Jump to content



Ατελειωτες καθυστερησεις απο Κινα


Recommended Posts

Από DX δεν ξαναπαίρνω τίποτα...

Ενώ στην αρχή έκανα αρκετές παραγγελίες και όλες τις παραλάμβανα μέσα σε 2-3 εβδομάδες, τον τελευταίο χρόνο ότι είχα παραγγείλει έκανε 1-2 μήνες να φτάσει...

Με αποκορύφωμα την τελευταία παραγγελία την οποία και παρέλαβα μετά από 2 μήνες και 13 ημέρες!!

Πλέον, αν δω κάτι να με ενδιαφέρει από το DX το ψάχνω στο ebay και το παραγγέλνω από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παρέλαβα 2 δεματάκια από Κίνα (ebay) με καθυστέρηση (έκαναν κανά μήνα να φτάσουν....). Μάλιστα στο ένα, επικοινώνησα με τον πωλητή και μου είπε πιθανώς θα χάθηκε και ότι θα μου στείλει άλλο πακέτο... στο μεταξύ, έφτασε το 1ο, τώρα περιμένω το 2ο για να τον ειδοποιήσω και να του στείλω τα χρήματα....

Επίσης, μια μικρο-παραγγελία απο DX, ακόμα την περιμένω (από 22/10)....

Όλα λειτουργούν στην εντέλεια...... :shutup:

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το dealextreme ειναι παραργειακος ...και το προβλημα με αυτο ειναι οτι για να σου στειλει το item μπορει να κανει ως και 10 μερες !! (αλλο τωρα ποτε θα το παραλαβεις)

Link to comment
Share on other sites

To DX βασικά δεν έχει αποθήκη, μιας και ό,τι και να παραγγείλεις, τότε το αναζητεί στους προμηθευτές του με αποτέλεσμα να αργεί ακόμα και η αποστολή του αντικειμένου.

Link to comment
Share on other sites

14/11 το manafont.com το εστειλε με singapore post. Και απο το tracking number βλεπω οτι ακομα δεν εχει φυγει...

στο μεταξυ τα περισσοτερα κινεζικα, δεν λενε οτι ξερετε να υπαρχουν καθυστερησεις κτλ..

ριχνεις την παραγγελια, και μετα αν παρεις χαμπαρι οτι αργει σου λενε να ξερεις παιζει καθυστερη και υπομονη κτλ..

θα περιμενω και αυτην την βδομαδα. αλλιως ζηταω refund αν δεν εχει φυγει.

ο λογος που πλεον αργουν ενω εχει τελειωσει αυτο το κομμουνιστικο παρτυ κτλ

ειναι

Due to recent increase in Air Mail traffic, coupled with insufficient supply of air cargo space to meet with postal demand, air mail services (including Speedpost) from Hong Kong to European destinations, Israel, Argentina, Brazil and Mexico may be subject to delay. We apologise for any inconvenience caused.

Έγινε επεξεργασία από MaGiCMaN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα το θέμα με τις αποστολές από Κίνα/Hong Kong έχει διευθετηθεί?

Έχω παραγγείλει πράγματα από 27/9 και ακόμα δεν έχουν έρθει.

Θέλω να παραγγείλω κάτι και το σκέφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα το θέμα με τις αποστολές από Κίνα/Hong Kong έχει διευθετηθεί?

Έχω παραγγείλει πράγματα από 27/9 και ακόμα δεν έχουν έρθει.

Θέλω να παραγγείλω κάτι και το σκέφτομαι.

εγω τις τελευταιες αγορες μου τις εκανα απο US sellers

Απο οτι ακουγεται εχει λυθει το ζητημα, αλλα η κατασταση δεν εχει εξομαλυνθει ακομα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα παιδια, παρηγγειλα στις 25 Οκτωβριου την παρακατω θηκη 2.5" σκληρου δισκου

New Portable USB 2 0 SATA 2 5" External Hard Disk Drive HDD Case Box Enclosure | eBay

η οποια υποτιθεται οτι ηταν σε προσφορα στα $3.80 κι ως σημερα 13 Δεκεμβριου δεν μου εχει ερθει ακομα τιποτα! Δικαιολογειται αυτο ή επεσα σε απατεωνα? Τι προτεινετε να πραξω? Επισυναπτω screenshot με το αντικειμενο στο καλαθι μου.Ποσες μερες μου μενουν ακομα ωσπου να κλειδωσει η συναλλαγη και να μη μου δινει την επιλογη Leave Feedback?

post-15628-1416076882,3136_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από speedle
Link to comment
Share on other sites

κι εγω κάπου μέσα Οκτωβρίου είχα παραγγείλει ένα dock για το note αλλά τίποτα ακομη.

Τελικά πήρα τα χρήματα πίσω και συμφώνησα να του στείλω ξανα το 80% της αξίας εάν ποτέ το λάβω.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μηνυμα στον πωλητη και μου απαντησε πριν λιγο το εξης

Dear buyer,

Thank you for your letter,I am glad to service for you.

The item have been sent on 2012-10-27 ,it takes 16-35 days to reach.

We are very sorry that you still have not received yet,maybe your package could be lost during the shipping or been delayed.

Δεν με πειθει η απαντηση του και δεν τον βλεπω διατεθειμενο για επιστροφη χρηματων.Μηπως ξερεις εσυ η καποιος αλλος ποσες μερες εχω ακομα να του αφησω feedback? Φοβαμαι οτι σε λιγες μερες δε θα μπορω πια να του αφησω αρνητικο feedback.

Link to comment
Share on other sites

Αχαχα Epic answer!

Άνοιξε case στο Ebay άμεσα και πες του να σου δώσει refund.

Αν πει περίμενε λίγο ακόμα και είσαι στις καλές σου περίμενε μέχρι 8 μέρες που μπορείς να κάνεις escalate, αλλιώς απαίτησε ξεκάθαρα refund.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ μην αφηνετε τα πραγματα πανω απο 45 μερες ΧΩΡΙΣ να ανοιξετε dispute.

Ανοιχτε το, και αν ερθει, το κλεινετε. Αν οχι refund.

Μην πιστευετε τις μπουρδες οτι αν ανοιξετε claim τους κανετε ζημια κλπ. Ειναι ενα ΨΕΜΑ, ωστε να περασει το 45μερο και μετα να μην εχετε το option να ανοιξετε dispute !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ενημερωση,

Nα ανοιξω case στο ebay μπορω και αφου περασουν 45 μερες? Απο τις 25 Οκτωβριου νομιζω εχουν περασει 48 μερες ή κανω λαθος? Παντως το Leave Feedback υπαρχει ως επιλογη ακομα, συνηθως φευγει μετα απο τοσες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.