Jump to content


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

αυτή η νέα μόδα με τα RGB λεντάκια .... ήμαρτον... λες και θέλουμε στολισμό για Χριστουγεννιάτικο δέντρο.

 

αντί οι εταιρείες να λύσουν τα συνεχόμενα προβλήματα με τα καμμένα LED σε διάστημα μερικών μηνών, βγάζουν ουράνια τόξα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ !

Μετά από 1 μιση χρόνο αναμονής ήρθαν στην πόρτα μου τα thick PBT cherry profile keycaps! Αμήν!

Το εντατικό καθάρισμα όπου ακολούθησε γρασάρισμα και λάδωμα μου έφαγε αρκετή ώρα αλλά χαλάλι του... (sorry για την ανάλυση/ποιότητα)

Filco majestouch 2 tenkeyless με red switches από (http://www.keyboardco.com/keyboard/usa-filco-ninja-majestouch-2-tenkeyless-nkr-soft-linear-action-keyboard.asp)
Custom thick PBT cherry profile keycaps από GeekHack GB (https://geekhack.org/index.php?topic=50935.0).

Το μαλλί για keyboard + keycaps = 200 ευρά :rolleyes:




LjvL093.jpg

 

EUibo7R.jpg

 

pkcI69r.jpg

WWJiesX.jpg

 

ZfR64Ak.jpg

 

MNK2GX5.jpg

J6oGNko.jpg

Έγινε επεξεργασία από hondo1
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Update 4 μηνες μετα την αγορα CM Quickfire Rapid i εχω 5 καμμενα led και φευγει για rma.....

Ωχ!!! Έχω αρχίσει να ανυσηχω, βέβαια δεν το έχω πολλές ώρες ανοικτό αλλά όλο και περισσότερα κρούσματα βλέπω με καμένα led
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τελικά, το 3o Corsair K95 αν και το κράτησα αρκετούς μήνες, τελικά το επέστρεψα στο e-shop πριν 2 εβδομάδες και πήρα πιστωτικό στην αρχική τιμή αγοράς. Αγορά σχεδόν 2 χρόνια πριν. Με το να ανανεώνετε η εγγύηση κάθε φορά που μου έδιναν άλλο, δεν είχα το άγχος να τρέχω να το επιστρέψω. Στα 8 καμένα led ήμουν στο 3ο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ !

Μετά από 1 μιση χρόνο αναμονής ήρθαν στην πόρτα μου τα thick PBT cherry profile keycaps! Αμήν!

Το εντατικό καθάρισμα όπου ακολούθησε γρασάρισμα και λάδωμα μου έφαγε αρκετή ώρα αλλά χαλάλι του... (sorry για την ανάλυση/ποιότητα)

Filco majestouch 2 tenkeyless με red switches από (http://www.keyboardco.com/keyboard/usa-filco-ninja-majestouch-2-tenkeyless-nkr-soft-linear-action-keyboard.asp)

Custom thick PBT cherry profile keycaps από GeekHack GB (https://geekhack.org/index.php?topic=50935.0).

Το μαλλί για keyboard + keycaps = 200 ευρά :rolleyes:

 

 λατρεια τα pbt απλα. Τα abs keycaps μου ειχαν λιωσει στα 2 χρονια, τα pbt ΔΕΝ μασανε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Update 4 μηνες μετα την αγορα CM Quickfire Rapid i εχω 5 καμμενα led και φευγει για rma.....

Ενώ το CM Quickfire Rapid Ι είναι κατα την γνώμη μου απ'τα πιο όμορφα tenkeyless keyboards της αγοράς, τα LED είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ, 3 RMA μέσα σε ένα μήνα. Ευτυχώς που έχω το κατάστημα δίπλα δηλαδή.

 

Αποτελέσμα το χαιρέτησα μια για πάντα με ένα δάκρυ και το αντικατέστησα με το CM Quickfire TK Stealth. Είναι έξυπνα σχεδιασμένο να μοιάζει με tenkeyless αλλά να μην είναι, αλλά την υφή του  Rapid Ι δεν την έχει :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τελικά, το 3o Corsair K95 αν και το κράτησα αρκετούς μήνες, τελικά το επέστρεψα στο e-shop πριν 2 εβδομάδες και πήρα πιστωτικό στην αρχική τιμή αγοράς. Αγορά σχεδόν 2 χρόνια πριν. Με το να ανανεώνετε η εγγύηση κάθε φορά που μου έδιναν άλλο, δεν είχα το άγχος να τρέχω να το επιστρέψω. Στα 8 καμένα led ήμουν στο 3ο.

 

οταν λες το τριτο? περασαν απο τα χερια σου 3 k95 και στα τρια καηκαν leds? το εχω απο το ιανουαριο και δουλεουν ολα. εκανα και update to firmware, και ξεπεραστηκε το προβλημα που ειχαν τα πρωτα keyboards που εδειχναν λιγοτερες χρωματικες αποχρωσεις απο διαφημιζαν. (16 million colors). 

Κατι που εχω παρατηρησει ειναι, πως αν πεσει καμια τριχα η κανενα χνουδι (συνηθες σε ενα πληκτρολογιο) αναμεσα στο πληκτρα, αυτα αλλαζουν λιγο την αποχρωση τους, προφανως λογω διαθλασης του φωτος που βγαζει το led. φτιαχνει με ενα απλο φυσημα με το στομα :p

Έγινε επεξεργασία από valter
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.