Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Τι κάνουμε τώρα που ο Ζήκος αλλάζει σπίτι; Από σπίτι με μπαλκόνια μετακομίζουμε σε ισόγειο όπου το σπίτι διαθέτει παράθυρα και μια αυλή στην οποία υπάρχουν ουκ ολίγες γλάστρες, παρτεράκια κλπ. (της ιδιοκτήτριας). Τον αμολάμε έξω; (αφού τον στειρώσουμε) ή τον αφήνουμε κλειδαμπαρωμένο μέσα να κοιτάει απο τα παραθύρια....;

 

 

Link to comment
Share on other sites

πόσο μηνών ειναι τωρα?

Προσωπικά θα τον είχα μόνιμα μέσα. Το ίδιο έχω κάνει στον Λάμπη μετά που έπεσε από το μπαλκονι 2 φορές και απλά του έχω το ονυχοδρόμειο στη πορτα της βεράντας και πάει και αράζει. Δε παραπονιέται απλά παίζει όλο και περισσότερο με τα διάφορα παιχνίδια του κάτι που δεν έκανε παλιοτερα αλλά ήταν συνέχεια έξω στο μπαλκόνι

Link to comment
Share on other sites

1 ετους περίπου. Βασικά δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι να τον κρατάμε μέσα όταν εμείς θα βγαίνουμε στην αυλή για να καθόμαστε. Και γενικά με καλό καιρό η πόρτα της αυλής (που είναι στην κουζίνα) θα είναι μονίμως ανοιχτή. Δεν υπάρχει τρόπος να τον "δέσεις" μέσα. Το θέμα είναι πως τον κρατάς στην αυλή....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είπα να συνδυάσω βόλτα και αγορά ψαριού σήμερα!!
Εδώ, η Νεφέλη περιμένοντας της σειρά μας, για να πάρουμε ψαράκι!
(Επειδή είναι και πολύ μουσίτσα, πήρε και δώρο τρεις γαύρους από τα παιδιά του μαγαζιού)!
21762094_10212703368532046_3112823500647138380_n.thumb.jpg.52b4d8bfee83531bf70e71404456a3fb.jpg

  • Like 5
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προς ιδιοκτητες γατας

 

Εχω παρατηρήσει οτι καθε φορα που φταρνιζομαι ο γατος κανει ενα περιεργο νιαουρισμα. Αν φταρνιστω για δευτερη φορα το ξανακανει. Αν συνεχισω ακομα κ με ψευτικο φταρνισμα το ξανακανει για οσες φορες το επαναλάβω. Σημαινει κατι; το εχει παρατηρησει αλλος απο εσας;

:huh:

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Προς ιδιοκτητες γατας

 

Εχω παρατηρήσει οτι καθε φορα που φταρνιζομαι ο γατος κανει ενα περιεργο νιαουρισμα. Αν φταρνιστω για δευτερη φορα το ξανακανει. Αν συνεχισω ακομα κ με ψευτικο φταρνισμα το ξανακανει για οσες φορες το επαναλάβω. Σημαινει κατι; το εχει παρατηρησει αλλος απο εσας;

:huh:

Εγώ παρατήρησα ότι η Νεφέλη όταν φταρνίζομαι, έρχεται να δει αν είμαι καλά :hehe: 

Ίσως τους κινεί την περιέργεια :) 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.