Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Αυτή είναι η τελευταία φωτογραφία του Nemo...
Σήμερα μετά από 18 χρόνια συντροφιάς και αγάπης τον κοιμίσαμε μιας και τον "έτρωγε" ο καρκίνος και λόγο ηλικίας δεν μπορούσε να ακολουθήσει κάποια θεραπεία, το πιθανότερο να πέθαινε από τα φάρμακα.
Μου λείπεις ήδη ρε μπαγάσα... :weep:

Nemo.jpg.6a355b52a732821608590fb5add89d61.jpg

  • Like 7
  • Agree 1
  • Sad 10
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ckbond said:

Αυτή είναι η τελευταία φωτογραφία του Nemo...
Σήμερα μετά από 18 χρόνια συντροφιάς και αγάπης τον κοιμίσαμε μιας και τον "έτρωγε" ο καρκίνος και λόγο ηλικίας δεν μπορούσε να ακολουθήσει κάποια θεραπεία, το πιθανότερο να πέθαινε από τα φάρμακα.
Μου λείπεις ήδη ρε μπαγάσα... :weep:

Nemo.jpg.6a355b52a732821608590fb5add89d61.jpg

Ψυχούλα μου γλυκιά! 

Ας αναπαυθεί, ηρέμησε ο γλυκός μου! Να είσαστε πάντα καλά να τον θυμάστε :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Φωτιά στη Βαρυμπόμπη: Καταγγελίες για πανσιόν σκύλων στο Κρυονέρι - Την εκκένωσαν εθελοντές

 

Παράθεση

 

Μία απίστευτη καταγγελία έρχεται στο φως της δημοσιότητας έπειτα από τις εκατοντάδες αναρτήσεις στα social media ότι ξενοδοχείο ζώων στο Κρυονέρι αδιαφόρησε για τα δεκάδες σκυλιά που φιλοξενούσε την ώρα που μαινόταν η φωτιά στην περιοχή.
 

Από την πλευρά της επιχείρησης, αναφέρθηκε σε ανάρτηση στο Facebook - η οποία στη συνέχεια «κατέβηκε» -  ότι η Aστυνομία τους είχε διώξει από το σημείο. 

 

Τα ζώα, ευτυχώς, σώθηκαν χάρη στην άμεση επέμβαση εθελοντών πυροσβεστών και απλών πολιτών, οι οποίοι έσπευσαν για βοήθεια έπειτα από τις αγωνιώδεις εκκλήσεις των ιδιοκτητών των κατοικιδίων, οι οποίοι όπως υποστηρίζουν τηλεφωνούσαν συνέχεια στο ξενοδοχείο για να δουν αν τα ζώα τους ήταν ασφαλή αλλά κανείς δεν απαντούσε και δεν είχαν καμία ενημέρωση.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
adespota-skylia.jpg?itok=p3uIN7m-
WWW.ETHNOS.GR

Ξεκινά αύριο η συζήτηση του νομοσχεδίου στην Ολομέλεια της Βουλής - Δυσαρέσκεια από...
4906420%20%281%29.jpg?itok=9fdMdpzZ
WWW.LIFO.GR

Το δικαστήριο μετέτρεψε την ποινή σε χρηματική αποζημίωση προς 20 € την ημέρα

Περίμενα άλλη στάση όταν έχει πεθάνει ένα μικρό παιδί.

 

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέει το νομοσχέδιο. Αλλά σίγουρα δεν έχει κάτι για ποινή σε όποιον χτυπάει γάτα με αυτοκίνητο. καταλάθος ή όχι. 

Αυτό όμως το χάλι, να θάβω καθημερινά πατημένα γατάκια έχει καταντήσει τραγικό.  Μείωση της ταχύτητας εντός πόλεων ΤΩΡΑ. Περιπλανωμενα ζωα η μή, πόσο δύσκολο είναι να μην τρέχεις και να βλέπεις και μπροστά σου; 

Έχω φτάσει στο σημείο συνεχών "σαρώσεων" κάτω από τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα, μήπως πεταχτεί κανά γατί. Ιδίως όταν έχω άλλο αυτοκίνητο από απέναντι και σίγουρα αν αποφασίσει να βγει το γατί, το έχουμε "τυφλώσει".

 

Δεν είναι δύσκολο να προσέχεις ρε γμτ. Λυπήθειτε τα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.