Jump to content


Recommended Posts

OFFTOPIC

Όχι ... Είναι CoffeeGeek - Rancilio Silvia και κόβω τον καφέ μου με έναν --> VARIO home

Μπορεί βέβαια με κατάληλο καλαθάκι να πάρει και κάψουλες αλλά δεν έχεις τέτοια μηχανή και μύλο για να πίνεις κάψουλες με την καμία :)

Από καφέ συνήθως παίρνω speciality χαρμάνια.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 μερες συμβιώσης, ακυρωσα την αγγελια που ειχα βαλει. :hehe: Το κινητακι ειναι οτι πρεπει για on the go smartphone για χρηση με ενα χερι.

Βεβαια ο επαγγελματιας θα προτιμησει το Note II που ειναι κατα πολυ ανωτερο για χρηση γραφειου/επαγγελματικη

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14120]narta[/MENTION] στα πόσα λεφτά?

Καλά συγκρίνετε το Note II με όλα τα άλλα? για κανένα λόγο.. πιστεύω τα 700 που το πουλάνει ή τα 450 με κόψιμο από εδώ κόψιμο από εκεί τα αξίζει και με το παραπάνω..

Το Nexus 299 Ευρώ εδώ το Nexus 4 299$ στην αμερική και το 8αρι μου φαίνεται..

σίγουρα θα έρθει ελλάδα στα 500/499/450 το Nexus 4 και έτσι αξίζει..?

Επίσης Nexus vs Nexus 4 λένε εκτός τον Quad Core κτλπ Day to Day χρήση δεν έχει και τόση μεγάλη διαφορά από Nexus.. "λένε δεν θα καταλάβετε κάτι"!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14120]narta[/MENTION] στα πόσα λεφτά?

Καλά συγκρίνετε το Note II με όλα τα άλλα? για κανένα λόγο.. πιστεύω τα 700 που το πουλάνει ή τα 450 με κόψιμο από εδώ κόψιμο από εκεί τα αξίζει και με το παραπάνω..

Το Nexus 299 Ευρώ εδώ το Nexus 4 299$ στην αμερική και το 8αρι μου φαίνεται..

σίγουρα θα έρθει ελλάδα στα 500/499/450 το Nexus 4 και έτσι αξίζει..?

Επίσης Nexus vs Nexus 4 λένε εκτός τον Quad Core κτλπ Day to Day χρήση δεν έχει και τόση μεγάλη διαφορά από Nexus.. "λένε δεν θα καταλάβετε κάτι"!

Στα ποσα το πηρα; 430€ και εχω παραγγειλει αλλα 50€ σε αξεσουαρ :hehe:

Τωρα για την συγκριση μεταξυ Note II: εξαρτάται την χρηση. Το Nexus4 ειναι σαφως πιο σβέλτο, σαφως με περισσοτερο αερα και απειρο πειραγμα και σαφως καλυτερη χρωματικα οθονη. Ειδικα το καλοκαιρι οι SAmoled στον ηλιο υποφέρουν απο θεμα φωτεινοτητας. Αν καποιος εργαζεται εντος γραφείου και εχει την ευχερεια να το λειτουργει με 2 χερια σαφως το NoteII ειναι η επιλογη του, αλλα on the go και αν εισαι εκτος γραφειου θες LCD και λειτουργεία με το ενα χερι.

Ακομα και στα 500€ το κινητο αξιζει. Ειναι πολυ καλυτερο ποιοτικα απο τα προηγουμενα και αφου το software ειναι θεμα google και οχι LG δεν εχεις θεμα με την υποστηριξη.

Day to day ΕΧΕΙ διαφορα. Μονο και μονο που εχεις πυρηνες Krait - S4 @ 28nm και οχι Cortex-A9 @45nm εχει τραγικη διαφορα στην καταναλωση ιδιως στο standby. Αυτο το εχω διαπιστώσει και με το Atrix HD που εχω και ειναι επισης Krait - S4 αλλα Dual-Core

Link to comment
Share on other sites

Αν με το nexus εννοεις το galaxy , θα ελεγα οτι εχει μερα με τη νυχτα :Ρ

μπαταρια, καμερα, οθονη (εκτος αν πεσεις σε καλο κομμάτι)

ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Απο ebay αγορασατε?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑι με το Gnex το συγκρινα. Το οποιο μη λεμε βλακειες και σημερα ειναι ωραιο κινητακι. Καποια στιγμη θα το ξαναπαρω, οταν πεσει λιγο η τιμη γιατι ειναι η βαση για ports απο OpenWeboOS και UbuntuMobile αρα θα ειναι καλο παιχνιδακι :fun:

Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοω Day to Day εννοώ στην σβελτάδα..

Το ότι έχει καλύτερη μπαταριά κάμερα κτλπ χαίρω πολύ. Και υποστήριξη.

αλλά λένε ότι Upgrade από Nexus σε 4 μπορεί να μην σας είναι και τόσο χρήσιμο..

Και εγώ πήρα το Nexus εδώ και 2 βδομάδες αλλά άμα έβρισκα το Nexus 4 στα 350 τα 8 που 299$ μου φαίνεται πάλι κάνει το 8αρι είναι το Starting πάλι θα το έπερνα και θα άφηνα το Nexus 7 που παράγγειλα αλλά θα αργίσει το μόνο σίγουρο..

