Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

34 minutes ago, Wizard! said:

Ότι χρειαστείς μίλα. Έχω κάνει και iOS > Android και Android > iOS

Θα το παλέψω μόνος και αν τα βρω σκούρα θα ρωτήσω.

Βασικά μου είπαν κάτι για copytrans ή κάπως έτσι πρόγραμμα που τα κάνει όλα idiot proof. Θα επανέλθω σε ανάλογο τόπικ.

 

Link to comment
Share on other sites

Φήμες όμως λένε ότι και αυτά σκάνε! :hehe:

 

Μεγειά, να το χαρείς όσο δε πάει. Επίσης iOS... δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.

Μπορεί να έχει ένα σωρό ανάποδα αλλά είναι σε άλλο επίπεδο. Και στην εμπειρία χρήσης, και επιδόσεις, παντού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε για αυτό; [LeEco 3 pro (x720)]

http://www.gsmarena.com/leeco_le_pro3-8344.php

 

Το βρήκα 339$ σε προ-παραγγελία βέβαια (6/64version), με τιμή κυκλοφορίας κίνας στα 299$... Λέτε να πέσει ποτέ στα 300$ ή να το τσιμπήσω τώρα; :p 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, bassplayer said:

6gb ram??? θα δουλευεις το autocad?:p

Αν έπαιζε σε arm επεξεργαστές σίγουρα θα το έβαζα πάντως :p  Καλά και 4 που έχω τώρα μην νομίζεις ότι κ πάλι χρειάζονται! Να υπάρχουν μωρέ ποτέ δεν ξέρεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, BasiliCeLew said:

Παιδιά τι λέτε για αυτό; [LeEco 3 pro (x720)]

LeEco Le Pro3 - Full phone specifications

 

Το βρήκα 339$ σε προ-παραγγελία βέβαια (6/64version), με τιμή κυκλοφορίας κίνας στα 299$... Λέτε να πέσει ποτέ στα 300$ ή να το τσιμπήσω τώρα; :p 

Από που; Αυτό από software τι λέει; 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mer said:

Από που; Αυτό από software τι λέει; 

Banggood, με 20$ coupon (new member subscribe).

 

Εγώ έχω πολύ καλή εμπειρία από την εταιρία (άσχετα που αγόρασα ένα κινητό που τάχα δεν πούλησε ποτέ :p άλλου παπα ευαγγέλιο αυτό). Δεν ξέρω με έχει κερδίσει άσχετα που δεν παίρνω updates. Βλέπω όμως από τα άλλα μοντέλα της ότι δίνει αναβαθμίσεις αρκετά συχνά. Φυσικά ελληνικά δεν έχει αλλά πλέον βγάζει όλα τα κινητά της με την B20.

 

Εχει αρχίσει να αναπτύσσει και κοινότητα οπότε θα δεις αρκετές υλοποιήσεις και άλλων UI ή multi αν σε ενδιαφέρει από αυτήν την πλευρά. Ειδικά οι ισπανοί και οι ρώσοι κάνουν πολύ καλη δουλειά.

Ο μόνος μου ενδοιασμός είναι αν αξίζει να κάνω αναβάθμιση τώρα ή να περιμένω να βγει ο snapdragon 830.

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Πολύ τούμπανο το κινητό. Έχω δει review από κάμερα δεν λέει τίποτα. Το θέμα είναι το λειτουργικό όμως γιατί προτιμώ να δώσω για το μι5 άμα είναι που έχει το απίστευτο miui και ας μην έχει τόσο τρομερά σπεκς

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, mer said:

Πολύ τούμπανο το κινητό. Έχω δει review από κάμερα δεν λέει τίποτα. Το θέμα είναι το λειτουργικό όμως γιατί προτιμώ να δώσω για το μι5 άμα είναι που έχει το απίστευτο miui και ας μην έχει τόσο τρομερά σπεκς

Λογικά μπερδεύεις το le 2 pro με το le 3 pro που ανάφερα εγώ. Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα για να δουμε την κάμερα του :)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mer said:

Όχι δεν μπερδεύω τίποτα. Ξέρω τα μοντέλα. Ναι αναφέρομαι στο le2 αλλά φαντάζομαι δεν θα έχει κάποια τρελή διαφορά.

Δεν μπορείς να το  πεις αυτό από την στιγμή που ο φακός τους είναι τελείως διαφορετικός. Αλλά και η συσκευές μεταξύ τους δεν έχουν καμία ομοιότητα εκτός του σχεδίου.

 http://gsminsider.com/2016/10/leeco-le-pro-3-camera-test-photo-samples/

 

 

Εγώ στα λέω από προσωπική μου εμπειρία. Το le 2 pro ήταν απογοήτευση, μιας και στην ουσία δεν ήταν η αναμενόμενη αναβάθμιση σε σχέση με το le 1 pro. Οπότε καλύτερα να συγκρίνεις το le 2 max με το le 3 pro αν θες να είσαι δίκαιο. Έκαναν το λάθος την high rage σειρά του Pro να την φτιάξουν με midrage ( για να δεδομένα της εταιρίας κ από την προηγούμενη γενιά) χαρακτηριστικά. Αυτός είναι ο λόγος που είδαμε αντικαταστάτη μετά από 5 μήνες του Le 2 pro.

 

Το le 3 pro έχει ακριβώς ότι έλειπε από το le 2 pro και le 2 max. Κ αν έχεις τόσα θετική άποψη για το mi5 προσπάθησε να δεις το le 2 max από κοντά και θα σου αλλάξει η γνώμη ;)

Link to comment
Share on other sites

Το le2 max συγκρίνω. Όχι το προ. Έχεις δίκιο αλλά το επεισόδιο το έχουμε δει ξανά. Όσο και να βελτιωθεί ο αισθητηρας και ο φακός τα ίδια θα είναι. Το θέμα είναι πόσο εξελιγμένο Software έχει το κινητό. Βέβαια είδα το τεστ που έβαλες και φαίνονται τιμιες η φωτογραφίες. Για την miui έχω πολύ καλή άποψη για αυτό ανέφερα και το mi5. Τη θεωρώ την καλύτερη ρομ κατασκευαστή.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mer said:

Το le2 max συγκρίνω. Όχι το προ. Έχεις δίκιο αλλά το επεισόδιο το έχουμε δει ξανά. Όσο και να βελτιωθεί ο αισθητηρας και ο φακός τα ίδια θα είναι. Το θέμα είναι πόσο εξελιγμένο Software έχει το κινητό. Βέβαια είδα το τεστ που έβαλες και φαίνονται τιμιες η φωτογραφίες. Για την miui έχω πολύ καλή άποψη για αυτό ανέφερα και το mi5. Τη θεωρώ την καλύτερη ρομ κατασκευαστή.

To mi5 βγάζει τίμιες φωτογραφίες μέχρι εκεί όμως. Δεν έχει κάνει κάτι τρομερό η xiaomi επίσης σε αυτό το κομμάτι... Και γενικά πιστεύω από του χρόνου θα δούμε αξιόλογες κάμερες σε κινέζικα. Μόλις ξεφύγουν λίγο από το να βάζουν 10gb ram :p

 

Τώρα το Miui σαν οικοσύστημα είναι πολύ καλό και βολεύει αρκετούς, αλλά θα έλεγα ότι είναι μακρυά από το να θεωρήσει κάποιος την miui την καλύτερη rom. Και αν δεν ήταν η κοινότητα από πίσω θα έβλεπες τεράστια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.