Jump to content


Τι γίνεται αν δεν πληρώσεις το πρόστιμο του μετρό;


armored

Recommended Posts

θα σου έδινα μια αφίσα και 2 πινέζες για να διακοσμήσεις τον χώρο σου :pleasantry:

η πρότασή μου παραπάνω πάντως, αφορά τις πράξεις του φίλου μας μετά το πρόστιμο

και τις ενέργειές του μετά

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως γνωρίζω ότι αν δεν έχεις δικό σου ΑΦΜ, πάνε όλα στο ΑΦΜ των γονιών.

Τι γίνεται αν δεν πληρώσεις το πρόστιμο του μετρό;

Γίνεσαι ο ήρωας του [MENTION=10676]Hydra[/MENTION]

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Αν ερχόμουν στο μαγαζί σου, έπαιρνα κάτι και σου έλεγα "Είμαι φοιτητής και δεν έχω να πληρώσω" τι θα μου έλεγες;

Εαν εχεις μαγαζι μεγεθους ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ ΑΕ πες το μου να παρατησω ΤΩΡΑ την δικηγορια ναρθω να με κανεις βαης πρεζιντεντ. Σατισφαξιον γκαραντιιντ, σου υπενθυμιζω οτι οταν ειχα πρωτογραφτει ειχατε λιγοτερα χιτς και απο τον Χαρη Βαρθακουρη, απο τοτε που εγινα μοντερεητορ εχουμε φτασει τα 25.000 μελη...Τυχαιο? δεν νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

Τα μεγέθη είναι ανάλογα. Δεν είναι ένας "δε πληρώνω" στην Αττικό Μετρό και η Αττικό Μετρό βεβαίως δεν είναι μαγαζάκι.

(κ@υλωνω οταν το κανω αυτο σε δικαστηριο)

ΝΑ ΤΗΝ ΕΞΥΓΙΑΝΟΥΜΕ ΑΜΕΣΑ ΤΟΤΕ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ ....

http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wEbA_BZxkczbHdtvSoClrL8-sylZ9CJk4zNZ8op6Z_wSuJInJ48_97uR_L9VDRJSMaAjkxp0HIviVTzBGm8pBsqXJHxrbqI-HQgiZ7qUS3x82Pu5V6JN8utNd0ZuKdojFmlcA2aw2QHX2QKzsPAOAYEtGPGv7tH3Z9A_yG8D9nTy0CDqLNFGghO

για το 2011 ειχε "απαιτησεις απο αμφοτεροβαρεις συμβασεις" (=δηλ της χρωστανε) 3.199.685.815,36 ευρω, να τσακιστει ο θρεντ σταρτερ να της πλερωσει τα 42 ευρω ωστε να μειωθει αυτο το ποσο και να παει 3.199.685.773,36 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

(κ@υλωνω οταν το κανω αυτο σε δικαστηριο)

ΝΑ ΤΗΝ ΕΞΥΓΙΑΝΟΥΜΕ ΑΜΕΣΑ ΤΟΤΕ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ ....

http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wEbA_BZxkczbHdtvSoClrL8-sylZ9CJk4zNZ8op6Z_wSuJInJ48_97uR_L9VDRJSMaAjkxp0HIviVTzBGm8pBsqXJHxrbqI-HQgiZ7qUS3x82Pu5V6JN8utNd0ZuKdojFmlcA2aw2QHX2QKzsPAOAYEtGPGv7tH3Z9A_yG8D9nTy0CDqLNFGghO

για το 2011 ειχε "απαιτησεις απο αμφοτεροβαρεις συμβασεις" (=δηλ της χρωστανε) 3.199.685.815,36 ευρω, να τσακιστει ο θρεντ σταρτερ να της πλερωσει τα 42 ευρω ωστε να μειωθει αυτο το ποσο και να παει 3.199.685.773,36 ευρω...

και πάλι σου λέω, δεν χρωστάει ένας στην Α.Μ., ούτε ένας είναι αυτός που ξεχνάει να ακυρώσει εισιτήριο. Όσο η λογική να εξυγιάνεις μια εταιρία και μετά να την πουλήσεις είναι το ίδιο φαιδρό με το να σε τρώει το πόδι σου και αντί να το ξύσεις να το πυροβολήσεις.

