Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Σε μερικούς απλά δεν αξίζει να ζούν.-

Ειλικρινά, μου φαίνεται τόσο δύσκολο να πιστέψω αυτό που γίνεται στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια, σχετικά με τα ζώα.

Επίσης αυτά τα άτομα είναι επικίνδυνα για εμάς τους ίδιους, μιας και αποδεδειγμένα όσοι κακοποιούν ζώα προβαίνουν και σε εγκληματικές ενέργειες κατά ανθρώπων.

Δημιουργία Αστυνομίας Ζώων και φυλάκισης των εγκληματιών αυτών.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος περπατούσε με την κοπέλα του.. Τους ακολουθεί το σκυλί, παιχνίδια ιστορίες και το παίρνουν σπίτι τους. Έγιναν εμβολιασμοί κλπ και σήμερα βγήκαμε βόλτα. Ράτσα δε θυμάμαι αλλά είναι αφασία..

ATA_5675.jpg

ATA_5676.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ζωολογικος κηπος το σπιτι σημερα

Εκτος απο τον κυριο που μας ηρθε ξαφνικα (και εκτοτε τυγχαινει βασιλικης φροντιδας :p ) και τον πορτοκαλι ( ο οποιος μας ηρθε ακριβως με τον ιδιο τροπο απο ακριβως το ιδιο μερος)

i0Y1Xe7.jpg

ÏÏγÏαινει

απο χθες φιλοξενουμε στο σπιτι 3ς αναπηρες γατες μιας γνωστης που λειπει για λιγες μερες, οποτε πρεπει καποιος να τις ταϊσει, να αδειασει τις ουροδοχους κυστες τους, και να τους δωσει τα φαρμακα τους. Του αριστερου μαλιστα του λειπει και ενα ματι.

iMgwlJa.jpg

Παραλληλα σαν bonus, εφερε η αδερφη μου πισω απο τις κλινικες ενα πουλι που ειχε βρει η μανα μου μεσα στο κτημα μας, το οποιο εχει προβλημα με την αριστερη φτερουγα και δεν μπορει να πεταξει.

m36fAxz.jpg

Ανηκει στο ειδος Coccothraustes Coccothraustes, στα Ελληνικα γνωστος ως Χοντρομυτης, και το ονομα του ειναι 'Κοκομυτης' :p

Αν και με τραυματισμενη φτερουγα, το ατιμο ειναι απιστευτα γρηγορο (εκανα μια ωρα μεχρι να καταφερω να το βγαλω μια φωτογραφια) και πρεπει να δαγκωνει αρκετα δυνατα αν καταλαβα καλα.

Μας λειπει ενας σκυλος και μια μαϊμου για να ολοκληρωσουμε το σετ:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Νέο μέλος στην οικογένεια :) Η πρώτη "κόρη". Τελικά [MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] μας την έδωσαν εμάς. Δεν το άντεξαν το κακόμοιρο. Να δω αν θα το αντέξουμε εμείς. Μιλάμε για εντελώς αεικίνητο!

attachment.php?attachmentid=55168&stc=1&d=1363164954

post-173-1416077139,5569_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jack Russell? Καλό κουράγιο μέσα σε διαμέρισμα

Είχα διαβάσει πολλά, αλλά νόμιζα ότι ήταν υπερβολές... Καθόλου όμως... :giveup:

Το καλό είναι ότι θα μείνει εδώ για 15 μέρες. Μετά πάμε σε μονοκατοικία με κήπο και ένα λυκόσκυλο για παρέα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θυμαστε που σας ειπα για ενα σκυλο που μου βαζε ο ...άλλος για βασανιστηριο;

Λοιπον οποιος ξερει τα των φιλοζωων καλα παρακαλω να μου στειλει ενα pm.

Επισης πληροφοριακα, ειναι σκυλος που ειναι στα τελευταια του και τον εχουν παρατησει κρυμμενο σε ακαλυπτο χωρο και κλαιει συνεχως.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.