Jump to content


Αύξηση θερμοκρασίας κάρτας γραφικών και κλείσιμο PC


Recommended Posts

Μια χαρά είναι τα volts. 0.95-1.25V πάει, ανάλογα τη χρήση. Άσε να κρυώσει, καθάρισε καλά την πάστα, τον ανεμιστήρα/ψύκτρα, βάλε νέα και βεβαιώσου ότι πατάει σωστά. Έλεγξε πριν την ξαναβάλεις μήπως έχει στραβώσει το block (το τετράγωνο της ψύκτρας που ακουμπάει την GPU).

Link to comment
Share on other sites

πάρε μια τετοια

Kαλημερα φιλε μου την συγκεκριμενη παστα δεν μπορω να την βρω πουθενα εδω κοντα,

αλλα βρήκα μια titan nano grease,να πάρω αυτη θα κανει την ιδια δουλεια;;;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα φιλε μου την συγκεκριμενη παστα δεν μπορω να την βρω πουθενα εδω κοντα,

αλλα βρήκα μια titan nano grease,να πάρω αυτη θα κανει την ιδια δουλεια;;;

Ειναι η χειροτερη που μπορεις να βαλεις ....

85_diagr-xbt.png

Μιας και μιλησες για ΠΛΑΙΣΙΟοοοοο κοιτα και παρε οοοοποια απο τις παρακατω βρεις :

Arctic Θερμοαγώγιμη Πάστα Ceramique (2.7g) - Case Fans - plaisio.gr

Arctic Silver 5 Thermal Paste 3.5gr - Case Fans - plaisio.gr

Arctic Cooling Thermal Paste Ceramique II 25Gr - Case Fans - plaisio.gr

Κοιτα μην βαλεις κανενα "σκασμο" παστα επανω !!!!! :sarcastic: Βαλε λιγη οση χρειαζεται για να απλωσει ομοιομορφα επανω στο chipset. ;)

Έγινε επεξεργασία από stratos1978
Link to comment
Share on other sites

μοιπως εχεις αρπαξει καμια αρωστια ρε φιλε??εχω παθει κατι παρομοιο 2φορες στο παρελθον,λεω μοιπως??

Οι "αρρωστιες" stress-αρουν την CPU.... Αλλα ακομα και να υπηρχε stressαρισμα στην GPU αντε να εβλεπε σε full load καμια 80αρα ..... το 110+ ειναι σκετη "αρρωστια" απο πλευρας θερμοεπαγωγης....:o:O

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε ΟΚ..... Εχει ο τυπος καμια 20αρια ιους ..... οι 10 "χτυπανε" cpu και οι αλλοι 10 GPU ..... ΑΑαααντε να εβλεπε καμια 80αρια βαθμους στην GPU και να ηταν μονιμως stressαριμενη..... και στην περιπτωση αυτη η καρτα δεν κανει multitasking μεταξυ ιου και game .... μετα ολιγης θα μπλοκαρε το "πανελληνιο" .... το θεμα μας ειναι οι 110 βαθμοι που ειναι ΤΡΕΛΟ νουμερο για οποιαδηποτε περιπτωση "IOY" ;)

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες, μια 7800gtx που είχα πιο παλιά βάραγε 127C πριν κλείσει και αυτό με cod4.Αλλαγή πάστας και έπεσε στους 70C. Μήπως ο φίλος την άνοιξε να αλλάξει πάστα και ξεχασε να βάλει στις μνήμες?

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες, μια 7800gtx που είχα πιο παλιά βάραγε 127C πριν κλείσει και αυτό με cod4.Αλλαγή πάστας και έπεσε στους 70C. Μήπως ο φίλος την άνοιξε να αλλάξει πάστα και ξεχασε να βάλει στις μνήμες?

AXAAAAA αρα το ιδιο λεμε τωρααααα!!!! εγω δεν μιλησα για ιους κτλ κτλ ..... Οποτε μην μπερδευεται τσαμπα και βερεσε το παλικαρι γιατι στο τελος βλεπω την καρτα να την κανει "καδρο"......ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ :D :clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες, μια 7800gtx που είχα πιο παλιά βάραγε 127C πριν κλείσει και αυτό με cod4.Αλλαγή πάστας και έπεσε στους 70C. Μήπως ο φίλος την άνοιξε να αλλάξει πάστα και ξεχασε να βάλει στις μνήμες?

να ξεχασω να βαλω παστα στις μνημες;τι ενοεις φιλε μου πανω στο GPU δεν βαζεις μονο;;

Link to comment
Share on other sites

AXAAAAA αρα το ιδιο λεμε τωρααααα!!!! εγω δεν μιλησα για ιους κτλ κτλ ..... Οποτε μην μπερδευεται τσαμπα και βερεσε το παλικαρι γιατι στο τελος βλεπω την καρτα να την κανει "καδρο"......ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ :D :clap::clap:

wtf_is_this_shit2_RE_73_Million_Sharks_Killed_Every_Year-s468x349-71815.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι "αρρωστιες" stress-αρουν την CPU.... Αλλα ακομα και να υπηρχε stressαρισμα στην GPU αντε να εβλεπε σε full load καμια 80αρα ..... το 110+ ειναι σκετη "αρρωστια" απο πλευρας θερμοεπαγωγης....:o:O

γι αυτο ειπα κατι παρομοιο χτυπαγε την gpu και βαραγε 90c full load συνεχεια τον cpu δεν τον πειραζε καθολου μονο gpu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.