Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

 

πριν 1 ώρα, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Κάτσε, 27 ευρώ για 100άρα και απεριόριστα σταθερά+κινητά;

Φοβερή τιμή, Άλεξ, δεν το συζητώ.

Και εγω στη βοντα 26,5€ δινω με 6 ωρες κινητα και σταθερα χωρων εξωτερικου (100ρι)

Μια χαρα ειναι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος slalom έγραψε:

 

Και εγω στη βοντα 26,5€ δινω με 6 ωρες κινητα και σταθερα χωρων εξωτερικου (100ρι)

Μια χαρα ειναι

Επειδή λήγει τον Μάρτιο το συμβόλαιό μου με τη Nova και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από τη συμπεριφορά τους (είμαι συνδρομητής τους εδώ και 7-8 χρόνια), ψάχνω την καλύτερη δυνατή προσφορά.

Μου πρότειναν 100άρα+απεριόριστα σταθερά και κινητά, στα 34.90, αλλά η γυναίκα φωνάζει ότι θα δίνουμε πολλά και δεν αντέχω τη γκρίνια.

Να κοιτάξω τι προσφέρει και η Vodafone, αφού οι τιμές είναι τόσο καλές.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος alexcrx έγραψε:

σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα.........

ειδες την φωτο που εβαλα????γιατι ειναι αρνητικο μονο στο up?????στο down ειναι θετικο........

δηλαδη εχει καλα stats η γραμμη μου????????

να χαρω?????

το fast το λεω για το gaming.............

ευχαριστω για την απαντηση σου...

@minast λες γι'αυτο να ειναι στα 110 και στα 11??????ή θα το χαμηλωσουν μετα????????ή απλα ετσι δειχνει αλλα δε τα πιανει???

παλι καλα που δεν εχω αποριες ??????????

 

Η γραμμή σου δεν είναι συμμετρική (πχ 50/50). Γι' αυτό το up/down έχουν και διαφορετικά χαρακτηριστικά απαιτούμενης ισχύος.

Τα χαρακτηριστικά της είναι καλύτερο από καλά. Τα 110/11 είναι αυτά που σου έχει κλειδώσει ο πάροχος, αλλά χωρίς να αλλάξεις τίποτα, θα μπορούσες να έχεις 140/60.

Η VDSL έχει ήδη σχετικά χαμηλή καθυστέρηση. Εξάλλου, όσο αυξάνει ο ρυθμός μεταφοράς δεδομένων, αυξάνει και η πιθανότητα εμφάνισης ενός σφάλματος, αλλά και η επίδρασή του όταν εμφανιστεί. Γι' αυτό είναι συνηθισμένο να δουλεύουν σε interleaved, τουλάχιστον στο κατέβασμα.

Αν νομίζεις ότι θέλεις ακόμη μικρότερο ping, ζήτα να στο γυρίσουν σε fast...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά, θέλω κι εγώ 100άρα με 26-27€!!! Είμαι ακόμη στην forthnet μια και δεν μπορούν να με συνδέσουν στην HCN για ~50m... Είχα πει να κάνω αναβάθμιση, αλλά βγαίνει ~35€ αν θυμάμαι καλά. Ήταν κάποια προσφορά;

Με βλέπω βέβαια να κάνω αίτηση στην Cosmote και κατευθείαν θα βρουν στην forthnet σε κάποιο συρταράκι μια ξεχασμένη υπερπροσφορά, αποκλειστικά και μόνο για μένα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Arkan έγραψε:

Τι έγινε ρε παιδιά, θέλω κι εγώ 100άρα με 26-27€!!! Είμαι ακόμη στην forthnet μια και δεν μπορούν να με συνδέσουν στην HCN για ~50m... Είχα πει να κάνω αναβάθμιση, αλλά βγαίνει ~35€ αν θυμάμαι καλά. Ήταν κάποια προσφορά;

Με βλέπω βέβαια να κάνω αίτηση στην Cosmote και κατευθείαν θα βρουν στην forthnet σε κάποιο συρταράκι μια ξεχασμένη υπερπροσφορά, αποκλειστικά και μόνο για μένα.

