Jump to content


Θες να αγοράσεις νέο pc; Ρίξε μια ματιά εδώ


Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Θα κοιτάξω να στείλω σε κάναν admin/moderator νέο το απόγευμα πάντως. Το έχω ήδη φτιάξει ήδη.

ευχαριστώ για την ενημέρωση!!!

μια ερώτηση ακόμα, αυτό το τροφοδοτικό θα κάνει με το σύστημα των 620 ευρώ; γράφεις 550 εσύ και το δικό μου είναι 500άρι. απλά δεν θέλω να ζορίσω το budget :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την ενημέρωση!!!

μια ερώτηση ακόμα, αυτό το τροφοδοτικό θα κάνει με το σύστημα των 620 ευρώ; γράφεις 550 εσύ και το δικό μου είναι 500άρι. απλά δεν θέλω να ζορίσω το budget :)

Σαν wattage φτάνει. Δε το ξερω το συγκεκριμένο όμως τι λέει από απόδοση/ποιότητα, άμα σκοπεύεις να το αγοράσεις θα σε συμβούλευα να πας σε κάποιο που έχουν κάνει review σε site που εμπιστεύεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Σαν wattage φτάνει. Δε το ξερω το συγκεκριμένο όμως τι λέει από απόδοση/ποιότητα, άμα σκοπεύεις να το αγοράσεις θα σε συμβούλευα να πας σε κάποιο που έχουν κάνει review σε site που εμπιστεύεσαι.

Δυστυχώς το budget είναι το θέμα του φίλου μου που το φτιάχνω. Τουλάχιστον σε αρχικό στάδιο θα το χρησιμοποιήσω μάλλον!

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η μητρική κάρτα στο δεύτερο είναι λίγο επικύνδυνη. Το CPU είναι K αλλά μάλλον χρειάζεται μία με 8 'πραγματικά' phases και να μη λες ότι «παίζεις».

Επίσης τα PSU μπορεί να είναι καλύτερα. Υπάρχουν modular καλά με μικρό ripple.

Η corsair γενικά είναι επικίνδυνη. Πετάει μέσα ΟΕΜs με το όνομα της και καμιά φορά βγαίνει μάπα, καμιά φορά είναι ακριβότερη και καμιά φορά είναι καλή αν το ψάξεις καλά (π.χ. ακόμα και κάποια ΑΧ ήταν επικίνδυνα τελευταία).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Στην πρόταση των 402 ευρώ δε βλέπω κάρτα γραφικών και δε βλεπω να ρωτησε καποιος. Λειπει για κάποιο λόγο ή...;

Έχει τον Α10 που έχει καλό IGP.

Πλέον έχουν αλλάξει κάμποσα, μόλις σταθεροποιηθούν οι "νέες" τιμές της AMD ίσως να το ανανεώσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Στο bundle των 1035 ευρω που εχουν αλλαξει βεβαια οι τιμες τωρα, επειδη δεν μπορω να βρω το Corsair TX750M ..... τι μπορω να βαλω για υδροψηξη ??

Επισης μπορει καποιος να προτεινει μια καλη οθονη ? Ευχαριστω !

Έγινε επεξεργασία από Stealth12
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους σας. Σαν νεος στο φορουμ και με μικρές γνώσεις πλέον(μετα απο χρόνια αποχή απο τα pc) θα ήθελα να ρωτήσω κανα 2 πραγματάκια! Καταρχην να τονίσω ότι βρήκα τις προτάσεις εξαιρετικά ενδιαφέρουσες και σίγουρα το νεο pc θα χτιστεί βάση αυτών! Η πρώτη ερώτηση αφορά την κάρτα γραφικών. Εαν πάρουμε σαν βάση το πρώτο προτεινόμενο υπολογιστή, πιστευεται καλύτερη είναι αυτή : Gigabyte GeForce GTX770 4GB WindForce 3X OC | Skroutz.gr ή αυτή : EVGA GeForce GTX780 3GB SuperClocked ACX Cooler | Skroutz.gr ; Μου κάνει εντύπωση η διαφορά τιμής. Τον μεγαλύτερο ρόλο τον παίζει η memory bus? Το 2ο ερωτημα αφορα την ψύξη. Καλύτερη η ψύκτρα που προτείνεται ή υδρόψηξη πχ: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835203017

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Έγινε επεξεργασία από Stefanos13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες. Καλύτερα να ανοίξεις ένα νέο θέμα για να πάρεις πλήρεις απαντήσεις και να αναλύσεις καλύτερα το τι θες να κάνεις με το pc, το μπάτζετ κτλ. Σε αυτά που ρωτάς, η 780 είναι καλύτερη καθώς το πρωταρχικό είναι ο ισχυρότερος πυρήνας. Καλύτερη ψύκτρα δεν είναι γενικά η υδρόψυξη, ούτε ειδικά αυτή που κοιτάς. Όλα εξαρτώνται πάλι από τις ανάγκες, το μπάτζετ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.