Jump to content


Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Μεγαλωνουμε κ γινομαστε χοντρομπαλες!!

Μια απο τις μικρες τρικολορε ανοιξε τα ματακια της σημερα.

 

20190704_102518-2016x1134.jpg

 

Εχω μια μικρη εντυπωση οτι το μαυρακι πεθανε. Δυστυχως δε μπορω να ειμαι σιγουρη μιας και δε θελω να πλησιασω τετοια ωρα κ τις φοβησω. Θα δω αυριο. Μακαρι να κανω λαθος.

 

 

  • Like 3
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος trib έγραψε:

Ο πεθερός μου ασχολείται με περιστέρια, βούτες και τα λοιπά. Μήπως και ο δικός σου ήταν μαθημένος από σπίτι; 

 

Τι να σου πω δεν γνωρίζω. Εχουν αυξηθεί τα περιστέρια στην περιοχή τα τελευταία χρόνια.

Εχει ένα κτίριο εγκαταλελειμμένο σε απόσταση 50 μέτρων. Εχει γίνει περιστερούπολη :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα δεν ειπαμε αλλα θα πουμε καλησπερα!

 

20190707_191206-2016x1134.jpg

 

Δυο μικρα εχουν σοβαρο προβλημα στα ματακια. Ηρθε κτηνιατρος για τον χεστη τον Λαμπη, ειδε τα μικρα και μας εγραψε tobrex και καθαρισμο με φυσιολογικο ορο. Ήδη ειναι πολυ καλυτερα :)

 

  • Like 4
  • Agree 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια τα φωτα σας οσοι εχετε γατες γιατι θα τρελαθω. 

Ο Λαμπης θελει να απαυτωσει την Κατερινα. Αυτη τσατίζεται και εχουμε μαλλιοτραβηγματα. Στην αρχη νομιζα οτι ηθελε να παιξει μαζι της αλλα δεν... θελει κ0κ0 ο ακ0κ0ς. Την ειχε σβερκωσει κανονικα και ηταν απο πανω...

 

Ειναι στειρωμενος και ο Λαμπης και η Κατερίνα. Τι στο καλο παιζει; Εχω γατο σεξουλιαρη και δε το ξερω; 

 

@YDinopoulos Γιαννη νομιζω εχεις 2 γατια. Εχεις δει παρόμοια συμπεριφορά;

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

αχαχαα

και μενα τα εκανε αυτα στην μικρη οταν ειχαν πρωτογνωριστει,.

Ειναι στειρωμενος, και μεχρι να στειρωσω και τη μικρη γινοταν χαμος απο... αποπειρες και ταχα μου σεχ..

Χωρισε τους αν γινεται 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, karmen1983 said:

 

@YDinopoulos Γιαννη νομιζω εχεις 2 γατια. Εχεις δει παρόμοια συμπεριφορά;

 

 

Ναι, αρσενικο & θυληκο στειρωμενα και τα 2.  Δεν εχω τετοια θεματα.
Καπου ειχε πετυχει το ματι μου ενα αρθρο που ελεγε αν η στειρωση στα αρσενικα γινει σε μεγαλη ηλικια, παιζει να εχει ορμες....

Λυση δεν εχω... :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μικρός στειρώθηκε. ~6 μηνών

Ρώτησα την γιατρό και μου είπε ότι κάποια αρσενικά παρά το ότι έχουν στειρωθεί μπορεί να έχουν στύση χωρις φυσικά να μπορούν να γονιμοποιήσουν. Επίσης, είναι λέει και τρόπος για να επιβληθεί στην θηλυκή και να δείξει ποιος είναι το αφεντικό. Θου κύριε τι με βρήκε!!!

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Και δω τα ίδια.

Στειρωμένος ο Ζήκος. Αστείρωτη η Φιφίκα.

 

Όταν είναι στις μέρες τις, ο μεγάλος προσπαθεί να την απαυτωσει αλλά φυσικά δεν γίνεται τίποτα. Η μικρή κατουράει όπου βρει (spaying) εν τω μεταξύ. Λογικά όταν στειρωθεί και αυτή θα σταματήσει η τσόντα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στειρωμένα τα έχω και τα δύο σε μικρή ηλικία χωρίς αυτά που περιγράφει η @karmen1983 αλλά όντως στα αρσενικά λειτουργεί αλλιώς η στείρωση, έχει και ο δικός μου ορμές αλλά δεν ξέρει τι να κάνει και επειδή δεν τα πάνε καθόλου καλά μεταξύ τους τα δικά μου την πληρώνει το χέρι μου...:blush:

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.