Link to comment
Share on other sites

(κ@υλωνω οταν το κανω αυτο σε δικαστηριο)

ΝΑ ΤΗΝ ΕΞΥΓΙΑΝΟΥΜΕ ΑΜΕΣΑ ΤΟΤΕ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ ....

http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wEbA_BZxkczbHdtvSoClrL8-sylZ9CJk4zNZ8op6Z_wSuJInJ48_97uR_L9VDRJSMaAjkxp0HIviVTzBGm8pBsqXJHxrbqI-HQgiZ7qUS3x82Pu5V6JN8utNd0ZuKdojFmlcA2aw2QHX2QKzsPAOAYEtGPGv7tH3Z9A_yG8D9nTy0CDqLNFGghO

για το 2011 ειχε "απαιτησεις απο αμφοτεροβαρεις συμβασεις" (=δηλ της χρωστανε) 3.199.685.815,36 ευρω, να τσακιστει ο θρεντ σταρτερ να της πλερωσει τα 42 ευρω ωστε να μειωθει αυτο το ποσο και να παει 3.199.685.773,36 ευρω...

Φαντάζομαι ότι αν πιαστεί κάποιος φοιτητής να κλέβει απο το Βερόπουλο μια Snikers η απάντηση σου θα είναι έλα μωρε μια Snikers στις τόσες δεν είναι τπτ. Και σωστά. Εκτός και αν την επόμενη μέρα σκάσουν 200 πεινασμένοι φοιτητές για τη δωρεάν σοκολάτα τους (όσοι έχουν αλλεργία στους ξηρούς καρπούς ας πάρουν mars) κοκ

Link to comment
Share on other sites

Στεγνα, κυνικα και υπεροπτικα.

Ο υπαλληλισκος ελεγκτης που με το ζορι τελειωσε το Λυκειο και ο αμορφωτος αστυνομικος που παγωνει στο ακουσμα των λεξεων "ονομα και βαθμος" δεν ειναι αρμοδιοι να κρινουν , ειναι ανικανοι να κρινουν αν ειναι νομιμο ενας ιδιωτης να σερνει με το ετσι θελω -στο χωριο μου λεγεται παρανομη κατακρατηση αυτο- εναν αλλον ιδιωτη που δεν πλερωσε το εισιτηριο στα αστυνομικα τμηματα για εξακριβωση, λες και τον επιασαν στα εξαρχεια με καμμια μολοτωφ. Ειναι εγκλημα να μην πληρωσεις εισιτηριο? Οχι. Παραβαση ναι, εγκλημα δεν ειναι. Ο αμορφωτος ενστολος ειναι ανικανος αναξιος να κρινει αν τα στοιχεια του φοιτητη ειναι προσωπικα δεδομενα και αν ειναι νομιμο να τα δωσει στους ιδιωτες ελεγκτες.Σας ενοχλουν τα 40 ευρω του προστιμου που θαχανε η ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ? Η αποζημιωση που προβλεπει ο νομος 2472/1997 για παρανομη επεξεργασια προσωπικων δεδομενων προβλεπει ελαχιστη αποζημιωση του φοιτητη 5.000 ευρω. Η εκει αδιαφορειτε για τον νομο και ξεχασατε το κρατος δικαιου?

Θελεις κυριε να εισπραξεις 20-30-40 ευρω προστιμο? Ωραια, πηγαινε στο δικαστηριο οπως ολοι εμεις οι κοινοι θνητοι, να το κρινει καποιος που ξερει καλυτερα απο τους υπαλληλους και η πολιτεια του εδωσε το δικαιωμα να κρινει, και μετά πατας στον φοιτητη κατασχεση σε 3-4 μερες αν θελεις. Οχι να εκμεταλλευεσαι την αγνοια με τον τσαμπουκα. Δεν ειναι κρατος δικαιου αυτο. Γιατι αυτος ο τσαμπουκας παντα σπαει σε 5,3 sec με 2 τσακωνοαττακες ....

