Jump to content


Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

ανθρωπος> ζωα

just saying...

Και εγω εχω ζωα απλα εντάξει οσο και να λυπηθώ παραμένει ζωο,δεν ξερω αν κατανοείτε πως το λεω...:)

Άνθρωπος= το χειρότερο ζώο πάνω στον πλανήτη Γη.

Το σκυλί από αρχαιοτάτων χρόνων είχε μία ιδιαίτερη θέση στις ανθρώπινες κοινωνίες , άλλοτε ως σύντροφος κυνηγός, άλλοτε ως τοτεμικό ζώο (μιλάω για τις πρώτες ράτσες σκύλων προερχόμενες από τους λύκους), άλλοτε ως θεραπευτικός καταλύτης σε άτομα με ειδικές ανάγκες και άλλοτε...τι να σου απαριθμώ τώρα.

Όχι , απόλυτα λανθασμένη η άποψη σου ότι ο άνθρωπος pwned τα ζώα.

Αλήθεια? Γιατί? Επειδή τα καταναλώνεις και τα μεταχειρίζεσαι ως αντικείμενα?

Again: Άνθρωπος το χειρότερο ζώο πάνω στον πλανήτη Γη.

Και πάλι συλλυπητήρια στην όμορφη ψυχή που έχασε ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Άνθρωπος= το χειρότερο ζώο πάνω στον πλανήτη Γη.

Το σκυλί από αρχαιοτάτων χρόνων είχε μία ιδιαίτερη θέση στις ανθρώπινες κοινωνίες , άλλοτε ως σύντροφος κυνηγός, άλλοτε ως τοτεμικό ζώο (μιλάω για τις πρώτες ράτσες σκύλων προερχόμενες από τους λύκους), άλλοτε ως θεραπευτικός καταλύτης σε άτομα με ειδικές ανάγκες και άλλοτε...τι να σου απαριθμώ τώρα.

Όχι , απόλυτα λανθασμένη η άποψη σου ότι ο άνθρωπος pwned τα ζώα.

Αλήθεια? Γιατί? Επειδή τα καταναλώνεις και τα μεταχειρίζεσαι ως αντικείμενα?

Again: Άνθρωπος το χειρότερο ζώο πάνω στον πλανήτη Γη.

Και πάλι συλλυπητήρια στην όμορφη ψυχή που έχασε ο φίλος.

Δεν ξέρω τη ζόρι τραβάς με το συγκεκριμένο θέμα, αλλά τουλάχιστον ασχολήσου να μάθεις και μην επαφίεσαι σε άρθρα τύπου cosmopolitan

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια? Γιατί? Επειδή τα καταναλώνεις και τα μεταχειρίζεσαι ως αντικείμενα?

Αν αναφέρεσαι σε εμένα, δεν άφησα να εννοηθεί στο ποστ μου οτι ειναι αντικείμενο και προϊόν κατανάλωσης :) [είπαμε.. έχουμε και ενα ίχνος "ανθρωπιάς"]

Αν θελεις και θρησκευτικα να το δεις το θεμα, ανθρωπος > ζωο...

sorry για το σπαμ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τη ζόρι τραβάς με το συγκεκριμένο θέμα, αλλά τουλάχιστον ασχολήσου να μάθεις και μην επαφίεσαι σε άρθρα τύπου cosmopolitan

Εάν διαβάζεις Cosmopolitan τότε μπράβο σου, άλλωστε πάντα υπήρχαν οι "light masculine".

Απορώ ,πως γνωρίζεις την λέξη "επαφίεσαι", χαίρομαι διότι βλέπω ότι από monkey,προσεγγίζεις το ανθρώπινο επίπεδο.:pleasantry:

Οι πρωταρχικές ράτσες σκύλων και ορισμένες εκ αυτών έχουν ως μακρινό ξάδερφο τον λύκο, δεν σου μιλάω για τα κανίς.

Τώρα εάν εσύ στα 16 (για παραπάνω δεν σε κόβω, τουλάχιστον εγκεφαλικά) σου ανακάλυψες το cynopedia.

Άντε ΒΡΕ διάβασε και Wiki να μορφωθείς. http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CE%BA%CF%8D%CE%BB%CE%BF%CF%82

Εύγε.

Θέλεις μπανάνα τώρα?

Υ.Γ. Για το δικό σου ζόρι, φάε δαμάσκηνα.

