Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

[MENTION=1298]WizarD[/MENTION] Απο την πρωτη μερα που εφερα το κουταβακι μου Δεν την εχω περιορισει μεχρι και σημερα που ειναι 12μηνων, την πρωτη νυχτα δεν εκλαψε, γιατι παρολο που ηταν καλοκαιρι συνηθιζω να κοιμαμαι στο πατωμα οποτε κοιμηθηκα διπλα της, καθε φορα που εκλαιγε μου τραβουσε παντα την προσοχη και τις πλησιαζα, ειχα και τον εκπαιδευτη πανω στο κεφαλι μου που ο ιδιος μου εδωσε το κουταβι και μου εδωσε καποιες οδηγιες οπως μην την δινεις σημασια οταν κλαει η οπως να μην την αφηνεις να ερχεται πανω στο καναπε, φυσικα τα παρελειψα ΟΟΟΛΑΑ εκτος απο την Βασικη Εκπαιδευση που για μενα προσωπικα ειναι 1ης προτεραιοτητας.

οι Δικες μου Εντυπωσεις μεχρι σημερα ;

Ειναι Ησυχη, Γαυγιζει Μονο Οταν θελει να κανει την αναγκη της, η οταν Νιωθει Κινδυνο.

Εκτελει πανω απο 20 Εντολες

Οπως: ΜΗ!!! Κατσε, Κατω, Σηκω, Κλεισε την Πορτα, Ελα κ.α.

Δεν χαλαει ουτε λερωνει τιποτα μεσα σε σπιτι 60τ.μ

Τις εχω παρει ενα κρεβατακι γι'αυτην Και κοιματε μονο τις Ημερες ενω την Νυχτα Μαζι μου στο κρεβατι.

ελπιζω ολα αυτα να σε καλυψαν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι από το ταμπλετ και βαριέμαι να πιάσω ένα ένα τα απίθανα που λες (από την παρατήρηση που ανέφερε ο wizard εσύ κατάλαβες απειλή...) να πάμε εδώ... Στην Ελβετία, που τα σκυλιά επιτρέπονται σε σούπερ μάρκετ και εστιατόρια -προφανώς με συνοδεία-, λέει ο κώδικας, που τηρείται ευλαβικά χωρίς middle fingers και λοιπές ψευτομαγκιές, "an owner is obligated to abstain from all excessive emissions affecting the property of the neighbors". (ZGB 684). Όπου property θεωρείται η ησυχία και η ξεκούραση.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

2η χώρα σε κακομεταχείριση ζώων , όσο για τις ψευτομαγκιές, let me know wayyyyy better.

Το ότι οι περισσότεροι ανήκουν στην κατηγορία του χαλβά και του σκασμού, δεν σημαίνει ότι αυτομάτως εντασσόμαστε και όλοι οι υπόλοιποι εκεί.

Όποιος κακομεταχειρίζεται ζώα , του αξίζει εάν μη τι άλλο εξίσου χειρότερη μεταχείριση.

Την επόμενη φορά να κάνει post και link του Ελληνικού Δικαίου, διότι κι εγώ μπορώ να σου κάνω link το Δίκαιο της Γερμανίας περί ζώων συντροφιάς.

Μέχρι ο Νεο-'Ελληνας να αποκτήσει παιδεία, τότε middle finger συνοδεία με σπάσιμο μύτης και εάς φάω και forum ban.

Trust me, ill survive.

Υ.Γ Μην νομίζεις ότι με αποστόμωσες, το αντίθετο μάλιστα.

Tσίου ψηλέ!

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

γράφει ο wizard ότι στη γειτονιά -που είναι τελείως καινούριος- του έκαναν παρατήρηση, επειδή το κουτάβι του δεν άφησε τους γείτονες να κοιμηθούν, κι εσύ μιλάς για κακομεταχείριση ζώου. Συγκεντρώσου....

Μετά μας λες ότι οι νεοΈλληνες (προφανώς εσύ μας ήρθες συστημένος από τον χρυσό αιώνα του Περικλη) δε δείχνουν σεβασμό στο κουτάβι, επειδή του είπαν να κοιτάξει να είναι πιο ήσυχο, και σου λέω ότι και στην Ελβετία, που τα ζώα συντροφιάς είναι σχεδόν εξισωμένα με τον άνθρωπο, δεν επιτρέπεται να ενοχλούν τους γείτονες με θόρυβο. Μου απαντάς βάλε και τον Ελληνικό νόμο. Τα ίδια λέει. Και ο γερμανικός τα ίδια λέει. Πουθενά στον κόσμο δεν είναι αποδεκτό το να σπάει τα νεύρα του γείτονα ο σκύλος μου.

ΥΓ. Για την κακομεταχείριση της αγγλικής, πάντως, πας κι εσύ καρφί για δεύτερη θέση.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές, είχα πάει σε ένα φίλο που είχε πρόβλημα με το pc του. Γύρισα 2 παρά, έπαιξα λίγο μαζί του, έκανα ένα ντους και έπεσα για ύπνο. Δε μας ενόχλησε καθόλου μέχρι τις 7 το πρωί.