Έγινε επεξεργασία από Tsakonas
Link to comment
Share on other sites

Στεγνα, κυνικα και υπεροπτικα.

Ο υπαλληλισκος ελεγκτης που με το ζορι τελειωσε το Λυκειο και ο αμορφωτος αστυνομικος που παγωνει στο ακουσμα των λεξεων "ονομα και βαθμος" δεν ειναι αρμοδιοι να κρινουν , ειναι ανικανοι να κρινουν αν ειναι νομιμο ενας ιδιωτης να σερνει με το ετσι θελω -στο χωριο μου λεγεται παρανομη κατακρατηση αυτο- εναν αλλον ιδιωτη που δεν πλερωσε το εισιτηριο στα αστυνομικα τμηματα για εξακριβωση, λες και τον επιασαν στα εξαρχεια με καμμια μολοτωφ. Ειναι εγκλημα να μην πληρωσεις εισιτηριο? Οχι. Παραβαση ναι, εγκλημα δεν ειναι. Ο αμορφωτος ενστολος ειναι ανικανος αναξιος να κρινει αν τα στοιχεια του φοιτητη ειναι προσωπικα δεδομενα και αν ειναι νομιμο να τα δωσει στους ιδιωτες ελεγκτες.Σας ενοχλουν τα 40 ευρω του προστιμου που θαχανε η ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ? Η αποζημιωση που προβλεπει ο νομος 2472/1997 για παρανομη επεξεργασια προσωπικων δεδομενων προβλεπει ελαχιστη αποζημιωση του φοιτητη 5.000 ευρω. Η εκει αδιαφορειτε για τον νομο και ξεχασατε το κρατος δικαιου?

Θελεις κυριε να εισπραξεις 20-30-40 ευρω προστιμο? Ωραια, πηγαινε στο δικαστηριο οπως ολοι εμεις οι κοινοι θνητοι, να το κρινει καποιος που ξερει καλυτερα απο τους υπαλληλους και η πολιτεια του εδωσε το δικαιωμα να κρινει, και μετά πατας στον φοιτητη κατασχεση σε 3-4 μερες αν θελεις. Οχι να εκμεταλλευεσαι την αγνοια με τον τσαμπουκα. Δεν ειναι κρατος δικαιου αυτο. Γιατι αυτος ο τσαμπουκας παντα σπαει σε 5,3 sec με 2 τσακωνοαττακες ....

Ε βέβαια τι θα γίνετε και σεις; Κλέφτες;

Ετσι απο περιέργεια αυτός ο ένστολος που λες που ξέρεις ότι είναι αμόρφωτοι;

Link to comment
Share on other sites

Ε βέβαια τι θα γίνετε και σεις; Κλέφτες;

Ετσι απο περιέργεια αυτός ο ένστολος που λες που ξέρεις ότι είναι αμόρφωτοι;

Αναλογα ποιον θεωρεις αμορφωτο. Εσενα δεν μπορω να σε θεωρησω αμορφωτο αν δεν ξερεις απο μοντερνα τεχνη. Εμενα δεν μπορει να με θεωρησει κανεις αμορφωτο επειδη μου φαινοταν φυσικο οτι δεν τρεχει και τιποτα να καιει κανα λαδι ενα αυτοκινητο. Πληρωνομαι για κατι αλλο.

Ο αστυνομος που πληρωνεται να εφαρμοζει τον νομο, κανει 250 παρανομιες ανα δευτερολεπτο και με το που υποψιαστει οτι ξερεις κατι παραπανω στεκεται κλαρινο, προφανως ειναι αμορφωτος. Εκτος αν οι καπς γινονται ξαφνικα ευγενικοι με τους πελατες μου μπροστα μου, επειδη φοραω ωραιο αρωμα.

5-6 απλα σκηνικα.

Κρατουμενος για αυτοφωρο που θα δικαζοταν αυριο, παω στο τμημα 16.40 oh haiz ειμαι λε δικηγορος του, φερτε μου την δικογραφια να τον υπερασπιστω αυριο (προβλεπεται δηλαδη αυτο απο τον κωδικα ποινικης δικονομιας δεν ηταν βιτσιο μου) ...

