Jump to content


The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

Εφικτή ταχύτητα είναι 120mbps/50mbps down / up;;

Ναι το πρόσεξα και εγώ αυτό... Βασικά στο attainable λέει 46791kbps upstream και 123836kbps downstream για την ακρίβεια.

Επίσης αν παρατηρήσες λέει 0db line attenuation και στο upstream και στο downstream.

Σε εμένα line attenuation στο up 0db και στο down 22db!!!

Τι απόσταση έχεις από το καφάο [MENTION=97]Trooper[/MENTION]; Σε ποιά περιοχή; Μήπως έχεις FTTH;

Λέτε όταν βάλουν FTTH να δούμε και αυτές τις ταχύτητες;

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται να το γυρίσουν σε fastpath? έχει δοκιμάσει κανείς να τους πάρει και να τους το ζητήσει ? τι σας είπαν ? :X:

Εγώ το ζήτησα στο 13888 αλλά απλά μου είπαν το σημειώνουμε για το συνεργίο που θα κάνει έλεγχο της γραμμής και μπορεί και να περάσει από τον χώρο σας... Δεν μου απάντησαν αν είναι διαθέσιμο ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται να το γυρίσουν σε fastpath? έχει δοκιμάσει κανείς να τους πάρει και να τους το ζητήσει ? τι σας είπαν ? :X:

δεν παρέχουν ακόμα fastpath σε VDSL, από του χρόνου λογικά ελπίζουμε...

Τι απόσταση έχεις από το καφάο [MENTION=97]Trooper[/MENTION]; Σε ποιά περιοχή; Μήπως έχεις FTTH;

Λέτε όταν βάλουν FTTH να δούμε και αυτές τις ταχύτητες;

FTTC έχει ουσιαστικά...

ποιος να βάλει FTTH?

Link to comment
Share on other sites

Πάει και η Παρασκευή και δεν έχω ακόμα router.

Με τους καραγκιόζηδες που έμπλεξα από Τετάρτη και μετά έχω όλο προβλήματα. Πληρώνω παραπάνω για να έχω υποτίθεται την καλύτερη υπηρεσία, αλλά στην backup γραμμή που έχω στο σπίτι (ναι έχω και τέτοια τα τελευταία 5 χρόνια) από HOL τώρα και πριν από Forthnet δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα μισά λεφτά.

Τελικά υπάρχει κάποιος καλός router να πάρω για VDSL να τελειώνω?

Έγινε επεξεργασία από YDinopoulos
πιπερι....
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν σας τα έχω πρήξει αλλά ακούστε το νέο:

Ο router που μου είχαν στείλει για την ISDN/VDSL γραμμή εντέλει συγχρόνισε.

Στην PSTN/ADSL γραμμή της HOL που έχω σπίτι !!!!

Τους πήρα τηλέφωνο και τους το λέω και ακούστε απάντηση

Μάλλον δεν το βάζετε σωστά (ποιο?) θα έρθει τεχνικός σπίτι να το φτιάξει.

Επειδή έχω ήδη φάει μια κόκκινη κάρτα, δεν σας λέω τι απάντησα ότι θα κάνω στον τεχνικό αν δεν το φτιάξει.

Πιστεύω να καταλάβατε. Θα πρέπει να περιμένω ΠΟΤΕ θα του έρθει να με πάρει τηλέφωνο για να έρθει να μου πει τι?

ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεξιά/αριστέρα από την Ηρακλείτου? Από το Α/Κ Πεντέλης παίρνεις?

Ανεβαίνοντας προς Αναπαύσεως, είμαι δεξιά. Απέχω περίπου 200-300 μέτρα από την Αναπαύσεως. Από Αγ. Παρασκευή πρέπει να παίρνω.

Link to comment
Share on other sites

είσαι σε χάλια περιοχή μακρυά κι από Α/Κ Πεντέλης κι από Α.Παρασκευής...

υπομονή, Βριλήσσια, Μελίσσια, Νέα και Παλιά Πεντέλη σκάβονται, ίσως να αρχίσουν κι εκεί μετά...

Link to comment
Share on other sites

Στην πολυκατοικία δεν θα γίνει τίποτα.

Το crosstalk δεν παίζει εκεί ;)

και που παιζει? ...φανταζομαι ενα υψηλοσυχνο ζευγος γαμ...ολα τα διπλα του στον κατανεμητη.

Σιγουρα παντως οχι στα καφαο αφου (αν δεν κανω λαθος) για vdsl η καμπινα ειναι ξεχωριστει απο τις αλλες.

Έγινε επεξεργασία από Aias
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.