Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Η μαγική στιγμή που διαπιστώνεις ότι δε μπορείς ούτε λεπτό να σηκωθείς από την καρέκλα σου και κάποιος πρόλαβε μάλιστα ακόμα και να κοιμηθεί  :hehe: 

 

20170612_161403.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Γνώρισα τους ανθρώπους και αγάπησα τα ζώα. Αυτό μου ήρθε πρώτο στο μυαλό

 

http://www.protothema.gr/greece/article/700441/lamia-to-moro-gataki-pou-petaxan-sta-skoupidia-vrike-ti-mama-tou-stin-adespoti-skulitsa/

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η Bella

59786e7907356_Bella01.thumb.JPG.5004232d6099159b91e81b0218c528d5.JPG

 

αυτός είναι ο Spot

59786e7b976ee_Spot01.thumb.JPG.91d80a384ef6581285ab34cd98579119.JPG

 

και μετά από ένα σχεδόν χρόνο συγκατοίκησης  μια από τις σπάνιες περιπτώσεις που είναι δίπλα - δίπλα και δεν μαλιοτραβιούνται... :amen:

59786e7a0a25f_BellaSpot.thumb.JPG.07f3b1ec9afcc36afc4111a48a375290.JPG

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος ckbond έγραψε:

και μετά από ένα σχεδόν χρόνο συγκατοίκησης  μια από τις σπάνιες περιπτώσεις που είναι δίπλα - δίπλα και δεν μαλιοτραβιούνται... :amen:

59786e7a0a25f_BellaSpot.thumb.JPG.07f3b1ec9afcc36afc4111a48a375290.JPG

Μη μου λες τέτοια και έλεγα να έπαιρνα μία δεύτερη γάτα για παρέα στον Λάμπη!!!

Ο οποίος ανακάλυψε το πατάρι της κουζίνας και που τον χάνω που τον βρίσκω εκει μέσα πάει!!!

 

20170723_200931.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, karmen1983 said:

Μη μου λες τέτοια και έλεγα να έπαιρνα μία δεύτερη γάτα για παρέα στον Λάμπη!!!

Ο οποίος ανακάλυψε το πατάρι της κουζίνας και που τον χάνω που τον βρίσκω εκει μέσα πάει!!!

 

20170723_200931.jpg

Δεν θα έλεγα ότι η Bella είναι ο κανόνας, γενικά είναι πολύ μυστήριο γατί, ούτε χάδια θέλει, ούτε αγκαλιές, να φανταστείς είναι το μοναδικό γατί που έχω συναντήσει και δεν γουργουρίζει, επίσης το "χσσσσσσσ" είναι μόνιμο, μόνο όταν πεινάει κάθετε λίγο παραπάνω να την χαϊδέψεις...

 

Επειδή ξέραμε ακριβώς τι δύσκολο γατί είναι η Bella ενώ θέλαμε να πάρουμε ένα δεύτερο για να της κάνει παρέα δεν το κάναμε, τελικά ήταν γραφτό να μπει δεύτερο ψιψίνι στο σπίτι. Μια ημέρα που πήγε να πάρει η γυναίκα μου το αυτοκίνητο το βρήκε σε πολύ άσχημη κατάσταση, βρώμικο και πολύ αδύνατο, μπροστά στην πόρτα και δεν άντεξε να το αφήσει εκεί και το έφερε σπίτι...
Η πρώτη εβδομάδα ήταν πάρα μα πάρα πολύ δύσκολη και απλά μέρα με την ημέρα μαλάκωνε για να φτάσουμε τώρα τελευταία να τον ανέχεται και αυτόν λίγο παραπάνω...

 

Εμένα πάλι ο Spot μου προσφέρει αυτό που δεν μου προσφέρει η Bella, χάδια ατελείωτα, πολύ γουργουριτό και να κάθετε αγκαλιά, οπότε χαλάλι όλα όσα τραβήξαμε στην αρχή (και όσα συνεχίζουμε βεβαίως - βεβαίως)...:D:D:D

 

Έγινε επεξεργασία από ckbond
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος ckbond έγραψε:

είναι το μοναδικό γατί που έχω συναντήσει και δεν γουργουρίζει, επίσης το "χσσσσσσσ" είναι μόνιμο

Δεν έχεις συναντήσει τη γάτα μου, γι'αυτό :p Μια από τα ίδια και πηγαίνει ΜΟΝΟ στην μάνα μου :p 

Link to comment
Share on other sites

Όχι , έτσι είναι ο χαρακτήρας της γάτας αυτής :) 

Πλέον είναι και γιαγιά (13 χρονών), όμως πάντα έτσι ήταν, δύσκολα την πλησιάζεις (μόνο αν είναι "αγουροξυπνημένη" ).

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.