Καπ -εεεε ξερετε μας εχει χαλασει το φωτοτυπικο και λειπει ο συναδελφος που χειριζεται το μηχανημα

Τσακωνας -Θα χρειαστει να το αναφερω στον κ. Εισαγγελεα Υπηρεσιας δηλαδη οτι ελειπε ο υπευθυνος του φωτοτυπικου ενω ο συνηγορος ζητησε αντιγραφα της δικογραφιας?

Καπ - ΤΙ ΑΡΩΜΑ ΤΟΝΕΡ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΦΩΤΟΤΥΠΙΚΟ??????? ΝΑ ΣΑΣ ΤΙΣ ΒΓΑΛΩ ΣΕ ΣΟΜΟΝ ΧΑΡΤΙ Η ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΛΑΧΑΝΙ?

Πελατης μου με κληση 1.500 ευρωνια, παμε στο λε αστυνομικο τμημα και ζηταω να παρω αντιγραφα της κλησης και της ενστασης του.

Καπ-Ε δεν ξερω αν προβλεπεται,μισο λεπτο να δω τον νομο που μας εχουν δωσει μουμπλε μουμπλε και αρχιζει να τον διαβαζει δυνατα, αραχτος και περιπαιχτικα προς εμενα

Τσακωνας - Νομος 2690/1999 αρθρο 5α. Αρνειστε η μου φαινεται?

Καπ - ΕΕΕΕΕ ΠΑΜΕ ΜΕΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΛΙΕΚ ΤΩΡΑ

Κληση του bro και παμε μαζι να κανουμε την ενσταση στο τμημα Σαββατο

Τσακωνας - Oh hai ηρθαμε να κανουμε μια ενσταση

Καπ ντερπινα- ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ

Τσακωνας - δηλαδη στο τηλεφωνο ενημερωθηκα ψευδως? Μπορω ναχω το ονομα σας και τον βαθμο σας παρακαλω?

Καπ ντερπινα - ΕΕΕΕΕ ΠΡΩΤΗ ΠΟΡΤΑ ΔΕΞΙΑ (προφανως ενστολος που παρουσιαζεται "πρωτη πορτα" και εχει βαθμο "δεξια" δεν ειναι αξιος του σεβασμου μου)

το σκηνικο με τους ματατζηδες τοχω γραψει στο χρεωκοπια θρεντ. Cool Story Τσακωνα και εκει

και αααλλα πολλα.

Προφανως ατομα που πληρωνονται για να εκπροσωπουν τον νομο αλλα πανε να κοροιδεψουν τον πολιτη ξεσκιζοντας τα δικαιωματα του δεν ειναι απλα αμορφωτοι αλλα αξιοι της μοιρας τους, οταν κανουν το λαθος να τσαντισουν τον λαθος ανθρωπο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ερχόμουν στο μαγαζί σου, έπαιρνα κάτι και σου έλεγα "Είμαι φοιτητής και δεν έχω να πληρώσω" τι θα μου έλεγες;

το μαγαζι του αραγε επιδοτειται απο το δημοσιο?ειναι χτισμενο με λεφτα του δημοσιου και της εε και σε δημοσιο χωρο?

εχει μονιμα μεσα δημοσιους υπαλληλους που τους πληρωνουν αλλοι?

αυτες οι εταιριες που οποτε τους συμφερει ειναι δημοσιες και οποτε τους συμφερει ειναι ιδιωτικες μου αρεσουν πολυ... κατι μου θυμιζουν...

Link to comment
Share on other sites

lol, παίρνετε την τρίχα και την κάνετε τριχιά:spell:

Την επόμενη φορά που θα μου ζητηθεί να πληρώσω αντίτιμο για οποιοδήποτε αγαθό/υπηρεσία, θα ζητήσω ισολογισμούς των τελευταίων 5 ετών, την σύσταση του Δ.Σ., ονομαστική λίστα μετόχων και τότε και μόνο τότε, θα αποφασίσει η αφεντιά μου για τις περαιτέρω κινήσεις μου :ph34r:

Κάνεις την φουστιά, σε πιάσανε, πλέρωνε - τι το κουράζετε :hug:

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα ποιον θεωρεις αμορφωτο. Εσενα δεν μπορω να σε θεωρησω αμορφωτο αν δεν ξερεις απο μοντερνα τεχνη. Εμενα δεν μπορει να με θεωρησει κανεις αμορφωτο επειδη μου φαινοταν φυσικο οτι δεν τρεχει και τιποτα να καιει κανα λαδι ενα αυτοκινητο. Πληρωνομαι για κατι αλλο.