Είμαστε στην ίδια βάρκα. 100άρα στα 34.90, η καλύτερη τιμή σύμφωνα με τη nova. 

Μπορεί και να είναι. 

Μου είπαν ότι δεν γίνεται καλύτερη προσφορά, επομένως δεν ξέρω αν η αναφορά στη cosmote θα βοηθούσε.

Πιστεύω ότι η τελευταία (θα) είναι πιο ακριβή για το ίδιο πακέτο.

Vodafone δεν βλέπω να έχει διαθεσιμότητα για τέτοιες ταχύτητες εδώ στη Μυτιλήνη. Θα περάσω, βέβαια, από το κατάστημα να ρωτήσω.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, konstantinakis said:

http://www.nova.gr/gr/hot-deals/nova2play-internet100/ 
Αυτή την στιγμή έχει προσφορά στα 30€.

Αυτή είναι όμως για νέους συνδρομητές. Για τους παλιούς δεν ξέρω να έχει κάτι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Επειδή λήγει τον Μάρτιο το συμβόλαιό μου με τη Nova και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από τη συμπεριφορά τους (είμαι συνδρομητής τους εδώ και 7-8 χρόνια), ψάχνω την καλύτερη δυνατή προσφορά.

Μου πρότειναν 100άρα+απεριόριστα σταθερά και κινητά, στα 34.90, αλλά η γυναίκα φωνάζει ότι θα δίνουμε πολλά και δεν αντέχω τη γκρίνια.

Να κοιτάξω τι προσφέρει και η Vodafone, αφού οι τιμές είναι τόσο καλές.

Να ξερεις οτι οι προσφορες κυμαινονται στη διαρκεια του χρονου. Αλλη μου ειχαν δωσει μερικους μηνες πριν να αλλη δεχτηκα αργοτερα. Πρεπει να πεσεις στο timing

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η vodafone δίνει μέχρι 50 mbps στην περιοχή μου. 26-27 ευρώ το πακέτο (απεριόριστα σταθερά+κινητά), όσα πληρώνω και τώρα. Από τεχνική υποστήριξη τα ίδια με τη nova (κοινώς, προσεύχεσαι και περιμένεις).

Δεν με βλέπω να πηγαίνω εκεί επομένως.

Ο ΟΤΕ έχει μια προσφορά αυτήν τη στιγμή, ήτοι δίνει 50mbps+απεριόριστα σταθερά+8 ώρες προς κινητά, στα 30,40 ευρώ.

Εάν δεν τρέχει η προσφορά κατά τη λήξη του συμβολαίου μου με τη nova τον Μάρτη, έχουν το ανωτέρω πακέτο χωρίς τα κινητά, στα 30,10 ευρώ (η 100άρα ξεφεύγει, καθώς πάμε στα 44 ευρώ).

Το σκέφτομαι σοβαρά να πάω στον ΠΟΤΕ. Το κουτί είναι στα 10 μέτρα από το σπίτι μου κι ο υπεύθυνος με διαβεβαίωσε ότι θα κλειδώνω στα 50mbps.

Από τεχνική υποστήριξη δεν έχω εμπειρία, αλλά φαντάζομαι ότι διορθώνουν τάχιστα τις βλάβες.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Λοιπόν, η vodafone δίνει μέχρι 50 mbps στην περιοχή μου. 26-27 ευρώ το πακέτο (απεριόριστα σταθερά+κινητά), όσα πληρώνω και τώρα. Από τεχνική υποστήριξη τα ίδια με τη nova (κοινώς, προσεύχεσαι και περιμένεις).

Δεν με βλέπω να πηγαίνω εκεί επομένως.

Ο ΟΤΕ έχει μια προσφορά αυτήν τη στιγμή, ήτοι δίνει 50mbps+απεριόριστα σταθερά+8 ώρες προς κινητά, στα 30,40 ευρώ.

