Jump to content



Αύξηση θερμοκρασίας κάρτας γραφικών και κλείσιμο PC


Recommended Posts

πριν 14 ώρες, το μέλος panos 12 έγραψε:

Μαλον έβαλα πολύ δεν ξέρω, η ψήκτρα την βίδωσα καλά επάνω, λέω να το αφήσω για το επόμενο καλοκαίρι να μην την ξανά βγάζω άλλα μήπως ρισκάρω να καεί έτσι; είναι και 4 ετών κάρτα τι ήθελα να αλλάξω την πάστα της; καλά ήτανε  αν βάλω ξανά να την απλώσω επάνω; στον επεξεργαστή; νομίζω ότι δεν έχει απλωθεί καλά 

 

Μήπως επειδή την έσφιξες αρκετά έχεις αυτά τα νούμερα ? Δεν θέλει να την πλακώσεις στο σφίξιμο, μέχρι να βρεις αντίσταση και λίγο ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Lamogio έγραψε:

 

Μήπως επειδή την έσφιξες αρκετά έχεις αυτά τα νούμερα ? Δεν θέλει να την πλακώσεις στο σφίξιμο, μέχρι να βρεις αντίσταση και λίγο ακόμα. 

Τελικά ξανά έβαλα πάστα και αυτή την φορά δεν έβαλα την ψήκτρα επάνω αμέσως, πήρα έναν σελιδοδείκτη και την άπλωσα όλη την πάστα πάνω στον επεξεργαστή της κάρτας το άφησα καμιά 20 λεπτά σε benchmark και δεν πήγε πάνω από 71,  ίσως τώρα να πέτυχα και ποιο καλή θερμοκρασία απ ότι πριν την ανοίξω την κάρτα την πρώτη φορά. Μακάρι να μην ξανά  ανέβει  πάλι, και ελπίζω να πάει για άλλα 5 χρόνια η πάστα αυτή δεν μπορώ να ξανά βάζω, αν και από το εργοστάσιο που είχε καλά ήτανε οι θερμοκρασίες της μέχρι 77 έφτανε σε παιχνίδι, ενώ όταν έβαλα εγώ έφτανε 86 βαθμούς. Για να δούμε τώρα πως θα πάει 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.