Jump to content


Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

πολυ φορτωμενος ρε σι.πες τον να δεσει το ζωναρι του : P

Τι ακριβως εννοεις?

Γενικα ειναι πολυ καλος χαρακτηρας και φιλικος,ειδικα με την "κοπελα" του.(αχνοφαινεται η κιτρινη πλατη της στην photo)

Στην Photo ειναι σε κατασταση ηρεμιας να στο πω ετσι,χαλαρος...:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν καλη ασκηση "αλλα" υπαρχουν τοσες πολλες που πρεπει να μαθει πριν απ'αυτο.

Ελα, αστο, οχι, κατσε, κατω κλπ ειναι μερικες απ'αυτες.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GGB7KoVL7z0]Puppy Leave it training - Twix 12 weeks old - YouTube[/ame]

[ame]

[/ame]

Θα σου ελεγα να ξεκινησεις να παιζεις με το κλικερ Κλίκερ εκπαίδευσης σκύλου

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=IC367wKGi4M]An Introduction to Clicker Training - YouTube[/ame]

Να προσπαθησεις να βρεις λιχουδιες για τις οποιες τα σκυλια σου δουλευουν ευχαριστα.

Δεν ειναι απαραιτητο να ειναι λιχουδια απο pet shop.

Μπορει να ειναι κομματακια μπανανας η πεπονι. (γενικα καλο ειναι να δινεις φρουτα για να μην ασχοληθει με τα λουλουδια του κηπου η της βεραντας)

Να μην εκπαιδευεις ΠΟΤΕ τον σκυλο σου οταν εισαι κουρασμενος, εκνευρισμενος κλπ

Πρεπει να ειναι παντα ενα ευχαριστο παιχνιδι το οποιο ο σκυλος θα περιμενει να παιξει.

Να μην δουλευεις καιρο με τις ιδιες λιχουδιες καθως θα γινεις πολυ προβλεψιμος για τον σκυλο σου και πιθανον θα βαρεθει να εκτελεσει τη εντολη.

Link to comment
Share on other sites

για την εκπαίδευση που λέτε, με τα dentasitx εγώ θα τον μάθω να μιλάει τον δικό μου :p ότι κι αν κάνει, αν του πω "dental" το σταματάει κι έρχεται και κάθεται μπροστά μου και κάνει όλες τις εντολές που θα του πω τις κάνει.

Link to comment
Share on other sites

για την εκπαίδευση που λέτε, με τα dentasitx εγώ θα τον μάθω να μιλάει τον δικό μου :p ότι κι αν κάνει, αν του πω "dental" το σταματάει κι έρχεται και κάθεται μπροστά μου και κάνει όλες τις εντολές που θα του πω τις κάνει.

"Λιχουδια" ειναι κατι που τρωγεται γρηγορα δεν αφηνει ψιχουλα ετσι ο σκυλος να παραμεινει συγκεντρωμενος πανω μας

Τωρα για τα προιοντα της pedigree εχω τις αμφιβολιες μου. :/

Link to comment
Share on other sites

ποιος σου είπε ότι το dentastix δεν τρώγεται γρήγορα ή ότι αφήνει ψίχουλα; όσα σκυλιά έχω δει, το εξαφανίζουν. Συν ότι μπορείς να το κόψεις σε μικρά κομμάτια, και να του δίνεις τα κομμάτια αντί για ολόκληρο το στικ (έτσι κάθεται ο δικός μας για μπάνιο)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν καλη ασκηση "αλλα"...

ΩΠΑ, ΩΠΑ μεγάλε, πάρε το αλλιώς!

Δε μίλησα για εκπαίδευση. Έχω εκπαιδεύσει σκυλιά, πρώτον. Δεύτερον, αν θέλεις σοβαρή εκπαίδευση κι όχι απλά σήκω-κάτσε, πας σε σοβαρό εκπαιδευτή.

Πέραν αυτού, διάβασε τι είναι το video. Τεστ νοημοσύνης είναι, όχι εκπαίδευση ;)

Link to comment
Share on other sites

O Ringo:

p5010016.png

Μέσα σε κλουβί ή έξω ?

Ενας παπαγάλος πάντως πρέπει να είναι ΠΑΝΤΑ έξω από το κλουβί! Δεν ξέρεις τι χάνεις ... Σκύλος γίνεται ....

Είχα μικρός 2 τέτοιους Ring neck (από κλέψιμο τα έχασα) , μετά 2 cocatils (από αρρώστια), για 17 χρόνια μια Rossella και τέλος έναν Σενεγάλης για 2 χρόνια ...

ROSELLA%20COMUN.JPG

SenegalParrotForSale.1.jpg

τώρα όμως έχω ένα γάτο ... τον βρήκα μικρό μωρό έτοιμο να το πατήσουν τα αυτοκίνητα στην Λένορμαν και έτοιμο να πεθάνει ... Το πήρα και σήμερα είναι ο Βόδι που βλέπεται και ακόμα μεγαλύτερος ...

IMG-20121117-095923.jpg

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

<a  href=%7Boption%7Dhttp://i1306.photobucket.com/albums/s569/koukouroukou1/IMG_20130515_211338_zpsf902fe20.jpg' alt='IMG_20130515_211338_zpsf902fe20.jpg'>

προσφατα μου χαρησαν αυτον τον μικρουλη! ειναι 4 μηνων και ταισμενος απο το χερι.

εχω παραγγειλει και αλλο κλουβι απο amazon, για να τον βαλω εκει, ανοιγει απο πανω, για να αρχισει τις πρωτες πτησεις του.

τρωει απο το χερι, και καθεται να τον χαιδεψεις.

επισης ειναι πανεξυπνος. προσπαθει να ανοιξει τις πορτες για να βγει!

υ.γ αν και λεω ''τον'' το φυλο ακομα δεν ειναι ξεκαθαρο.. μεχρι να γινει 6 μηνων.

Έγινε επεξεργασία από MaGiCMaN
Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλει μπλε χρώμα στα ρουθούνια είναι αγόρι , αν βγάλει καφέ είναι κορίτσι ! :)

Βτιάξε ένα σταντ και βάλτο επάνω χωρίς κλουβί ... Αρχικά κόψε του λίγο τα φτερά στις άκρες .. μέχρι να μάθει πως εκεί είναι ο χώρος του.

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλει μπλε χρώμα στα ρουθούνια είναι αγόρι , αν βγάλει καφέ είναι κορίτσι ! :)

σωστα, υπαρχουν και αλλα χρωματα, οπως και σημαδια για το φυλο..

το θεμα ειναι οτι η χαλυνος του αρχισε να ''ασπριζει'' και το βλεπω να ειναι θηλυκο..

η κοπελα που μου τον χαρισε, με ειπε οτι και τα αδερφακια του, ηταν μπλε η χαλυνος, και εγινε ασπρη στην πορεια!

εχω κατι στο μυαλο μου να φτιαξω..

φτερα δεν υπαρχει περιπτωση να του κοψω. θα τον αφηνω στο δωματιο να πεταει, και πιστευω να μπαινει μονος του μεσα. εχει τρελη αδυναμια στο κεχρι!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.