Jump to content


Google Nexus 7


DJD

Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

χάζευα στο xda, και είδα ότι υπάρχουν ένα σωρό custom roms για το n7. Για το Galaxy S υπήρχε λόγος (rfs στην αρχή, ics & jb τώρα). Επίσης να το καταλάβω για όλα τα μη google branded μηχανηματάκια, που τους φορτώνουν οι εταιρείες ό,τι σαβούρα υπάρχει.

Στο N7 μια custom rom τι προσφέρει; Απλώς την ευχαρίστηση ότι έχεις custom rom; Το έχει ψάξει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

επειδή περιμένω να έρθει το nexus 7 και θέλω να δω αν μπορώ να κάνω κάτι να παίζει και σαν τηλέφωνο, διαπίστωσα την υπηρεσία της google -> google voice

Το έχει βάλει κανείς; υπάρχει κάνα νήμα μέσα στο forum (με αναζήτηση βρήκα ένα του astolabos αλλά σαν είδηση και τπτ παραπάνω).

Αν έχετε κάτι με περισσότερες πληροφορίες ή κάποιος που ξέρει ας δώσει τα φώτα του..

thanks

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω οτι ειναι ακριβώς αυτό που θέλεις. δες εδώ για λεπτομέρειες

Google Voice - Features

Υπάρχει και το Gmate σαν λύση, δεν το θεωρω ιδιαίτερα βολικό, αλλά τουλάχιστον θα εχεις κανονικό τηλέφωνο

Skyroam Homepage

Link to comment
Share on other sites

κάτι βρήκα σχετικό με λίγο παραπάνω ψάξιμο για το nexus 7,

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=an8TQP89s2Q]How to Make Phone Calls from Your Google Nexus 7 Tablet - YouTube[/ame]

απο ότι κατάλαβα θες νούμερο από το google voice και μετά το talkatone app. Μετά αυτό που δεν βλέπω είναι να μπορούν να σε πάρουν τηλέφωνο από ένα gsm δίκτυο....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το φέραν στην Ελλάδα. Το θέμα είναι ότι έφεραν την 16ρα έκδοση με την "παλιά" τιμή (ε, συν ένα 10ρικο καπέλο) στα 259€. Αναρωτιέμαι άμα θα ρίξουν την τιμή, ή να το πάρω από έξω; 60€ παραπάνω να πάνε να "τοοοοοοοοοουτ"

Link to comment
Share on other sites

δε συμφέρουν τα πακέτα ιντερνετ για κινητό. Με 10€ σου δίνουν 300Mb, ενώ για τάμπλετ κλπ (χωρίς δηλαδή να μπορείς κάνεις κλήσεις με αυτή τη σιμ) με 10€ παίρνεις από 500MB και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάποιο να προτείνεις;

How to use 3G USB modem on Nexus 7?

finally 3g dongles work on nexus 7 with simple widget - xda-developers

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1798631

Η λύση φαίνεται στα site που βάζω. Η καλύτερη λύση όμως είναι του Αλέξη γιατί είναι διακριτικές. Φαντάζεσαι να κρέμεται ένα κοτσάνι από το nexus;

Το Ε160 της Huawei λένε ότι παίζει κομπλέ...

Link to comment
Share on other sites

έχουμε να προτείνουμε καμιά θήκη για αυτό;

Ζελατίνα για την οθόνη χρειάζεται; Γιατί έχω δει ότι πάνε κάτι 30άρια...

Σε δεύτερη φάση, όσοι έχετε περάσει custom kernel ή/και rom, τι χρησιμοποιείτε - προτείνετε;

Θα το παραγγείλω τις προσεχείς ημέρες, και θέλω να είμαι προετοιμασμένος :p

Link to comment
Share on other sites

Το ακρίβηναν άλλο ένα 10ρικο, γιατί 59€ παραπάνω από τους εταίρους μας στην Ευρώπη ήταν λίγο, δεδομένου ότι είμαστε σαν χώρα καπιτάλες.

Μη φάτε, έχουμε γλάρο... και συγγενείς στην Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.