Jump to content



Πρόβλημα με backlight σε laptop


PClord

Recommended Posts

Γεια σε όλους.Βρήκα αυτό το παλιό θέμα πάνω στην απελπισία μου. Έκλεισα μια ωραία μέρα το λαπτοπ και πήγα για ύπνο και την επόμενη η οθόνη έδειχνε κάπου στο βάθος ενα αχνο και σκοτεινό ASUS όταν άνοιξα τον υπολογιστή, ο οποίος κατα τ'αλλα λειτουργεί κανονικότατα,τον έχω μόνιμα συνδεδεμένο στην οθόνη της τηλεόρασης πλέον. Μετά από έλεγχο τεχνικού που επιβεβαίωσε ότι δεν είναι πρόβλημα της οθόνης παράγγειλα καλωδιοταινία αλλά δεν είναι ούτε αυτό. Α, και μέσα από τις ρυθμίσεις οθόνης διαπίστωσα ότι δεν τη βλέπει καθόλου ο υπολογιστής, βλέπει μόνο την οθόνη της τηλεόρασης και τη χρησιμοποιεί ως κύρια. Καμία πρόταση; Όχι οδηγίες τι να κάνω μόνη μου,αλλά πού να πάω και τι να προτείνω να ελέγξουν :S

Θα πρέπει κατ'αρχήν να μας πεις το ακριβές μοντέλο για να δούμε ποια οθόνη φοράει :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.