Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙΑ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΚΑΙ

ΑΚΟΥΩ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΕΧΟΝΤΑΣ ΝΑ ΠΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.

Πήρα για VDSL στο Βόλο και έφαγα άκυρο (είμαι και μακριά από κέντρο), αλλά

επειδή δεν αρκούμε στα τηλέφωνα πάω και από κοντά να ρωτήσω. Από ΟΤΕ σε

ΟΤΕ θα ξαναπάω (όταν με το καλό...) Οι τιμές που φάνηκαν πολύ καλές για ΟΤΕ.

@EDIT: Πήγα από 'κει τελικά. Όσοι έχουν απόσταση εως 1.000 μέτρα από το κέντρο

μπορούν να βάλουν. Τέσταρα σε φίλο με 30άρα και απόσταση κάπου 500κάτι μέτρα,

το 'πιανε σχεδόν όλο το ποσό και σε upload και σε download. (νομίζω 29/2.9) EPIC.

Επίσης και Cyta δίνει Bόλο. (για άλλες δεν έψαξα)

Έγινε επεξεργασία από zomg
Link to comment
Share on other sites

Πωωω έχω σκάσει. Θέλει λεφτά η HOL για να σπάσω το συμβόλαιο* και θέλει και ο ΟΤΕ για την επανασύνδεση.... :hang2:

*αυτό ίσως να μπορώ να το γλιτώσω.

Πώς να μπορούσες να το γλυτώσεις; :-)

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς να μπορούσες να το γλυτώσεις; :-)

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk

Όταν τελείωνε το συμβόλαιο με την εταιρία με πήραν τηλέφωνο για να το ανανεώσω άλλους 12.

Ανανέωσα μεν αλλά δεν υπέγραψα τίποτα. Απλά είναι λίγο μπελάς γιατί αυτοί δεν το δέχονται και θα μου στείλουν την χρέωση κανονικά και άντε να ξεμπλέξεις μετά.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο [MENTION=9381]papajim[/MENTION] σε κανουν ηχογράφηση και τελειώνει εκει το θεμα ..

Στα site των εταιριων που λενε ελεγχος διαθεσιμότητας vdsl λενε αληθεια ή καλυτερα να πάρω τηλέφωνο να το επιβεβαιωσω? Τωρα με adsl κλειδώνω στα 22.440

Πολη Γιαννιτσα. Νομος Πέλλας

Link to comment
Share on other sites

+10ευρω σε doubleplay της forthnet για vdsl..ηθελα να ξερα εδω με την 24αρα συνδεομαι με το ζορι στα 17mbps να δωσω 10ευρω επιπλεον για να παω ας πουμε στα 30...για να δουμε τι θα γινει φιλος εχει κανει αιτηση περιμενω να δω, τι θα δω...:nada::nada:

Link to comment
Share on other sites

the chronicle.

Τετάρτη μεσημέρι γυρνάει η γραμμή σε vdsl, καπάκι βάζω το zte.

(πως ήμουν πριν σε adsl)

17000-8019.jpg

Ανοίγει και κλειδώνει σε 9αρι προφιλ σε adsl (lol).

1sttime-8020.jpg

Πέρνω τηλεφωνο στις βλάβες κανουν 3-4 reset παλι 9 κολλημένο και adsl ακόμα και το δηλώνουν βλάβη. Μου λεει η κοπέλα παρασκευη το αργότερο (2 εργάσιμες) θα περασει τεχνικός απο εδώ να δει τι συμβαίνει και θα σας ενημερώσουμε τηλεφωνικά όσο το κοιτάμε απο εδω.

Κανω restart μόνος μου το zte μετα και δεν κλείδωνε, το άφησα να δω ποτε θα κλειδώσει (μετά απο 1 ώρα).

