Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
On 2/10/2018 at 3:57 ΜΜ, το μέλος bassplayer έγραψε:

Μπορεί να μου πει κάποιος τι γίνεται στην περίπτωση που τσιπαρισμενο σκυλί θα αλλάξει ιδιοκτήτη? 


Κάνετε αλλαγή στοιχείων του τσιπ σε κτηνίατρο έχω την εντύπωση. 
Μετά δε ξέρω αν παίζει και άλλη διαδικασία... Μία ερώτηση σε κτηνίατρο θα σας λύσει την απορία :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Περα απο τα πολλα και διαφορα που αρκετα ειναι σωστα, μου χτύπησε ασχημα αυτο:

 

Αστείρωτα ζώα μπορεί να έχει ο ιδιοκτήτης αρκεί αυτά να είναι ζευγάρι (αρσενικό και θηλυκό), με την καταβολή του ειδικού τέλους αστείρωτου ζώου.
 

 

Δηλαδη Wtf??? Με απλα λογια ζευγαρωνει ο καθε ενας τυχαιος και αν δεν πουλησει τα πεταει κλπ. Μπας να κλεισουμε και τα νομιμα εκτροφεία και να καθονται σπιτι τους οι άνθρωποι;

Ηθελα και να ηξερα μυαλο εχουν εστω κ ενα γραμμάριο ολοι αυτοι; 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Περα απο τα πολλα και διαφορα που αρκετα ειναι σωστα, μου χτύπησε ασχημα αυτο:

 

Αστείρωτα ζώα μπορεί να έχει ο ιδιοκτήτης αρκεί αυτά να είναι ζευγάρι (αρσενικό και θηλυκό), με την καταβολή του ειδικού τέλους αστείρωτου ζώου.
 

 

Δηλαδη Wtf??? Με απλα λογια ζευγαρωνει ο καθε ενας τυχαιος και αν δεν πουλησει τα πεταει κλπ. Μπας να κλεισουμε και τα νομιμα εκτροφεία και να καθονται σπιτι τους οι άνθρωποι;

Ηθελα και να ηξερα μυαλο εχουν εστω κ ενα γραμμάριο ολοι αυτοι; 

 

 

 

Το χειρότερο είναι ότι έχει διαδοθεί με φήμες ότι η στείρωση ωφελεί, ενώ οι επιστημονικές έρευνες συγκλίνουν στο αντίθετο και δεν θα μπορούσαν να είναι διαφορετικά, αφού πρόκειται για ακρωτηριασμό βασικών οργάνων παραγωγής ορμονών.

 

Οι Επιπτώσεις της Στείρωσης στην Υγεία των Σκύλων

Link to comment
Share on other sites

Eχω την εντύπωση ότι το άκουσα στον Παπαδάκι το πρωί ότι τελικά το σκυλί είναι άφαντο (μπορεί να διαδίδουν ότι έζησε για να έχουνε μικρότερη καταδίκι οι φαντάροι).
Ακόμη ένα νέο Αποσύρεται το νομοσχέδιο για τα ζώα συντροφιάς

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μερικοι παρολο που εχουν δυο γατοδεντρα και τεσσερα κρεβατακια, αποφασιζουν οτι θα μοιραστούν μαζι σου αυτο τον μικρο διθεσιο καναπε... και φυσικα αναλογα το πως βολευονται θα προσαρμοστεις κ συ!

 

20180404_202658.jpg20180404_201630.jpg20180404_201700.jpg

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.