Ο αστυνομος που πληρωνεται να εφαρμοζει τον νομο, κανει 250 παρανομιες ανα δευτερολεπτο και με το που υποψιαστει οτι ξερεις κατι παραπανω στεκεται κλαρινο, προφανως ειναι αμορφωτος. Εκτος αν οι καπς γινονται ξαφνικα ευγενικοι με τους πελατες μου μπροστα μου, επειδη φοραω ωραιο αρωμα.

5-6 απλα σκηνικα.

Κρατουμενος για αυτοφωρο που θα δικαζοταν αυριο, παω στο τμημα 16.40 oh haiz ειμαι λε δικηγορος του, φερτε μου την δικογραφια να τον υπερασπιστω αυριο (προβλεπεται δηλαδη αυτο απο τον κωδικα ποινικης δικονομιας δεν ηταν βιτσιο μου) ...

Καπ -εεεε ξερετε μας εχει χαλασει το φωτοτυπικο και λειπει ο συναδελφος που χειριζεται το μηχανημα

Τσακωνας -Θα χρειαστει να το αναφερω στον κ. Εισαγγελεα Υπηρεσιας δηλαδη οτι ελειπε ο υπευθυνος του φωτοτυπικου ενω ο συνηγορος ζητησε αντιγραφα της δικογραφιας?

Καπ - ΤΙ ΑΡΩΜΑ ΤΟΝΕΡ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΦΩΤΟΤΥΠΙΚΟ??????? ΝΑ ΣΑΣ ΤΙΣ ΒΓΑΛΩ ΣΕ ΣΟΜΟΝ ΧΑΡΤΙ Η ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΛΑΧΑΝΙ?

Πελατης μου με κληση 1.500 ευρωνια, παμε στο λε αστυνομικο τμημα και ζηταω να παρω αντιγραφα της κλησης και της ενστασης του.

Καπ-Ε δεν ξερω αν προβλεπεται,μισο λεπτο να δω τον νομο που μας εχουν δωσει μουμπλε μουμπλε και αρχιζει να τον διαβαζει δυνατα, αραχτος και περιπαιχτικα προς εμενα

Τσακωνας - Νομος 2690/1999 αρθρο 5α. Αρνειστε η μου φαινεται?

Καπ - ΕΕΕΕΕ ΠΑΜΕ ΜΕΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΛΙΕΚ ΤΩΡΑ

Κληση του bro και παμε μαζι να κανουμε την ενσταση στο τμημα Σαββατο

Τσακωνας - Oh hai ηρθαμε να κανουμε μια ενσταση

Καπ ντερπινα- ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ

Τσακωνας - δηλαδη στο τηλεφωνο ενημερωθηκα ψευδως? Μπορω ναχω το ονομα σας και τον βαθμο σας παρακαλω?

Καπ ντερπινα - ΕΕΕΕΕ ΠΡΩΤΗ ΠΟΡΤΑ ΔΕΞΙΑ (προφανως ενστολος που παρουσιαζεται "πρωτη πορτα" και εχει βαθμο "δεξια" δεν ειναι αξιος του σεβασμου μου)

το σκηνικο με τους ματατζηδες τοχω γραψει στο χρεωκοπια θρεντ. Cool Story Τσακωνα και εκει

και αααλλα πολλα.

Προφανως ατομα που πληρωνονται για να εκπροσωπουν τον νομο αλλα πανε να κοροιδεψουν τον πολιτη ξεσκιζοντας τα δικαιωματα του δεν ειναι απλα αμορφωτοι αλλα αξιοι της μοιρας τους, οταν κανουν το λαθος να τσαντισουν τον λαθος ανθρωπο.