Εάν δεν τρέχει η προσφορά κατά τη λήξη του συμβολαίου μου με τη nova τον Μάρτη, έχουν το ανωτέρω πακέτο χωρίς τα κινητά, στα 30,10 ευρώ (η 100άρα ξεφεύγει, καθώς πάμε στα 44 ευρώ).

Το σκέφτομαι σοβαρά να πάω στον ΠΟΤΕ. Το κουτί είναι στα 10 μέτρα από το σπίτι μου κι ο υπεύθυνος με διαβεβαίωσε ότι θα κλειδώνω στα 50mbps.

Από τεχνική υποστήριξη δεν έχω εμπειρία, αλλά φαντάζομαι ότι διορθώνουν τάχιστα τις βλάβες.

Πλέον η διαφορά στην υποστήριξη δεν είναι αξιόλογη...

Πριν ~διετία, ο ΟΤΕ είχε το προβάδισμα σε χρόνους αναμονής σε τηλεφωνικά κέντρα, και ανταπόκρισης σε βλάβες. Τώρα οι διαφορές είναι πολύ μικρότερες, ακόμη και αγνοώντας τις εργασιακές αλλαγές που ετοιμάζονται στον ΟΤΕ και προκάλεσαν την απεργία των 3 εβδομάδων.

Εκεί που θα έχεις ένα μικρό προβάδισμα με ΟΤΕ είναι σε περίπτωση βλάβης στο δίκτυο, οπότε και θα εμπλακεί ο ΟΤΕ, ακόμη κι αν είσαι σε άλλο πάροχο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Λοιπόν, η vodafone δίνει μέχρι 50 mbps στην περιοχή μου. 26-27 ευρώ το πακέτο (απεριόριστα σταθερά+κινητά), όσα πληρώνω και τώρα. Από τεχνική υποστήριξη τα ίδια με τη nova (κοινώς, προσεύχεσαι και περιμένεις).

Δεν με βλέπω να πηγαίνω εκεί επομένως.

Ο ΟΤΕ έχει μια προσφορά αυτήν τη στιγμή, ήτοι δίνει 50mbps+απεριόριστα σταθερά+8 ώρες προς κινητά, στα 30,40 ευρώ.

Εάν δεν τρέχει η προσφορά κατά τη λήξη του συμβολαίου μου με τη nova τον Μάρτη, έχουν το ανωτέρω πακέτο χωρίς τα κινητά, στα 30,10 ευρώ (η 100άρα ξεφεύγει, καθώς πάμε στα 44 ευρώ).

Το σκέφτομαι σοβαρά να πάω στον ΠΟΤΕ. Το κουτί είναι στα 10 μέτρα από το σπίτι μου κι ο υπεύθυνος με διαβεβαίωσε ότι θα κλειδώνω στα 50mbps.

Από τεχνική υποστήριξη δεν έχω εμπειρία, αλλά φαντάζομαι ότι διορθώνουν τάχιστα τις βλάβες.

Γενικα δεν υπαρχουν βλαβες στο χαλκινο κομματι, ιδιαιτερα αν ειναι τοσο μικρο. Και η δικια μου διπλα ειναι

100ρα θα δωσουν και οι αλλοι αργοτερα, αν θες να δεις 100ρα <30€

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, minast said:

αλλά χωρίς να αλλάξεις τίποτα, θα μπορούσες να έχεις 140/60

????????????????δε το καταλαβα.............πως θα ειχα τοσο???????εννοεις να με ειχαν κλειδωσει τοσο?????

21 hours ago, DEADLAZARUS said:

Επειδή λήγει τον Μάρτιο το συμβόλαιό μου με τη Nova και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από τη συμπεριφορά τους (είμαι συνδρομητής τους εδώ και 7-8 χρόνια), ψάχνω την καλύτερη δυνατή προσφορά.

Μου πρότειναν 100άρα+απεριόριστα σταθερά και κινητά, στα 34.90,

ακριβως ιδια φαση με εσενα ρε μωρελι μ αλλα εγω τους ειπα οτι αμα δεν κανετε καλη προσφορα τοτε τον πουλο..........