Εδώ κράζανουν για διαθεσημότητα σε όλη την ευρώπη ελλάδα/ρουμανια θα το φέρουν? αν και εδώ πάνω πιστεύω θα έρθει πιο γρήγορα..

Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοω Day to Day εννοώ στην σβελτάδα..

Το ότι έχει καλύτερη μπαταριά κάμερα κτλπ χαίρω πολύ. Και υποστήριξη.

αλλά λένε ότι Upgrade από Nexus σε 4 μπορεί να μην σας είναι και τόσο χρήσιμο..

Και εγώ πήρα το Nexus εδώ και 2 βδομάδες αλλά άμα έβρισκα το Nexus 4 στα 350 τα 8 που 299$ μου φαίνεται πάλι κάνει το 8αρι είναι το Starting πάλι θα το έπερνα και θα άφηνα το Nexus 7 που παράγγειλα αλλά θα αργίσει το μόνο σίγουρο..

Εδώ κράζανουν για διαθεσημότητα σε όλη την ευρώπη ελλάδα/ρουμανια θα το φέρουν? αν και εδώ πάνω πιστεύω θα έρθει πιο γρήγορα..

Τραγικες διαφορες σε καθημερινη χρηση δεν θα δεις σε κανενα συγχρονο κινητο που φοραει διπυρηνο και ανω με 1GB μνημη και εχει εκδοση 4.1.x JB και πανω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ένας λόγος γιατί δεν θα ρισκάρω να το αγοράσω από το εξωτερικό (από chat με την υποστήριξη της LG):

10:48 AM Panagiotis Adamopoulos: Γεια, Θεοδωρος. Πως μπορώ να σας βοηθήσω;

10:48 AM Panagiotis Adamopoulos: Καλημέρα σας.

10:48 AM Θεοδωρος: Καλημέρα

10:48 AM Θεοδωρος: υποθέτω βλέπετε την ερώτηση μου

10:48 AM Θεοδωρος: θέλω να αγοράσω ένα Nexus 4 από το Google Play UK

10:48 AM Θεοδωρος: και ήθελα να γνωρίζω τι ισχύει για την εγγύηση του

10:48 AM Θεοδωρος: και αν καλύπτομαι και στην Ελλάδα

10:49 AM Panagiotis Adamopoulos: Μισό λεπτό παρακαλώ να το δω και θα σας ενημερώσω.

10:49 AM Θεοδωρος: ευχαριστώ

11:01 AM Panagiotis Adamopoulos: Η εγγύηση καλύπτει συσκευές που έχουν εισαχθεί από την Ελληνική αντιπροσωπεία μόνο, συσκευές που έχουν αγορασθεί από το εξωτερικό δεν μπορούν αν καλυφθούν από το service μας σαν εντός εγγύησης.

11:03 AM Panagiotis Adamopoulos: να καλυφθούν*

11:03 AM Θεοδωρος: δεν είναι δηλαδή διεθνής η εγγύηση;

11:04 AM Panagiotis Adamopoulos: Όχι, καλύπτει μόνο τις δικές μας εισαγωγές.

11:05 AM Θεοδωρος: άρα δηλαδή και αν αγοράσω μία οποιαδήποτε συσκευή LG από Ελλάδα και την πάρω μαζί μου στο εξωτερικό και χαλάσει, τότε θα πρέπει να την φέρω πίσω Ελλάδα για να την επισκευάσω;

11:06 AM Panagiotis Adamopoulos: Θα πρέπει αρχικά να ρωτήσετε την εκάστωτε αντιπροσωπεία για την πολιτική που ακολουθεί και αφού σας ενημερώσουν να πράξετε ανάλογα.

11:07 AM Θεοδωρος: Εννοείτε να ρωτήσω την αντιπροσωπεία του εξωτερικού δηλαδή για το αν αναλαμβάνει να διορθώσει συσκευή που αγοράστηκε Ελλάδα;

11:09 AM Panagiotis Adamopoulos: Μάλιστα, αν καλύπτει επισκευές συσκευών από άλλες αντιπροσωπείες.

11:09 AM Θεοδωρος: Κατανοητό αν και θα περίμενα ομολογώ η LG να έχει διεθνή εγγύηση

Και για όσους ίσως απορούν αν και πότε θα έρθει Ελλάδα:

11:09 AM Θεοδωρος: Μια τελευταία ερώτηση

11:09 AM Panagiotis Adamopoulos: Παρακαλώ.

11:09 AM Θεοδωρος: το Nexus 4 θα διατεθεί στην ελληνική αγορά; Αν ναι πότε περίπου;

11:11 AM Panagiotis Adamopoulos: Η ενημέρωση που έχουμε είναι ότι θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, μπορεί και εντός του μήνα.

11:11 AM Θεοδωρος: Ωραία! Μήπως έχετε και ενημέρωση για την πιθανή τιμή του;

11:13 AM Panagiotis Adamopoulos: Δεν κάνουμε πωλήσεις γι' αυτό ενημέρωση περί τιμών μπορείτε να λάβετε μόνο από τα καταστήματα αγοράς.

11:13 AM Θεοδωρος: Μάλιστα. Σας ευχαριστώ για την εξυπηρέτηση

11:13 AM Panagiotis Adamopoulos: Ευχαριστούμε που χρησιμοποιήσατε το chat. Να έχετε μια όμορφη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.