Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Karmen σε καταλαβαίνω απόλυτα... Να έχεις γυρίσει από την δουλειά, να έχεις λίγο χρόνο διαθέσιμο να παίξεις κατιτίς και να έρχεται να κοιμάται πάνω στο πληκτρολόγιο... 

η μόνη μου επιλογή να ανοίξω το laptop και να ενημερωθώ τι γίνεται στον κόσμο... :hehe:

 

Spot_on_Keyboard.thumb.JPG.6e20f98839c468e53fd7947ef2e39a3c.JPG

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Δε το αλλάζω με τίποτα αυτό :p

Ναι δεν ειναι σκυλιά αλλά έχουν αυτό το κάτι διαφορετικό. Μου αρέσει η ανεξαρτησία τους σαν ζώα και μου αρέσει και αυτή η ξεροκεφαλιά ότι τώρα εγώ θέλω αυτό και εσύ να πας για κουρεμα δε με νοιαζει :p

 

Είμαι μαζόχας τελικά :hehe:

 

Πάντως μιας και φτιάχνω τώρα σπίτι με αυλή κ κήπο συλλαμβάνω τον εαυτό μου να κάνει πράγματα ειδικά για τον Λάμπη. Εχω διαμορφώσει τον κήπο για να ειναι cat friendly :p

Μέχρι να το τελειώσω μάλλον δεν θα υπάρχει χώρος για κανέναν άλλον πέρα από τον γάτο :hehe:

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Τραβάτε με κι ας κλαίω ! ! ! :hehe:

Το θέμα είναι η εκπαίδευσή τους, πράγμα που δεν είναι και το ευκολότερο !

Μια περίοδο βρέθηκα με στάνη κανονική μόνο που δεν είχε πρόβατα αλλά γάτες, μικρές μεγάλες το σύνολο 17 !

Μετά από πολύ δουλειά (και όχι πάντα ανώδυνη γι' αυτές :( ) κατάφερα να μην μπαίνουν στο σπίτι  ακόμα κι αν τηγανίζαμε ψάρια! :) 

Φτάνανε μέχρι το κατώφλι και περίμεναν το μεζέ τους σιωπηλές και στοιχισμένες, σαν άγημα τσολιάδων!

Αλλά δεν τις είχα μέσα, στην αυλή ελεύθερες, οπότε υπάρχει μεγάλη διαφορά από τις δικές σας!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στολίσαμε και φέτος... τη Νεφέλη... με κέρατα... 
Αλλά πραγματικά, δεν έχω κουράγιο να στολίσω δέντρο και να ξεστολίσω μετά...
20171213_222540.thumb.jpg.da31de1b046d5ab1774cc52ed98321f7.jpg20171213_222727.thumb.jpg.2090a9afcc5286fa07a6edcc85ab745e.jpg
 

Καλές γιορτές ευχόμαστε σε όλους!! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.