εκανα και μια κινηση να παω στην wind και ετσι εφαγαν την φολα

στην αρχη μου ειπαν στα 34.90 το μηνα με δωρεαν σταθερα κινητα και δωρο το ρουτερ.........τους ειπα θα το σκεφτω.......

μετα ξαναπηραν αλλα μου ελεγαν ρουτερ δεν παιρνεις.......τους λεω σας μαμισα ,τωρα μου λετε ψεματακια???????

και τελικα πηρε εγκριση λεει αυτη που μιλαγα μαζι της οτι θα πληρωσω ρουτερ και ενεργοποιηση αλλα θα ειναι με τιμη 26 κομμα κατι.......πες 27

και της ειπα καντο χτες........

τελικα μου εμεινε και ενα ρουτερ απο την wind γιατι βιαστηκαν να  με κανουν πελατη.........μεχρι στιγμης δε το ζητησαν πισω.......περιεργο μου φαινεται..........

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mόλις ολοκληρώθηκε η τηλεφωνική αίτηση για ftth μέσω εκπτωτικού κουπονιού από sfbb.gr σε ote dp 100 xl με 35€/μήνα + 50€ έξοδα εγκατάστασης. 2 μήνες αναμονή για τις απαραίτητες ενέργειες μου είπαν. Περιοχή Μεταμόρφωση που μέχρι και αυτή τη στιγμή παλεύουμε με 10αρα κάτω από αντίξοες συνθήκες, στα όρια της εξαθλίωσης!!!!  

Το περίεργο της κατάστασης είναι πως κάλεσαν προ ημερών την θεία στο ακριβώς από πάνω διαμέρισμα και της είπαν για το σχετικο κουπόνι και πως υπάρχει δυνατότητα και για vdsl 50  αν δεν ενδιαφέρεται για ftth, κάτι που για τον δικό μου τηλ αριθμό και για ακόμη 3-4 διπλανούς δεν ισχύει. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

το πρόγραμμα της επιδότησης είναι για οπτική, 100 ή 200. Υποτίθεται ότι έληγε τον Μάρτιο, να διευκρινίσεις αν έχουν πάρει παράταση αλλιώς υπάρχει ο κίνδυνος να μην χρησιμοποιείται το κουπόνι μετά τη λήξη της δράσης. 

Τα παρακάτω με επιφύλαξη, μπορεί να έχω καταλάβει λάθος: όταν ελε΄γχουν το κτίριο κι αποφασίζουν για την οπτική, πρώτα ένα συνεργείο σκάβει ένα φρεάτιο στον εξωτερικό χώρο, έπειτα ένα άλλο συνεργείο έρχεται και περνά την καλωδίωση από το φρεάτιο προς κάθε όροφο του κτιρίου. Είτε βάλουν οι υπόλοιποι είτε δεν βάλουν. Αν π.χ. την περάσουν εξωτερικά, τραβάνε ένα καλώδιο από κάτω προς το πάνω, σε ευθεία γραμμή και σε κάθε όροφο φεύγει καθέτως σύνδεση για τον όροφο. Μέχρι εδώ είναι το ίδιο για όλο το κτίριο. Από τον όροφο πλέον, τραβάνε σύνδεση για το ενδιαφερόμενο διαμέρισμα. Αν βάλετε με την επιδότηση σας συμφέρει η 100άρα οπτική, όχι τα vdsl, δεν είναι σημαντικά φθηνότερα τα 50άρια για να αξίζει να το σκεφτεί κανείς.

Σε οποιαδήποτε επικοινωνία σας, δεν θα βασίζεστε σε προφορικές διαβεβαιώσεις των πωλητών. Είτε θα τα ελέγχετε ονλάιν αν όντως ισχύουν είτε θα τα ζητάτε γραπτώς αν τίθεται θέμα υπογραφής. Και θα διαβάζετε τους όρους, μαζί με τα «μικρά γράμματα».
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Dr_Nikiforos έγραψε:

Mόλις ολοκληρώθηκε η τηλεφωνική αίτηση για ftth μέσω εκπτωτικού κουπονιού από sfbb.gr σε ote dp 100 xl με 35€/μήνα + 50€ έξοδα εγκατάστασης. 2 μήνες αναμονή για τις απαραίτητες ενέργειες μου είπαν. Περιοχή Μεταμόρφωση που μέχρι και αυτή τη στιγμή παλεύουμε με 10αρα κάτω από αντίξοες συνθήκες, στα όρια της εξαθλίωσης!!!!  

