Jump to content



OffTopic;


devious

Recommended Posts

  • Replies 4,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Εχει δεν εχει lazer το χερι μετραει. Παρεπιμπτωντος μΟυ εδειξαν κατι εργαλεια που τα αποκαλουν ρουτερ τα οποια λενε οτι ειναι ιδανικα για τρυπες και σχεδιακα στο κουτι.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δεν εχει lazer το χερι μετραει. Παρεπιμπτωντος μΟυ εδειξαν κατι εργαλεια που τα αποκαλουν ρουτερ τα οποια λενε οτι ειναι ιδανικα για τρυπες και σχεδιακα στο κουτι.

βασικά μούφα είναι το όλο concept με αυτές το laser πρέπει να το κεντράρεις συνέχεια και ο φακός του χάνει αλλά για χοντρές δουλειές βοηθάει... αλλά όταν πήγα να κόψω το κουτί για τα ψυγεία ούτε λόγος να το κάνεις με το laser για να μετράς θα γινόταν πανικός :p

btw τα ρούτερ πόσο μεγάλα ήταν ? εγώ τα ξέρω cnc

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ρουτερ λέγονται όλα με την γενική χρήση του όρου.

Το ρουτερ που αναφερει ο Πάρης είναι cnc για να μπορεί να οδηγεί το εργαλείο κοπής σύμφωνα με το καθορισμένο σχέδιο.Αυτά με την σειρα τους μπορεί να κατεργάζονται διάφορα υλικά πχ: ξύλο (σκαλίσματα σε πόρτες κτλ) αλουμίνιο ( εγκοπές για κλειδαριές κτλ) πλεξυ ,τζάμια κτλ

Για το κουτί το καλύτερο θα ήταν router με laser για μεγαλύτερη λεπτομέρεια και ακρίβεια στην κατεργασία

router

Link to comment
Share on other sites

Γαμώ τα ΕΛΤΑ και την ανικανότητα τους .Οι δισκοι είχαν έρθει απο την προηγούμενη Παρασκευή και εμεις περιμέναμε σαν τους μ@λ@κες την ειδοποίηση ..........:mad: ΑΝ δεν πήγαινα να τους πάρω θα παίρναμε τα @@μας

H φαση είναι οτι επέμεναν κιόλας για την ειδοποήση

Anyway .......

post-7-1414343257,1619_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.