Jump to content


Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Και εγώ είχα ένα λυκοσκυλάκι, αλλά λόγο του ότι αλλάξαμε σπίτι και δεν έχει αυλή το "στρατολογήσαμε" στο φυλάκιο στο Κιλκίς..... Έχω κάνα τρίμηνο να το δώ, αλλά είπανε στον πατέρα μου ότι είναι οκ.....

Έχει μερικά ελάτωμμα, όταν βλέπει άλλον εκτός οικογενείας του ορμάει, όταν βλέπει κάποιον με χακί τον περνάει για φίλο και δεν τον πειράζει, και όταν καταλαβένει ότι ο απένατί του είναι Αλβανός δεν μπορείς να τον κρατήσεις με τίποτε......

Μια φορά κάναμε το λάθος και φέραμε Αλβανό να μας βάψει το πρόιν σπίτι μας και τον γλυτώσαμε στο τσακ.... Να φανταστείτε την επόμενη μέρες δεν ήρθε....

Σε ηλικία δύο έτων...

post-419-1416071167,9291_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μία σοβαρότατη αρρώστια στο αίμα. Δεν μπορώ να στο εξηγήσω γιατί δε ξέρω ακριβώς τι είναι. Τότε δεν θεραπεύοταν δυστυχώς, τώρα με ειδικά φάρμακα και θεραπείες τον γλυτώνεις τον σκυλούκο. Αναγκαστήκαμε να του κάνουμε ευθανασία γιατί έχανε αίμα από παντού :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 12:29]

What is καλαζαρ ???

Το καλαζαρ ειναι μια ασθενεια στο αιμα κατι σαν τη ανθρωπινη λευχαιμια και μεταδιδεται στο σκυλο απο ενα εντομο γι αυτο και υπαρχει ενα κολλαρο που του το φορας και απωθει ολα τα εντομα.Υπ οψιν οτι το καλαζαρ ειναι και για τον ανθρωπο επικινδυνο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 13:43]

Mου ειπαν να μην βαλω ουτε καν 2ο πιρανχας μεσα. Θα αλληλοσφαχτουν! Αλλα το λυπαμαι μονο του γ@μωτο....

Περιμενω πως κ πως να περασει κανα 10 ημερο ακομα, ωστε την ωρα που θα αλλαξω ολο το νερο, να του πεταξω κανα χρυσοψαρο μεσα. Να νοιωσει λιγο θηρευτης βρε παιδι μου....:devil:

Δεν είναι θηρευτές τα πιράνχας, σκουπιδιάρηδες είναι. «Καθαρίζουν» τα άρρωστα και ανήμπορα ψάρια.

Απαγορεύετε να αλλάζεις όλο το νερό. Το σύνηθες είναι 30% την εβδομάδα.

Δεν είναι το καλύτερο θέαμα να του πετάς χρυσόψαρα!!

http://studio.aaquaria.com/board/

Link to comment
Share on other sites

Παντα φιλος με τις γατες...Ειδικοτερα ολα κοπρε και "αγελαδες" στα χρωματα...Μαλιστα τα τελευταια χρονια ειμαι ιδιαιτερα αντιπαθης στα σκυλια που "με γαυγιζουν" απο χιλιομετρο!!!!!!!

Παντως αγαπω ολα τα ζωα...ακομα και την αδερφη μου...:laughing:

Μονο τα "γουρουνια" δεν παω:banging: :nuke: :devil:

Εδω ελεεινη φωτο απο το τελευταιο γατι που ειχα...εσπασε καθε ρεκορ πεθαινοντας στα 13 του απο γηρατεια...παραλιγο να μας θαψει ολους.... :rip:

Υ.Γ..Zarra ακομα δεν post-αρες?????

post-402-1416071169,4296_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.