Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

Χαχα ωραίος. Πληρώνω 29.99 για το 30αρι, βλέπω 31.70 το 50αρι, και το σκέφτομαι. Αν και σύμφωνα με τον τεχνικό μαξ 45 μπορώ να πιάσω μετρημένα στην είσοδο με το μηχανημα. 

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή (31,70) είναι προσφοράς.

νεες συνδεσεις, φορητότητα κλπ

οπότε καλύτερα να μπεις στο Site και να επιλέξεις αναβάθμιση  για πιο σιγουριά
https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/fiber_upgrade.html
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Χαχα ωραίος. Πληρώνω 29.99 για το 30αρι, βλέπω 31.70 το 50αρι, και το σκέφτομαι. Αν και σύμφωνα με τον τεχνικό μαξ 45 μπορώ να πιάσω μετρημένα στην είσοδο με το μηχανημα. 

Και εγώ τα ίδια. 45 και κάτι μαξ, 42.5 το έχω κλειδώσει επίτηδες. Δεν είναι κακό, αν ασχολείσαι, η διαφορά φαίνεται :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, SpirosKGR said:

Χαχα ωραίος. Πληρώνω 29.99 για το 30αρι, βλέπω 31.70 το 50αρι, και το σκέφτομαι. Αν και σύμφωνα με τον τεχνικό μαξ 45 μπορώ να πιάσω μετρημένα στην είσοδο με το μηχανημα. 

 

32,20 μου κάνανε προσφορά την παρασκευή που μας πέρασε, για το COSMOTE Double Play 50 L (Απεριόριστα προς σταθερά/120 λεπτά προς κινητά).

 

Ήμουν σε Forthnet βέβαια,  έγινε φορητότητα.

 

Αναμενω...

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Και εγώ τα ίδια. 45 και κάτι μαξ, 42.5 το έχω κλειδώσει επίτηδες. Δεν είναι κακό, αν ασχολείσαι, η διαφορά φαίνεται :) 

Θυμάσαι με τη ταχύτητα ήμουν. Μια βδομάδα που πήγα από forthnet σε ΟΤΕ ( έχω εξηγήσει ότι δεν έδινε καμία άλλη εταιρεία στη περιοχή μου "vdsl" ) 4 στα 30 ήταν σαν να ήμουν στη Λίθινη εποχή τόσα χρόνια. Χαίρεσαι να κατεβάζεις ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω εδω και κανα 2 χρονια VDSL 50 ΟΤΕ στην Λαρισα (κλειδωνω 45-48) και περιμενω ποτε θα αρχισουν να δινουν τα 100.Μου ειχανε πει οτι αρχη 2019 θα ειναι ετοιμοι αλλα προσφατα που εκανα ελεγχο διαθεσιμοτητας τιποτα δεν βγαζει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Γλυφαδα (Αθηνα), εχουν πει για 200αρια σε ολη την περιοχη (και αναλογα αποστασεις κλπ) μεχρι τον Μαιο.


Δεν το πιστυεω που το λεω, αλλα πλεον 50 ειναι λιγα. Εγω netflix, γυναικα να κανει Stream τα δικα της σε 1080p, παει το bandwitdh.

 

Ειδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, YDinopoulos said:

Δεν το πιστυεω που το λεω, αλλα πλεον 50 ειναι λιγα. Εγω netflix, γυναικα να κανει Stream τα δικα της σε 1080p, παει το bandwitdh.

 

Δεν αντιλέγω ότι τα παραπάνω είναι καλύτερα, αλλά αν οι βαριές υπηρεσίες είναι αυτές που λες, μάλλον παλεύεται.

 

15Mbps το Netflix για 4K, να σου βάλω κι άλλα τόσα της γυναίκας (που δεν είναι), χωράει άλλο ένα 4K stream και μένουν και ρέστα. Πιο πολύ νομίζω καίει το upload, ειδικά αν θες να ανεβάζεις πράγματα σε cloud storage.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Το τοπικο κουτι ειναι 30μ απο εμενα.

 

Κατι εχουν κανει. Ενα φεγγαρι εγραφε 160κατι τo attain down

 

Σιγουρα κατι εχει γινει και πρεπει να το βρουν, γιατι 100 δε θα δεις ετσι οπως ειναι

 

Με το ΖΤΕ το 267 που εχω βαλει τελευταια, και 50m καλωδιο απο καμπινα εως router

 

100355907_ScreenshotZTEH267A2019-02-1811_20_24.thumb.jpg.9ef9d015e411f725777d08fa136f1c6c.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κατι εχει γινει και πρεπει να το βρουν, γιατι 100 δε θα δεις ετσι οπως ειναι
 
Με το ΖΤΕ το 267 που εχω βαλει τελευταια, και 50m καλωδιο απο καμπινα εως router
 
100355907_ScreenshotZTEH267A2019-02-1811_20_24.thumb.jpg.9ef9d015e411f725777d08fa136f1c6c.jpg
To μέγιστο που μπορεί να φτάσει το super vectoring είναι 320 mbit. Μου το είπε τεχνικός που είχε έρθει για κάποιο θέμα που είχα. Μου λέει η γραμμή σου πιάνει σαν μέγιστο το μέγιστο που μπορεί να πιάσει το super vectoring. Το ρώτησα ποιο είναι (στο speedport plus δεν φαίνεται) και μου είπε 320mbit. Η καμπίνα είναι ακριβώς έξω από την αυλή μου. ούτε 20 μέτρα καλώδιο από το modem

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έφτασε και η σειρά μου να ποσταρω σε αυτό το thread μετά από χρόνια υπομονής...

 

ΟΤΕ 50αρα. Χωρίς να είναι καν διαθέσιμη στην περιοχή μου... μετά από ΟΚ τεχνικού.

 

Από καφάο παίρνω που είναι σε απόσταση μισού οικοδομικού τετραγώνου.

 

Φτου Φτου μέχρι στιγμής!

 

Με το Speedport Plus πάνω από 3.2 Mbit Upload δεν...

 

Με το που έκανε κλήση το Mikrotik ξεμπούκωσε (~4.70 στο SpeedTest)

 

23663990_rrrrr(1).thumb.PNG.fbf6307772610bc579de8df610073cdf.PNG.

 

Capture.thumb.PNG.653cd598b3a939ae08bf021f1156ce36.PNG

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάτι διάβασα εδώ στο φόρουμ για τις νέες συνδέσεις . τρέχει τίποτε με τις κάρτες που έχουν στην εγκατάσταση ? δεν θα πιάνουμε τις ταχύτητες που θα αγοράσουμε ? δηλαδή εάν αγοράσω 100 θα πιάνω 75 εξαιτίας της κάρτας δικτύου  που έχει το κουτί ? Εάν αγοράσω το 200 θα πιάνω περίπου 170 ? Η παρακάτω ? Έχει ενεργοποιήσει κανείς 200αρι να μας πει εμπειρία ?Τώρα έχω 50 άρι και πιάνω 47 . Στο στεαμ σε κατέβασμα παιχνιδιού έχω πιάσει και 5,8 ΜΒ. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.