Θέλω σε δω IN REAL TIME ACTION και ας γίνω GAY ρε μαμώτο

:hehe:

Ας ελπίζουμε να μην ξαναφάω κάρτα για το παραπάνω

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

lol, παίρνετε την τρίχα και την κάνετε τριχιά:spell:

Την επόμενη φορά που θα μου ζητηθεί να πληρώσω αντίτιμο για οποιοδήποτε αγαθό/υπηρεσία, θα ζητήσω ισολογισμούς των τελευταίων 5 ετών, την σύσταση του Δ.Σ., ονομαστική λίστα μετόχων και τότε και μόνο τότε, θα αποφασίσει η αφεντιά μου για τις περαιτέρω κινήσεις μου :ph34r:

Κάνεις την φουστιά, σε πιάσανε, πλέρωνε - τι το κουράζετε :hug:

Αφιερωμενο στα φανμπουζ μου, αποσπασμα απο το προοιμιο της αμερικανικης διακηρυξης της ανεξαρτησιας του 1776

We hold these truths to be self-evident, that all men are created equal, that they are endowed by their Creator with certain unalienable Rights, that among these are Life, Liberty and the pursuit of Happiness.

That to secure these rights, Governments are instituted among Men, deriving their just powers from the consent of the governed, That whenever any Form of Government becomes destructive of these ends, it is the Right of the People to alter or to abolish it, and to institute new Government, laying its foundation on such principles and organizing its powers in such form, as to them shall seem most likely to effect their Safety and Happiness. Prudence, indeed, will dictate that Governments long established should not be changed for light and transient causes; and accordingly all experience hath shewn, that mankind are more disposed to suffer, while evils are sufferable, than to right themselves by abolishing the forms to which they are accustomed. But when a long train of abuses and usurpations, pursuing invariably the same Object evinces a design to reduce them under absolute Despotism, it is their right, it is their duty, to throw off such Government, and to provide new Guards for their future security.

"Θεωρουμε αυτες τις αληθειες αυταποδεικτες : πως ολοι οι ανθρωποι γεννηθηκαν ισοι, πως προικιστηκαν απο τον δημιουργο τους με συγκεκριμενα αναπαλλοτριωτα δικαιωματα, και πως αναμεσα σε αυτα ειναι η ζωη, η ελευθερια και η επιδιωξη της ευτυχιας.

Πως για να εξασφαλισουν τα δικαιωματα αυτα, ιδρυθηκαν απο τους ανθρωπους οι κυβερνησεις , οι οποιες αρυονται την δικαια εξουσια τους απο την συναινεση των κυβερνωμενων, πως οποτεδηποτε μια μορφη κυβερνησης γινει καταστροφικη για τους παραπανω σκοπους, ειναι δικαιωμα των ανθρωπων να την αλλαξουν η να την καταργησουν, και να ιδρυσουν μια νεα κυβερνηση, θεμελιωνοντας την ιδρυση της σε τετοιες αρχες και οργανωνοντας τις εξουσιες της σε τετοια μορφη, οπως δηλαδη θα φαινεται σε αυτους καταλληλοτερη να επιτυχει την ασφαλεια και την ευτυχια τους. Η συνεση βεβαια υπαγορευει, οτι οι μακροχρονιες κυβερνησεις δεν θα πρεπει να αλλαζουν για ασημαντους και μεταβατικους σκοπους. Ομοιως, η εμπειρια απεδειξε, οτι το ανθρωπινο ειδος εχει μεγαλυτερη ταση να υποφερει, οσο τα δεινα ειναι υποφερτα, παρα να δικαιωθει καταργωντας τους θεσμους, στους οποιους ειναι συνηθισμενο. μα οταν μια μακρα σειρα καταχρησεων και σφετερισμων της εξουσιας, επιδιωκοντας απαραλλακτα τον ιδιο σκοπο, προδιδει εναν σκοπο να μειωσει τους θεσμους υπο καθεστως απολυτης τυραννιας, ειναι δικαιωμα τους, ειναι καθηκον τους, να ανατρεψουν μια τετοια κυβερνηση και να μεριμνησουν για νεους φρουρους, για την ασφαλεια τους στο μελλον

τυφλα να εχει ο V

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.