Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος AlexanderK έγραψε:

Το γερμανικό fritz γίνεται και international...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

Και εστω οτι το αγοραζεις. Το κουμπωνεις επανω και παιρνει κωδικους ιντερνετ και τηλεφωνου οπως το speedport; Η πρεπει να κανεις και κατι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Και εστω οτι το αγοραζεις. Το κουμπωνεις επανω και παιρνει κωδικους ιντερνετ και τηλεφωνου οπως το speedport; Η πρεπει να κανεις και κατι άλλο;
Κατευθείαν χωρίς κανένα πρόβλημα

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος AlexanderK έγραψε:

Κατευθείαν χωρίς κανένα πρόβλημα

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

Επειδη κατι λέγατε για profil του ΟΤΕ γι'αυτο ρωτησα μηπως θελει καποιο συγκεκριμένο firmware.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος wesker έγραψε:

Επειδη κατι λέγατε για profil του ΟΤΕ γι'αυτο ρωτησα μηπως θελει καποιο συγκεκριμένο firmware.

Μάλλον , αν κατάλαβα καλά, μπαίνεις στο router, επιλέγεις κάποιο έτοιμο προφίλ τηλεφωνίας (μέσα σε αυτά έχει και του ΟΤΕ ) και είσαι έτοιμος, περιμένεις να πάρει κωδικούς. Έτσι κι αλλιώς αυτά τα Fritz από ότι διάβασα τα πουλάει και ο ίδιος ο ΟΤΕ (δεν το ήξερα καν)

Έχω δει τα Draytek που λες , αυτά που υποστηρίζουν voip κοστίζουν μια περιουσία :p 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον , αν κατάλαβα καλά, μπαίνεις στο router, επιλέγεις κάποιο έτοιμο προφίλ τηλεφωνίας (μέσα σε αυτά έχει και του ΟΤΕ ) και είσαι έτοιμος, περιμένεις να πάρει κωδικούς. Έτσι κι αλλιώς αυτά τα Fritz από ότι διάβασα τα πουλάει και ο ίδιος ο ΟΤΕ (δεν το ήξερα καν)
Ακριβώς έτσι. Μόλις βάλεις χώρα στο αρχικό setup βγάζει επιλογές. Μου έκανε εντύπωση....COSMOTE και VODAFONE...

Τα δίνει και ο ΟΤΕ σωστά... Οι τιμές όμως είναι στα ελληνικά κλασικά επίπεδα...

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μάλλον , αν κατάλαβα καλά, μπαίνεις στο router, επιλέγεις κάποιο έτοιμο προφίλ τηλεφωνίας (μέσα σε αυτά έχει και του ΟΤΕ ) και είσαι έτοιμος, περιμένεις να πάρει κωδικούς. Έτσι κι αλλιώς αυτά τα Fritz από ότι διάβασα τα πουλάει και ο ίδιος ο ΟΤΕ (δεν το ήξερα καν)

Έχω δει τα Draytek που λες , αυτά που υποστηρίζουν voip κοστίζουν μια περιουσία :p 

Εγω οταν το ειχα παρει το Draytek μολις ειχε μπει η 30αρα στην περιοχη μου χωρις VoIP. Οταν αναβαθμισα σε 50αρα μου ειπαν οτι θα μεταφερθώ σε VoIP αναγκαστικά, οποτε δεν υπηρχε η οικονομική δυνατοτητα να παρω αλλο ρουτερ μεσα σε 1,5 χρονο.

 

πριν 5 λεπτά, το μέλος AlexanderK έγραψε:

Ακριβώς έτσι. Μόλις βάλεις χώρα στο αρχικό setup βγάζει επιλογές. Μου έκανε εντύπωση....COSMOTE και VODAFONE...

Τα δίνει και ο ΟΤΕ σωστά... Οι τιμές όμως είναι στα ελληνικά κλασικά επίπεδα...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

Ακομα και αυτα που ερχονται απο εξω εχουν αυτες τις επιλογες σωστα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Καλλιθέα 1000 μέτρα περίπου από DSLAM,έχω internet από Κ.Κ 307 που δεν έχει αναβαθμιστεί,ούτε είναι στη λίστα για αναβάθμιση(από Κ.Κ 308 και μετά αναβαθμίστηκαν),με το asus ac52u πιάνω περίπου 47-48 Mpbs(έχω κατεβάσει το snr στο 7).Το speedport  το έχω πίσω απο το asus  μόνο για το Voip.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι Σπάρτης αν θυμάμαι καλά @Ripper18 ; Ηρακλέους και Σπάρτης μου βγάζει πως έχει διαθεσιμότητα ~200. Μήπως έχει γίνει κάτι και περάστηκες αλλού; Γιατί να πιάνω στα 200μ ~40 (45 ήταν το μαξ κάποτε) και εσύ 48 και να είναι μόνο εξαιτίας του Router, το βρίσκω πολύ απίθανο για να είναι αληθινό :p 

Link to comment
Share on other sites

Όχι είμαι Αίγλης,ένα στενό ανάμεσα Σπάρτης και Σκρα.Το νούμερο του καφαο ( Κ.Κ 307)το έχω δει στο κατανεμητή της πολυκατοικίας ,είναι γωνία Αγνώστου στρατιώτη και Δημοσθένους.Το οποίο για μεγάλη μου γκαντεμιά δεν αναβαθμίστηκε από την Wind,δεν υπάρχει στο σχετικό πίνακα με τα αναβαθμίσιμα καφαο Καλλιθέας.

Έγινε επεξεργασία από Ripper18
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος trib έγραψε:

Πρόσφατα που έβαλα Wind αντί να συγχρονίσει στα 50, συγχρονισε στα 130. Βάζουν ηλεκτρονικό κοφτη πλέον;

 

Κατεβάζω όπως μια 50αρα όχι παραπάνω.

Εαν εισαι σε dslam wind/vodafone ναι βαζουν κοφτη στο data rate.

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.