Jump to content



Recommended Posts

Μπήκα και εγώ στο club με τη σειρά μου με το CM Storm Trigger-Z. Μόλις το έβαλα και είναι ακόμα νωρίς για εντυπώσεις, θέλει συνήθεια νομίζω. Αυτές τις μέρες το έχει το eshop 109 ευρώ κομπλέ στην πόρτα μου και μιας και οι τιμές δεν πέφτουνε.. λύγισα :p

DSC00303_zpsbf52000b.jpg~original

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

καλός ήρθα στο club και εγώ, με unicomp (model M, buckling spring)

2womasi.jpg

και ένα Pony (cz i love ponies!) :wub:

95zfgh.jpg

Εντελώς τυπικά το Model M δεν είναι μηχανικό, αλλά παραμένει ένα από τα αγαπημένα μου πληκτρολόγια όλων των εποχών :)
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς τυπικά το Model M δεν είναι μηχανικό, αλλά παραμένει ένα από τα αγαπημένα μου πληκτρολόγια όλων των εποχών :)

αυτή τη λεπτομέρεια δεν την ήξερα, πάντως από τότε που έπιασα το Model M δεν το αλλάζω με τίποτα, ότι ποιο εργονομικό έχω δει σε πληκτρολόγιο.

Είναι το μόνο που μπορώ να γράψω γρήγορα και ο σχεδιασμός του είναι προσεγμένος ακόμη και στη κλήση χειρός. Τα ρηχά και επίπεδα πληκτρολόγια που πουλάνε σήμερα δεν τα μπορώ με τίποτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

«πάντως από τότε που έπιασα το Model M δεν το αλλάζω με τίποτα, ότι ποιο εργονομικό έχω δει σε πληκτρολόγιο.»
 

 

μπορεί να είναι ό,τι πιο εργονομικό και καλό σε αυτού του είδους τα πληκτρολόγια με σοβαρό μειονέκτημα όμως τον θόρυβο των πλήκτρων. Αν δεν ενοχλείται από αυτόν κάποιος τότε είναι θεϊκή επιλογή. Από πού και πόσο αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

 

 

μπορεί να είναι ό,τι πιο εργονομικό και καλό σε αυτού του είδους τα πληκτρολόγια με σοβαρό μειονέκτημα όμως τον θόρυβο των πλήκτρων. Αν δεν ενοχλείται από αυτόν κάποιος τότε είναι θεϊκή επιλογή. Από πού και πόσο αν επιτρέπεται;

 

Από εδώ

http://pckeyboard.com/page/category/ClassicTrackball

μου πήγε στο 100στάρικο, και το έφερε ο ξαδερφός μου από Texas, αλλά αν το πάρεις μόνος σου υπολόγισε και shipping.

Δεν μετάνιωσα ούτε ευρώ, το αξίζει με το παραπάνω. Δεν έχει τόσο τρελή διαφορά στο θόρυβο από ένα Blackwindow η Corsair. Αλλά μαρέσει να καταλαβαίνω ότι πατάω πλήκτρο και όχι αέρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@CrookedPenguin,

 

Πάτησε το κουμπί "επιλογές απάντησης" για να ανοίξει ο full editor.

Κάτω από το box του editor θα δεις τον "συνδετήρα" και δίπλα το κουμπί "Επιλογή Αρχείων..."

 

Καλό upload :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το σκέπτομαι σοβαρά για το g710+...@CrookedPenguin, πήρες την έκδοση με το μεγάλο <ENTER>;

Και γω σκεφτομαι να το παρω..σε αυτα τα λεφτα ειναι αρκετα τιμια επιλογη..το μονο π με χαλαει ειναι οτι εχει μονο ασπρο φωτισμο..

Link to comment
Share on other sites

@CrookedPenguin,

 

Πάτησε το κουμπί "επιλογές απάντησης" για να ανοίξει ο full editor.

Κάτω από το box του editor θα δεις τον "συνδετήρα" και δίπλα το κουμπί "Επιλογή Αρχείων..."

 

Καλό upload :)

 

 

Ευχαριστώ για το info!

το σκέπτομαι σοβαρά για το g710+...@CrookedPenguin, πήρες την έκδοση με το μεγάλο <ENTER>;

 

 

Ναι, δεν με απασχολεί γιατί τα games που παίζω δεν έχουν κάποια χρήση στο enter και το χέρι μου δεν πάει κατά κει. Αν δεν το θες το βγάζεις mechanical είσαι! :p  Όσον αφορά το typing με βολεύει περισσότερο το μεγάλο, όποτε κάθομαι σε laptop ασυναίσθητα πατάω το \ ! Αν προλαβαίνεις και είναι στο budget σου το προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

Και γω σκεφτομαι να το παρω..σε αυτα τα λεφτα ειναι αρκετα τιμια επιλογη..το μονο π με χαλαει ειναι οτι εχει μονο ασπρο φωτισμο..

 

Αν θες RGB πληκτρολόγιο πας στα K95 και blackwidow ult chroma, τα οποία ξεφεύγουν αρκετά απ' την προσωρινή τιμή του g710+. Αν βέβαια είχες τα αρχικά 140 με ένα 20άρικο επιπλέον, το K95 είναι μια πολύ καλή επιλογή κατ' εμέ. Μακριά απ' το καινούριο G950 όμως, τα keycaps του είναι απλά απαίσια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλωσόρισα και εγώ! απίστευτη αίσθηση και εμπειρία, worth 10000%!!

απίστευτη κατασκευή το μικρό :p

sorry για την έσχος ανάλυση αλλά δεν είχα εύκαιρη την ψηφιακή

Το CM Rapid-I είναι αυτό; Αν δεν κάνω λάθος λευκό φωτισμό δεν έχει ή με ξεγελά η φωτό και φαίνεται μπλε;

Link to comment
Share on other sites

Το CM Rapid-I είναι αυτό; Αν δεν κάνω λάθος λευκό φωτισμό δεν έχει ή με ξεγελά η φωτό και φαίνεται μπλε;

σωστά, είναι λευκός ο φωτισμός αλλά μπλεδίζει λίγο,η φωτό το κάνει ακόμα ποιο έντονο.

προσεχώς θα έχει rainbow effect,περιμένω led covers :D

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφια παντως δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα, εμενα ο φωτισμος ειναι κατασπρος

 

IMG_2436.JPG

μήπως φταίει που το έχω στο χαμηλότερο επίπεδο φωτεινότητας? αμα τα βάλω φουλ και εμένα κάτασπρο φαίνεται.

μπορείς να επεκταθείς λίγο, για εμάς τους αδαείς;

βεβαίος! εδώ είσαι http://imgur.com/a/PgBbN

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.