Πέμπτη, απο οτε κανεις δεν πηρε τηλεφωνο και μολις εχω κανει καφε το πρωι αποφασιζει να κάνει restart το zte και να μην ξανακλειδώνει για 1 ώρα. Πέρνω τηλέφωνο παλι στον οτε μιλάω με τεχνικό και καταφέρνει να γυρισει την γραμμή σε vdsl και όπως χάρηκα έτσι εφυγε η χαρα κατευθείαν >>> down:20568 / up:390 :hehe:

mporeiskaixeirotera-8021.jpg

Παρασκευη παλι ο οτε ουτε φωνη ουτε ακρόαση, ξαναπέρνω τηλέφωνο και μου λένε οτι δεν το έχω δηλώσει βλάβη, της είπα 2-3 γαλλικά το ξανακοιτάει και λεει ναι δηλώθηκε την τετάρτη αλλά τεχνικός θα έρθει απο δευτερα. :sick: ( θα πηδηχτώ απο το παράθυρο). Με το που κλεινω το τηλεφωνο μετα απο κανα 20λεπτο πέρνει ενας υπευθυνος και αρχισε να ζηταει συγνωμη κτλ κτλ, του λεω σημερα δεν είναι 2 εργάσιμες? ναι κυριε και συγνώμη και έχετε δίκιο θα το λύσουμε το θέμα την δευτερα και είναι παιδικές αισθένειες αυτες (που να μην είχε λειτουργήσει και πιλοτικά, του beta testing το κάγκελο). Του ζητάω και στο τέλος αφου θα μείνω έτσι μεχρι δευτερα να με γυρίσει σε Data Path (Up/Down) Fast/Interleaved , Interleave Delay (Up/Down) 0/10 ms γιατι έτσι όπως είμαι τώρα το lag παει σύννεφο και με αποτελειώνει λέγοντας τώρα δεν μπορεί να κάνει κατι, μόνο την δευτερα ο τεχνικός :hehe: Του λέω οκ μονο που αν δεν λυθεί την δευτερα μετά έχει εεττ

ping σε aix.gr με fast path adsl >5ms / ping σε aix.gr με vdsl + Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved , Interleave Delay (Up/Down) 10/10 ms > 68ms

*Υπάρχει κάποιος με το zte που να δουλευει no-ip.org? δεν λέει να κάνει refresh την ip με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στο τηλεφωνο με ατομο της forthnet..

Καλησπερα σας θα ηθελα να μαθω αν εχει vdsl η περιοχη μου..

Ναι υπαρχει καλυψη βρίσκεστε 740μ απο το ΑΚ

Ωραια μπορω να κανω διακοπη πριν τον χρόνο αν θελησω?

Ναι με επιβαρυνση 25Ε και θα εχετε παλι την παλια σας υπηρεσια adsl..

Ωραια και τι μαρκα router δινετε??

Μαρκα δεν ξερω λεει ενα μαυρο ειναι αλλα φαίνεται καλο.. Καλυτερο απο εκεινα της adsl..

:suicide:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2346729987.png

Αλεξανδρούπολη, ΟΤΕ 50mbps, η καμπίνα στα 20 μέτρα. Το ΖΤΕ modem router γνωρίζετε πως να το βάλουμε σε bridge mode; Θέλω να το χρησιμοποιήσω ως modem μόνο και τον διαμοιρασμό θα τον κάνει το Asus RT-N66U.

Link to comment
Share on other sites

2346729987.png

Αλεξανδρούπολη, ΟΤΕ 50mbps, η καμπίνα στα 20 μέτρα. Το ΖΤΕ modem router γνωρίζετε πως να το βάλουμε σε bridge mode; Θέλω να το χρησιμοποιήσω ως modem μόνο και τον διαμοιρασμό θα τον κάνει το Asus RT-N66U.

πολύ χαμηλά δεν είναι το upload;

Link to comment
Share on other sites

πολύ χαμηλά δεν είναι το upload;

το θεωριτικό είναι 5mb/s τα ~3mb/s είναι σχετικά καλά εκ πρώτης όψεος σε σχέση με τα ~0.5-0.8 της 24ρας. Αλλά και πάλι θα έπρεπε να είναι 4-4.5..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.