Jump to content



Recommended Posts

χμμ... χρειάζεσαι οπωσδήποτε iron reflexes...

κάτι τέτοιο θα ήταν καλύτερο survivabilty..μπορείς όμως να βγάλεις κάποια από του duelist να ανέβεις πιο πάνω στου shadow να τσιμπήσεις κάποια evasion , crit multi κλπ

Passive skill tree build

Επίσης έχε υπόψη σου ότι στο bandit quest σε κάθε δυσκολία διαλέγεις ανάμεσα σε skill point ή το bonus που σου δίνει ο εκάστοτε bandit :p

Έγινε επεξεργασία από hondo1
Link to comment
Share on other sites

Ιδού το βασικό πλάνο στο skill tree για 2h-mace stun Marauder και λίγο βοήθεια από flame totem - που αργότερα ίσως πάει για ranged totem ή spell :p

Passive skill tree build

Ακόμα δεν ξέρω πως θα πάει η δυσκολία στο merciless οπότε αφήνω στην καβάτζα... ίσως μπουν για κι'άλλο life regen ή life% ή σε resistances, armor ή ακόμα και για physical dmg...θα δείξει...

μέχρι στιγμής act2 cruel - 0 deaths :happy:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=11722]hondo1[/MENTION] αγόρι, πρώτα πας εικάζω για Resolute και μετά παίρνεις τον δρόμο "προς τα πίσω" 'ετσι?

Είμαι ακτ2 νορμαλ ακόμα αλλά έχω 20κάτι ποντάκια. Και εγώ για mace 2h το σκεφτόμουν... αν και όπως και στο μαμημενο το d2, μου την σπάει να περιορίζομαι σε ένα όπλο γαμώ τον τώλο...

Link to comment
Share on other sites

χεχεχε! Ναι..ακριβώς! Βοηθάει αρκετά στην αρχη να μην κάνεις miss και σιγά σιγά πάω για life nods και defences.

Μην το βλέπεις έτσι...έχει πολύ πράμα εκεί στο tree για να κτίσεις το build σου..

πχ να έχεις spell totem να cast-άρει zombies , να κάνεις ταυτόχρονα 2 curses (απ'το skill tree) και να είσαι και 2hander :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ είμαι lvl 20, και έχω κρατήσει καβάτζα και προς το παρών έχω βάλει ΜΟΝΟ μέχρι το Diamond skin, απο τον κάτω δρόμο.

Και κοιτάω εδώ και καιρό ΠΩΣ να το πάω, και ομολογώ πως και εγώ ένα παρόμοιο built κοιτούσα με αυτό. Έχει ακόμα πολύ φαι, και δεν έχω καν τοτεμ στο 20. Αλλά το κοιτάω.

Μέχρι τώρα είμαι κλασσικά με sweep/cleave και το powerfull strike στο να παίζω, και έχω θέμα με τα σοκετς, αν και τώρα παρατηρώ στο δάσος πως πέφτουν καλύτερα σοκετς σε αντικείμενα, αν και πρέπει να βρω τα rare.

Επίσης τι σκατά γίνεται με items που θέλουν int/dex γαμώ το κέρας?

P.S. Thanks για το feedback μαν!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με τα άσπρα items να βλέπεις αν είναι linked, τι χρώμα socket έχουν κλπ

γιατί μπορείς εύκολα να craftareis με orb of alchemy και να βγεί πολύ καλό αποτέλεσμα..αν όχι μην το πετάξεις..το ξανακάνεις με chaos orb..

Στο λέω αυτό γιατί είναι λιγάκι πιο δύσκολο να έχεις ενα rare ή blue item και να θες να το φέρεις με των αριθμό των sockets..με το χρώμα και να είναι linked...

Τα items που θέλουν Int/Dex υπάρχουν τα nods στο passive tree (τα +30, +20) και επίσης amulets με +all attributes.. Αν εννοείς τα gem skills τότε ισχύει το ίδιο ακριβώς...γι'αυτό δεν είναι υποχρεωτικό να τα κάνεις lvl up απ'την στιγμή που δεν έχεις το εκάστοτε attribute (str-dex-int)

πες όνομα να σε κάνω add να σου δείξω γιατί δεν βρίσκω πως να στα κάνω λινκ απ'το site... :D

Link to comment
Share on other sites

Level 34 αισίως στο act 3 , το Solaris Temple ατελείωτο λέμε έχω αρχίσει και ζορίζομαι κάπως , βεβαια το skill tree το εχω χτίσει όπως να ναι αναλόγως τι με βολευε την εκάστοτε στιγμή . . . Τώρα το συμμόρφωσα λίγο .

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=EEd3rTWagw4]Path of Exile - Solaris Temple [soundtrack] - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά παίζει ένα πρόβλημα με κάποιες creative κάρτες ήχου και το παιχνίδι ειδικά στο act2 βγάζει BSOD σαν τρελό.

Λύσεις είναι

να τρέξετε το shortcut με --softwareaudio (θα κάνει κάτι σπασιματάκια στα γραφικά πότε πότε και ο ήχος θα είναι κάπως)

να τρέξετε το shortcut με --nosound :(

Να βάλετε drivers του daniel k

Να δουλεύετε με την onboard realtek

Να απεγκαταστήσετε εντελώς τους drivers της Creative

Να απενεργοποιήσετε την xram της creative κάρτας απο το registry. (δεν μου δούλεψε αυτό)

Να δουλεύετε με την onboard realtek

Αν διαβάζω σωστά το πρόβλημα αυτό θα γίνει addressed αρκετά αργότερα οπότε δουλεύετε με κάποιο απο τα παραπάνω.

Γενικά όποιο από τα παραπάνω και να κάνετε (εκτός του να βγάλετε την κάρτα ή τους driver) προβληματάκια θα υπάρχουν.

Μέχρι και το unexpected connection σταμάτησε βγάζοντας την κάρτα εντελώς ή απενεργοποιώντας την και ενεργοποιώντας την realtek από το Bios ότι σας βολεύει.

Και όχι τίποτα άλλο αλλά βλέποντας τα error code από τα BSOD άρχισα να ανεβάζω ρεύματα σε QPI/VTT και CPU, μέχρι που στο τέλος τα γύρισα όλα σε default και τα BSOD βάραγαν ακόμα. Και έλεγα 28 ώρες linx stable και 10 λεπτά PoE οχι stable :tomato:

Απλά μην μπερδέψετε τα bsod την ώρα που το game τρέχει με προβλήματα overclock. Για να μην χάσετε 2 μέρες σαν και μένα δηλαδή.

Έγινε επεξεργασία από GnF
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.