Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 15:15]

Τα χρυσοψαρα δεν ειναι ετσι. Την εχει πατησει και η αδερφη μου. Τα παραταισε 2-3 μερες και το 1 ψοφησε.....

Τα χρυσόψαρα στην γυάλα, είναι το χρονικό ενός προαναγγελθέντος θανάτου.

Όταν κάθε χρυσόψαρο θέλει 50 λίτρα δεξαμενή για να μπορεί να ζήση υποφερτά, καταλαβαίνεις στην γυάλα των δυο λίτρων διό χρυσόψαρα τι παθαίνουν.

Ψάρια που αντέχουν νιτρικά ( όχι για πολύ) από υπερβολικό τάισμα είναι οι μονομάχοι που αναπνέουν αέρα.

Link to comment
Share on other sites

youngT....

εχεις σκεφτει οτι ισως να κανεις λαθος δουλεια?

γενικως απο τις απαντησεις και τον τροπο που γραφεις, μου φαινεται οτι εισαι λιγο Φωστηρας, λιγο κινητη βιβλιοθηκη, χωρις να το παιζεις ξερολας...

φτου σου νεε μου! :clap:

και ειμαι πολυ μα ΠΟΛΥ περιεργος να σε γνωρισω απο κοντα σε καμια συναντηση του Lab.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ [Σήμερα, στις 12:49]

Όλα τα ζώα όταν χορτάσουν σταματάνε το φαγητό. Η τροφή που μένει στο νερό «χαλάει» τάχιστα αυξάνοντας τα νιτρικά και καθιστώντας το νερό δηλητηριώδες.

πολυ χρησιμη πληροφορια - θυμαμαι οτι αντεξαν για 4 μερες - ειχαν φουσκωσει κοινως τετραπαχα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 15:44]

Μια γνωστη μου ειχε 2 σε μια τετοια γυαλα για 3 χρόνια...

(Εκτος αν πεθαιναν και τα αλλαζε...loool)

Ντινοπουλε τα χρυσόψαρα ζούνε 15 χρόνια και φτάνουν τα 50 εκατοστά.

Είναι σαν να σε κλείναμε σε αφοδευτήριο για την υπόλοιπη ζωή σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ [Σήμερα, στις 17:48]

80Χ40=3200Χ50=160000:1000=160 λίτρα

Τρία χρυσόψαρα ζουν ικανοποιητικά τα 15 τους χρόνια.

Το κάθε ψάρι θέλει μεγαλύτερο ή και μικρότερο χώρο? δηλαδή 3 ψάρια σε αυτό το ενυδρείο το θέτεις σαν νορμάλ? γιατι εγώ είχα 15 ψάρια διαφόρων ειδών.:o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsunami [Σήμερα, στις 13:14]

Τι ακριβώς εστί καλαζάρ??Ξέρω οτι είναι κάτι που παθαίνουν τα σκυλιά αλλά δεν ξέρω αν είναι αρρώστια ή κάποιος μικροοργανισμός.

Mία φώτο από το τι έκανε το καλαζαρ στον δικό μου.... ευτυχώς τέλος καλό, όλα καλά...

post-27-1416071188,7194_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.