Υ.Γ καλύτερα να είσαι αμαθής παρά ημιμαθής, κάτι που το κάνεις εσύ στην προκειμένη περίπτωση

Y.Γ Το πάω φιρί φιρί για forum ban αλλά με τους ιντερνετικούς χλαπάτσες έχω θέμα.

Υ.Γ Διάβασε και όλο το άρθρο που παραθέτεις γιατί ούτε και αυτό δεν μπορείς να κάνεις.

Υ.Γ. Δεν ασχολούμαι εκ νέου μαζί σου, με πιθηκοειδή έχω κόψει τις επαφές εδώ και κάτι αιώνες.

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι σε εμένα, δεν άφησα να εννοηθεί στο ποστ μου οτι ειναι αντικείμενο και προϊόν κατανάλωσης :) [είπαμε.. έχουμε και ενα ίχνος "ανθρωπιάς"]

Αν θελεις και θρησκευτικα να το δεις το θεμα, ανθρωπος > ζωο...

sorry για το σπαμ

Για εσάς του Χριστιανούς , ούτε καν...διάβασε καλύτερα την επόμενη φορά και τι είπε ο Χριστός.

Εδώ δεν ξέρεις ΚΑΝ εάν έχεις ψυχή μου θες να είσαι και ανώτερος από τα ζώα...:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε ειπα οτι ειμαι χριστιανος/κλπ,θεώρησα οτι εισαι εσυ και θα εχεις μια ιδεα για το βιβλιο της γένεσης.

Μου φαίνεται αστείο που βαζεις παραπομπή απο το ελληνικό wikipedia :worship:, καθως αν δεις εκει κατω στις Παραπομπες εχει 1 απο tabloid και 2 άλλες άσχετες με το γενικοτερο θεμα του άρθρου, χειροτερο ακομα απο το να διαβαζεις cosmopolitan! :upside:

Απο τα λογια παντως σου αλλος φαίνεται να ειναι ο πίθηκος.

Κατι αλλο που βλεπω/ακουω συνεχώς απο ατομα σαν εσενα, εχεις βγει εξω απο το σπιτακι σου να δεις τι προβλήματα εχει ο κοσμος?

Κλαίγεστε [οι φιλόζωοι] οτι τα σκυλιά τρώνε απο τα σκουπίδια που είναι μαθημένα εξάλλου και δε πρόκειται να πάθουνε τίποτα και τους ανθρώπους απο διπλα τους αγνοείτε. Δώστε κανα κομμάτι ψωμι και σε αυτούς, ζωα δεν "ειμαστε και εμεις"? :upside:

Φακιν κλοουνς

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

θεωρεις οτι εισαι κατωτερος απ τα ζωα;

Γιατί πρέπει κάποιος να είναι ανώτερος και κατώτερος;

Καμιά φορά ο γάτος μου έχει πολύ στοχαστικό βλέμα. Είμαι σίγουρος ότι σκέφτεται κάτι πέρα απ' το τί θα φάει.

Όλοι έχουμε τις αδυναμίες μας. Εμείς έχουμε τη λογική, τα ζώα δεν έχουν άλλα βλακώδη ανθρώπινα ένστικτα. :)

Κι εγώ έχω κλάψει για ζώο, ειδικά αν είναι επί χρόνια φίλος.

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Ολη μα ΟΛΗ νυχτα αυπνος.

Ο μικρος εβγαλε τα πισω πισω δοντια.

Με αποτελεσμα να μην βρισκει θεση μεσ'το σπιτι.

Ανεβασε κι λιγο πυρετο με αποτελεσμα να σκαει.

Τελικα την βγαλαμε στη βεραντα οι δυο μας μεχρι τις 8.30 το πρωι οπου καταφερε να κοιμηθει.

post-4643-1416077385,7363_thumb.jpg

post-4643-1416077386,1689_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον, σχεδον !

Μασαζ στα ουλα και τετοια !

Το μονο "προβλημα" που εχουμε ειναι με τη κοπελα μου.

Δαγκωνει τον σκυλο και δεν ξερω τι να κανω :hehe: :hehe:

Χωρις πλακα τωρα ο μικρος πηδαει πανω στα ποδια της και δαγκωνει ασχημα με αποτελεσμα να εχουμε κλαμματα κι τετοια.

Link to comment
Share on other sites

Δαγκωνει τον σκυλο και δεν ξερω τι να κανω :hehe: :hehe:

Χωρις πλακα τωρα ο μικρος πηδαει πανω στα ποδια της και (η κοπελα του) δαγκωνει ασχημα με αποτελεσμα να εχουμε κλαμματα (σκυλου) κι τετοια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.