Jump to content


Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 10 months later...

Έχω s9. Το έψαξα αρκετά το θέμα τζαμί. Θα σου βάλω screen shot από άλλο forum

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Ότι θες ρωτάς


Screenshot_20180616-004120.thumb.jpg.7aa795dd66d6ccc532a222edd470cf87.jpg
Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από AlexanderK
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Να αναστήσω το τοπικ, να πω τον πόνο μου βρε παιδί μου και εγώ.... Το αρχαίο μου κινητό  (Letv Le Pro 3 δεν θυμάμαι πότε το είχα πάρει... )  τα έχει παίξει και αφού μου είχαν κλέψει ένα ZTE nubia αρχές του χρόνου, είπα επιτέλους να πάρω καινούριο.... Το budget είναι μέχρι 180 ευρώ και έχω χάσει την μπάλα με το τι παίζει με τελωνεία κλπ, κλπ.... Οπότε τι θα προτείνατε για κινητά σε αυτά τα λεφτά? Και τι να προσέξω πχ πριν χρόνια ήθελα min 4gb ram, τώρα είναι αρκετά, ή να ψάξω για παραπάνω? 

Έγινε επεξεργασία από bassplayer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bassplayer said:

Να αναστήσω το τοπικ, να πω τον πόνο μου βρε παιδί μου και εγώ.... Το αρχαίο μου κινητό  (Letv Le Pro 3 δεν θυμάμαι πότε το είχα πάρει... )  τα έχει παίξει και αφού μου είχαν κλέψει ένα ZTE nubia αρχές του χρόνου, είπα επιτέλους να πάρω καινούριο.... Το budget είναι μέχρι 180 ευρώ και έχω χάσει την μπάλα με το τι παίζει με τελωνεία κλπ, κλπ.... Οπότε τι θα προτείνατε για κινητά σε αυτά τα λεφτά? Και τι να προσέξω πχ πριν χρόνια ήθελα min 4gb ram, τώρα είναι αρκετά, ή να ψάξω για παραπάνω? 

Γενικά αν δεν έχεις παίξει μπάλα με Custom rom τελευταία φορά που ασχολήθηκα είδα ότι είχε άπειρο υλικό υλικό για να το "αναστήσεις" το μοντέλο. 
Για κάποιο λόγο αν και τα Letv / Leeco πέθαναν σαν εταιρεία το community τα τρέχει όσο μπορεί. Κρίμα βέβαια γιατί για την εποχή τους ήταν από τα πιο ποιοτικά VFM κινητά.

 

Γενικά μην το σκέφτεσαι πήγαινε σε Xiaomi Redmi note 9 pro (6/128) ή στο Poco X3 (6/64) που θα είσαι και άπλα σε  ram και μνήμη  σε αυτά τα λεφτά.


Βέβαια από την άλλη εγώ μετάνιωσα το Poco F2 Pro, λόγω βάρους (ίσως επειδή συνήθισα στο ελαφρύ Oneplus) και λόγω του αργού / γεμάτο bugs λογισμικού MIUI. Για να καταλάβεις το Oneplus 5T που είναι 3+ χρόνια και το αντικατέστησε το Poco είναι πολλές φορές πιο γρήγορο στην απόκριση. Προς θεού όχι ότι είναι κακό το Poco που πήρα αλλά ρε παιδί μου αγοράζεις καινούριο κινητό και δεν αισθάνεσαι κανένα upgrade σε εμπειρία χρήσης και ξενέρωσα ? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.