Jump to content



Google Nexus 7


DJD

Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

[MENTION=1199]Volrath[/MENTION] αυτό είπα στο πρώτο μου ποστ... ;)

και υπάρχει και η εφαρμογή που ΔΕΝ θέλει root

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.homeysoft.nexususb.importer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ob21leXNvZnQubmV4dXN1c2IuaW1wb3J0ZXIiXQ..

Link to comment
Share on other sites

ήρθε και το δικό μου :D

* Για βίντεα (με υπότιτλους) ποια εφαρμογή χρησιμοποιούμε;

* Το NFC τι μπορεί να κάνει; Έχει ψάξει κανείς το θέμα; Κατάφερα να δω τη φωτογραφία του διαβατηρίου μου, αλλά κάτι πιο χρήσιμο παίζει;

* must have εφαρμογές; έχετε να προτείνετε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πολλα προβληματα το nexus..Το 32αρι μου εκαψε pixel και εκανε νερα η οθονη,σε αλλους δεν ανοιγει...

Ελεγα να παρω το 16αρι απο Ελλαδα με το refund αλλα ολο προβληματα βλεπω..

Στάλθηκε από το LG-P990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

ήρθε και το δικό μου :D

* Για βίντεα (με υπότιτλους) ποια εφαρμογή χρησιμοποιούμε;

* Το NFC τι μπορεί να κάνει; Έχει ψάξει κανείς το θέμα; Κατάφερα να δω τη φωτογραφία του διαβατηρίου μου, αλλά κάτι πιο χρήσιμο παίζει;

* must have εφαρμογές; έχετε να προτείνετε κάτι;

dice player

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Με το διαβατήριο δεν το έπιασα, τι εννοείς; Τι εφαρμογές θέλεις;

τα καινούρια διαβατήρια έχουν rfid chip. Αν τα πλησιάσεις στο πίσω μέρος της συσκευής, το Ν7 βγάζει έναν ήχο (ότι πλησίασε αντικείμενο με σχετικό κύκλωμα). Στο google play υπάρχουν εφαρμογές που αποκωδικοποιούν τα δεδομένα του rfid του διαβατηρίου (δίνεις εσύ κάποια στοιχεία), και σου εμφανίζουν τη φωτογραφία και ακόμα κάποια στοιχεία από το rfid του διαβατηρίου.

Προφανώς, όμως, δεν υπάρχει το NFC για αυτό το λόγο μόνο. Όλο και κάτι πιο πρακτικό θα μπορώ να κάνω, αλλά δεν ξέρω τι :p

Link to comment
Share on other sites

Α ΟΚ.. δεν έχω καινούριο εγώ. Κοίτα χρήση για NFC δεν υπάρχει.. Αμερική να πληρώνουμε με το Wallet δεν είμαστε. Και στο Gnex το έχω χρησιμοποιήσει μόνο 1-2 φορές για δοκιμή με άλλο Gnex. Υπάρχουν τα NFC Tags και στο market υπάρχει NFC Launcher. Κολλάς ένα στο γραφείο σου πχ και όταν κάθεται πάνω το Nexus του ορίζεις να ανοίγει WiFi, προγράμματα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4171]deninho[/MENTION]

player βάζεις τον MX Player. Τo NFC χρησιμεύει και στην μεταφορά φωτογραφιών, αρχείων ακουμπώντας αντίστοιχη συσκευή με NFC. Πάντως δεν το χρησιμοποιώ προσωπικά

Από εφαρμογές βάζεις οπωσδήποτε

1. Nexus Media importer (αν μείνεις unrooted) αλλιώς stickmount όπως προτείνει ο Volrath

2. Για μένα βάζεις άλλον launcher. Προτιμώ τον Nova Launcher προσωπικά. Μετά υπάρχει και ο APEX Launcher αλλά είδα ότι ο nova είναι πιιο γρήγορος και σταθερός.

3. Elecont HD weather widget

4. Power Control Plus (για κάθετα power control και πιο εμφανίσιμα από το default)

5. Tune in Radio

6. APTOIDE must have και για τις υπόλοιπες συσκευές

7. Τα υπόλοιπα είναι θέμα γούστου πιστεύω όπως msn clients, skype, viber

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κανέναν οδηγό για ρουτάρισμα; Το adblock plus έκοβε, πέρα από τις διαφημίσεις, το tapatalk, οπότε έφαγε σουτ, και όλα τα άλλα ad blockers θέλουν ρουτ. δε με ενδιαφέρει ακόμη να ψάξω για custom roms/kernels

ΕΔΙΤ: Βρήκα αυτό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1809195

ΕΔΙΤ2: για να κάνω ρουτ πρέπει να ξεκλειδώσει ο bootloader και αυτό θέλει full wipe. Και για να κάνω backup θέλω είτε ρουτ για το titanium back up, είτε ξεκλείδωτο bootloader. damn...

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν το 7' τι λεει ειναι καλο? σκεφτομε να το παρω κυριως για κανενα παιχνιδακι/σερφαρισμα οταν ειμαι εκτος σπιτιου..

ενας φιλος θα ερθει απο αμερικη οποτε η καλυτερη επιλογη ειναι κατευθείαν απο google δεν νομιζω να παίζει κανενα κλειδωμα ή κατι τετοιο ετσι?

για το 10' εχουμε καμια γνωμη ?

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν το 7' τι λεει ειναι καλο? σκεφτομε να το παρω κυριως για κανενα παιχνιδακι/σερφαρισμα οταν ειμαι εκτος σπιτιου..

ενας φιλος θα ερθει απο αμερικη οποτε η καλυτερη επιλογη ειναι κατευθείαν απο google δεν νομιζω να παίζει κανενα κλειδωμα ή κατι τετοιο ετσι?

για το 10' εχουμε καμια γνωμη ?

να σε ενημερώσω ότι το 7αρι δεν έχει ενσωματομένο 3g...οπότε σερφάρισμα έξω από wifi σε καφέ ή αν κάνεις root και βάλεις 3g dongle...

κατά τα άλλα σπέρνει σε παιχνίδια λόγο και του tegra3. Browsing κάνεις με σχετική άνεση μπορώ να πω...εγώ πάντως το έχω ερωτευτεί και δεν το αφήνω στο σπίτι ποτέ :inlove:

α ναι προς όλους αυτό...

για ελληνικό πληκτρολόγιο και διόρθωση βάζετε το SwiftKey 3 Tablet ;)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey.tablet.full&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50b3VjaHR5cGUuc3dpZnRrZXkudGFibGV0LmZ1bGwiXQ..

Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα ανακοινώθηκε και έκδοση με 3G ;)

Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι προσωπικά (αν και υπάρχει διαφορά στο κόστος που δεν ειναι αμελητέα) αν έψαχνα για 7άρι το iPad mini σαν μέγεθος και αίσθηση στο χέρι ειναι τρομερά βολικό

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε ρε Google το Nexus 8'' αλλά iPad mini, να μας αδειάσεις τις τσέπες... πέρα από την πλάκα οι 7 ίντσες φαίνονται ιδανικές για "φορητό"/μικρό tablet. Αλλά μόλις είδα το 8αρι mini έχω πολλούς ενδοιασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.