Το περίεργο της κατάστασης είναι πως κάλεσαν προ ημερών την θεία στο ακριβώς από πάνω διαμέρισμα και της είπαν για το σχετικο κουπόνι και πως υπάρχει δυνατότητα και για vdsl 50  αν δεν ενδιαφέρεται για ftth, κάτι που για τον δικό μου τηλ αριθμό και για ακόμη 3-4 διπλανούς δεν ισχύει. 

Η μεταμορφωση δεν εχει VDSL?

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος wesker έγραψε:

Η μεταμορφωση δεν εχει VDSL?

Στα 400μ υπάρχει το δίκτυο της inalan και σε αυτη την ακτίνα παίζει vdsl σε ote - wind. Εγώ είμαι ακριβώς στο όριο με Ν. Ηράκλειο και δεν είχαμε τίποτα. Τους καλοκαιρινούς μήνες μπήκαν καμπίνες και περάσαν οι καλωδιώσεις σε όλους τους δρόμους της περιοχής.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Dr_Nikiforos έγραψε:

Στα 400μ υπάρχει το δίκτυο της inalan και σε αυτη την ακτίνα παίζει vdsl σε ote - wind. Εγώ είμαι ακριβώς στο όριο με Ν. Ηράκλειο και δεν είχαμε τίποτα. Τους καλοκαιρινούς μήνες μπήκαν καμπίνες και περάσαν οι καλωδιώσεις σε όλους τους δρόμους της περιοχής.

Επειδή γράφεις οτι εχεις 1αρα γραμμή και εχω δει πολλές καμπίνες στην μεταμορφωση γι'αυτο απορρησα.

 

Link to comment
Share on other sites

 

On 2/1/2020 at 9:41 PM, Dr_Nikiforos said:

Mόλις ολοκληρώθηκε η τηλεφωνική αίτηση για ftth μέσω εκπτωτικού κουπονιού από sfbb.gr σε ote dp 100 xl με 35€/μήνα + 50€ έξοδα εγκατάστασης. 2 μήνες αναμονή για τις απαραίτητες ενέργειες μου είπαν. Περιοχή Μεταμόρφωση που μέχρι και αυτή τη στιγμή παλεύουμε με 10αρα κάτω από αντίξοες συνθήκες, στα όρια της εξαθλίωσης!!!!  

Το περίεργο της κατάστασης είναι πως κάλεσαν προ ημερών την θεία στο ακριβώς από πάνω διαμέρισμα και της είπαν για το σχετικο κουπόνι και πως υπάρχει δυνατότητα και για vdsl 50  αν δεν ενδιαφέρεται για ftth, κάτι που για τον δικό μου τηλ αριθμό και για ακόμη 3-4 διπλανούς δεν ισχύει. 



Έκανα και εγώ αίτηση στον οτε τηλεφωνικά πριν λίγες μέρες για ftth με κουπόνι από sfbb.gr  DP100XL αλλα δεν μου ανέφεραν κάτι για 50€ έξοδα εγκατάστασης.
Από ότι θυμάμαι μου είπε ότι δεν χρεώνομαι τα τουλάχιστον 180€ που παίρνει ο εργολάβος να φέρει την οπτική μέχρι έξω από την πόρτα του διαμερίσματος και ότι η τιμή αυτή ανεβαίνει όσο ανεβαίνει και ο όροφος 
Επίσης ότι θα χρεωθώ μονο 2€ αντί για 50€ κόστος σύνδεσης  στον επόμενο λογαριασμό, ίσως να "παρέλειψε" να μου πει για το κόστος εγκατάστασης να μπει η οπτική μέσα στο διαμέρισμα 

μέσα σε ένα μηνα θα επικοινωνήσει ο μηχανικός για να έρθει να δει τον χώρο για να προχωρήσει η εγκατάσταση 

Έγινε επεξεργασία από Deus
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Deus said:

αλλα δεν μου ανέφεραν κάτι για 50€ έξοδα εγκατάστασης.

