη εχει καλυτερη οθονη και το πλεονεκτημα των αναβαθμισεων.

Απο σας που το δουλευετε περιμενω εντυπωσεις! thanx!

Link to comment
Share on other sites

To SII ειναι καλυτερο σε χαρακτηριστικα. Full Stop.

Το GNex ειναι καλυερο σε software. Full Stop.

Σε οτι απο τα 2 δινεις περισσοτερο βαρος, θα μετρησει στην επιλογη σου. Προσωπικα μετα απο 1μιση χρονο σε qHD και HD οθονες σε Android, δεν ξαναγυρναω σε κατι χειροτερο.

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά τηλέφωνα το πολύ,

10-15 sms,

mail check 2-3 φορές την ημέρα σε 3 λογαριασμούς (πάντα χειροκίνητα έκτος από 1 push που έχω),

1 ώρα music player,

tapatalk κανα 15,

σερφάρισμα κανα 15 επίσης

Το 3GS μου βγάζει μπαταρία με 3G συνέχεια ανοιχτό περίπου 1,5 ημέρα η και παραπάνω χωρίς να το κλείνω το βράδυ. Κάτι απολύτως ικανοποιητικό για εμένα.

Με το nexus πόσο πάνω κάτω θα είμαι?

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο την ωρα που θα εχεις την οθονη ανοιχτη και το ποσο αλλαζει το σημα σε ενταση 2g/3g

Δικη μου χρηση

1-1μιση ωρα τηλεφωνα

4 λογαριασμοι push

50-60 email

Data/Wifi/BT ανοιχτα 14-18 ωρες

3h screen time

Στις 12 το βραδυ που πεφτω για υπνο εχει 5%-10% μπαταρια. Εχω την extended πανω.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια κρατει καλα

το ηχειο ειναι σχετικα αδυναμο αλλα πιστευω πως το ακουω πιο δυνατα απο οτι οταν το πρωτοπηρα.

ισως "εστρωσε" το μεγαφωνο ;

default 4.0 ICS εχω

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]

Παίρνα την JB. Έχω βάλει δίπλα δίπλα GNex με ICS και JB και αυτό με την JB

έχει αρκετή διαφορά στο πόσο ομαλά γίνονται η μεταβάσεις από σελίδα σε σελίδα κτλ.

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION]

Η μπαταρία είναι οκ. Το ηχείο θέλει όντως λίγο παραπάνω ένταση.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]

Παίρνα την JB. Έχω βάλει δίπλα δίπλα GNex με ICS και JB και αυτό με την JB

έχει αρκετή διαφορά στο πόσο ομαλά γίνονται η μεταβάσεις από σελίδα σε σελίδα κτλ.

δεν αντιλεγω αλλα οταν κουραστω με την ICS η δω οτι δε με καλυπτει σε κατι , τοτε ισως βαλω

Link to comment
Share on other sites

ποιον φοβο ρε ;βαρεμαρα ταιριαζει καλυτερα

οταν με το καλο μου δωσει αυτοματα system update σε JB , εννοειται θα το κανω.ξερω τα πλεονεκτηματα της JB εναντι της ICS

απλως βαριεμαι αισχρα την διαδικασια που ειχες ποσταρει + ολο το σεταρισμα εξαρχης το κινητο.

και επειδη με καλυπτει ετσι οπως ειανι τωρα , δεν ασχολουμαι.

οταν θα εχω ορεξη παλι

Link to comment
Share on other sites

Μην δικαιολογεις το φοβο να περασεις την official ROM με την μη χρησιμοτητα της.

Ουτε καν GreekIME δεν εχει η ICS

...και ούτε το πολυχρειάζεται αφού κανένας δε χρησιμοποιεί στοκ πληκτρολόγιο :)

Πάντως κι η δική μου γνώμη είναι ότι και να μην είχα βάλει JB δε θα μου έλειπε κάτι, σε αντίθεση με την ICS που έχει τεράστιες βελτιώσεις από gingerbread.

Η αλήθεια όμως είναι ότι το Nexus "ζητάει" να το κάνεις yakju (google) και να έχεις αμέσως τις ενημερώσεις, το μόνο μειονέκτημα είναι ότι την πρώτη φορά που θα ξεκλειδώσεις το bootloader θα σου φορμάρει το τηλέφωνο και θα χάσεις ότι έχεις αποθηκευμένο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.