Αντίθετα, εχθές το βράδυ, δε μας άφησε σε ησυχία. Άρχισε να κλαίει από τις 2:30, μέχρι τις 7 το πρωί, με μικρά διαλείμματα των 30-40 λεπτών... Τα νεύρα μου τσατάλια...

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, δε με ενοχλεί τόσο το ξύπνημα, όσο το ότι ενοχλεί τους γείτονες και ειδικά το θείο από πάνω. Το πρωί που ξύπνησα, δεν ήταν εκεί το αμάξι. Μπορεί να έφυγε να πάει στο εξοχικό να κοιμηθεί. Καταλαβαίνεις τι πρόβλημα είναι αυτό... Για ένα μωρό, δε θα σου πει κανείς τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

τάισμα και αγκαλιές κάθε 2-3 ώρες τα θέλει και το κουτάβι. μόνο το βραχνά της αποστείρωσης και των βρασμένων νερών σε θερμός κλπ γλυτώνεις :p

ερώτηση: αν είναι και τα δύο κουτάβια στον ίδιο χώρο, το βράδυ κοιμούνται ή θα τραγουδάνε παρέα;

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: αν είναι και τα δύο κουτάβια στον ίδιο χώρο, το βράδυ κοιμούνται ή θα τραγουδάνε παρέα;

Βάσει εντολών του εκπαιδευτή, δεν το κάνω. Είναι χωριστά. Όταν όμως τα βγάζουμε να παίξουν, στην αρχή τρέχουν και παίζουν μαζί, μετά όμως που ο μικρός θα κουραστεί, κάτι που δεν παθαίνει ΠΟΤΕ ή άλλη, χρειάζονται χώρισμα. Αυτός θέλει να κάτσει να ηρεμήσει, η άλλη τον πειράζει συνέχεια να συνεχίσουν το παιχνίδι. Αν το τραβήξει πολύ, την αρπάζει από το σβέρκο... Όπως καταλαβαίνεις, ακόμα και χωρίς εντολές, δε θα ρίσκαρα να μείνουν μαζί το βράδυ χωρίς παρακολούθηση.

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρος TED προχθες εκανε τα πρωτα εμβολια για μορβα και τυφο.

Κυριος καθοταν στον κτηνιατρο και μαλιστα στη κοπελα ( <3 ) εδινε φιλια κι τετοια.

Τη στιγμη των ενεσεων δεν εκανε ουτε κιχ.

Εχει μαθει 4 εντολες προς το παρον :rubik:

Βάσει εντολών του εκπαιδευτή, δεν το κάνω.

μην ακους τοσο "τυφλα" τον εκπαιδευτη.

Ανεπτυξε επικοινωνια εσυ ο ιδιος με τον σκυλο σου.

Δοκιμασε διαφορετικα πραγματα και παρακολουθησε τις αντιδρασεις του.

Link to comment
Share on other sites

μην ακους τοσο "τυφλα" τον εκπαιδευτη.

Ανεπτυξε επικοινωνια εσυ ο ιδιος με τον σκυλο σου.

Δοκιμασε διαφορετικα πραγματα και παρακολουθησε τις αντιδρασεις του.

Από αυτά που έχω γράψει είναι προφανές ότι δεν τον ακούω "τυφλά". Όσον αφορά όμως το θέμα επαφής των δύο, θέλω να ακολουθήσω τις οδηγίες, γιατί μπορεί πολύ εύκολα να δημιουργήσει δύστροπες συμπεριφορές. Η μικρή, θέλουμε να είναι συναγερμός. Αν το καταφέρουμε έχει καλώς, αν όχι, θα είναι απλά ένα πολύ ενεργητικό σκυλί συντροφιάς. Με τον μεγάλο όμως, δεν έχω περιθώρια λάθους. Πάει για φύλακας και δεν είναι επιλογή να μην τα καταφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Περασαμε αισιως στα 9 χρονια ζωης του νηματος αυτου!!!

Ο leon ειναι εδω υγιεστατος και πλεον η siba μας χαρισε 7 υπεροχα σκυλακια.

Περιττο να σας πως οτι εχουμε τρελλαθει τελειως ηδη τα κουταβακια ειναι 70 ημερων και καταλαβαινετε τι γινεται στο σπιτι.Η siba ειναι πολυ καλη μαμα μεχρι και την πρηγουμενη εβδομαδα τα θηλαζε ανελλειπως.

Ερεψε η κακομοιρα.Φωτο αργοτερα θα ανεβασω να δειτε τις ομορφιες μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι υπάρχει θέμα..

Άντε ας ποστάρω και εγώ το δικό μου..

Zina.. Rottweiler Θυληκό το ιούλιο γίνεται Τριων.. ετων..

z1UZqGz.jpg

Μια καλυτεχνική εδώ..

Και αυτή εδώ πριν κανα 3 μηνο πίσω..

από Gnex..

SAFALb4.jpg

pb1mKzT.jpg

Και επίσης όταν την είχα πρωτοπάρει

τριων μηνων σκατό..

FXrsNmO.jpg

O9GODZX.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή έχω χάσει το κόσμο απο την ώρα που το διάβασα.

Ισχύει κάτι τέτοιο και μάλιστα ΝΟΜΙΜΑ? :...:

Αίσχος με τους "νόμιμους" βιασμούς ζώων | DefenceNet.gr

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.