νομίζω κάποιος πάροχος το ενσωματώνει στους 24 λογαριασμούς της διάρκειας του συμβολαίου κι άλλοι το χρεώνουν ξεχωριστά από την αρχή αλλά έχουν μικρότερο μηνιαίο. Γενικά διάβασε αναλυτικά τα «μικρά γράμματα» του συγκεκριμένου πακέτου, κυρίως τι γίνεται σε περίπτωση που θελήσεις να το σπάσεις πρόωρα.

Να ξαναγράψω, η επιδότηση του προγράμματος ήταν να λήξει τον Μάρτιο του 2020. Διευκρινίστε τι γίνεται αν ο πρώτος λογαριασμός -σε εκείνο το χρονικό σημείο χρησιμοποιείται το κουπόνι που εκτυπώνεται μέσω TAXIS από την σελίδα sfbb- εκδοθεί μετά τον Μάρτιο. Η έγκριση κι η εκτύπωση του κουπονιού από την σελίδα sfbb δεν δίνει αυτόματα τα χρήματα, δηλαδή αν το εκτυπώσει κάποιος δεν παίρνει τα λεφτά με την εκτύπωση αλλά πρέπει κιόλας να το χρησιμοποιήσει μέχρι τον Μάρτιο αλλιώς ακυρώνεται. Διαδιδόταν ότι θα ζητούσαν κι άλλη παράταση (έχει ήδη πάρει η Ελλάδα μία ή δύο παρατάσεις απ΄την Ευρωπαϊκή Ένωση) ή ότι θα προσπαθούσαν για νέο πρόγραμμα, δεν γνωρίζω τι έχουν πετύχει τελικά.

 

 

2 hours ago, Deus said:

ο εργολάβος να φέρει την οπτική μέχρι έξω από την πόρτα του διαμερίσματος

ναι, αυτό το σκέλος της εγκατάστασης γίνεται για όλο το κτίριο ανεξάρτητα από το αν βάλουν όλα τα διαμερίσματα οπτική. Το φέρνουν μέχρι τους ορόφους στον κοινόχρηστο χώρο και είναι κοινή εγκατάσταση οποιοιδήποτε πάροχοι κι αν χρησιμοποιηθούν μετά. Το τελευταίο σκέλος (σύνδεση από τον όροφο μέχρι μέσα στο διαμέρισμα) το κάνει ο κάθε πάροχος μόνο για τα διαμερίσματα που έχουν υπογράψει συμβόλαιο για οπτική. Επειδή μπερδεύτηκα έτσι όπως γράφεις αυτόν τον διάλογο, εννοείται ότι τελικά η cosmote σε σένα που αγοράζεις αυτό το πακέτο θα τραβήξει γραμμή από τον όροφο μέχρι μέσα στο διαμέρισμά σου χωρίς επιπλέον χρέωση, δεν φαντάζομαι να σου λένε να συνδέσεις το ρούτερ απευθείας στον κοινόχρηστο χώρο.  Αν δεν το έχεις καταλάβει ρητώς αυτό, διευκρίνισέ το. Τελικά πρέπει να έχεις πρίζα εντός του διαμερίσματός σου στην οποία και θα τοποθετηθεί το ρούτερ.

Άσχετο: αν για κάποιο λόγο δεν σε βολεύει το σημείο εισόδου της τηλεφωνικής γραμμής στο διαμέρισμα και θα προτιμούσες να το έχεις σε άλλο σημείο του διαμερίσματος, είναι ευκαιρία να το ζητήσεις αν γίνεται τώρα που θα γίνει η δουλειά, έστω και με επιπλέον κόστος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.