Jump to content



Cyberpunk 2077: An Open World Sci-Fi Epic


Shaman

Recommended Posts

2 hours ago, fatalara said:

Απο τη μια θελουμε παιχνιδαρες, τα γραφικα δεν μας κανουν, θελουμε καλυτερα... γιατι αργει το παιχνιδι κλπ αλλα οταν ειναι να το αγορασουμε μιλαμε για «θειους»

Πέτα mode alert.
Άτεγκτος!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Αχ ναι οι αποροι γι αυτο το ριξαν στα DLC, lootboxes, microtransactions και preorders. Να φανε δεν εχουνε ?

Τα στουντιο που βγαζουν τετοια παιχνιδια δεν αποτελουνται πλεον απο 10-20 ατομα που πανε γιατι ετσι γουσταρουν εκει. Μιλαμε για εκατονταδες ατομα.

Αδειες που πρεπει να πληρωθουν (porsche), soundtrack, ηθοποιοι, μαρκετινγκ. Ολα αυτα κοστιζουν.

Ολα αυτα παιζουν ρολο στο τελικο προιον και την εμπειρια που θα αποκομισει ο παιχτης.


Οταν λοιπον ακουω απο τους gamers θελω εκεινο, θελω το αλλο, θελω θελω θελω... αυτα που θες κοστιζουν.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fatalara said:

Απο τη μια θελουμε παιχνιδαρες, τα γραφικα δεν μας κανουν, θελουμε καλυτερα... γιατι αργει το παιχνιδι κλπ αλλα οταν ειναι να το αγορασουμε μιλαμε για «θειους»

 

 

εγώ είπα το αγόρασα 40,60ε στα κλασικά σκρουτζοκλειδομάγαζα

πετάγετε μετά ο επόμενος και λέει το βρήκε 20ε από θείο

ε μετά τι είναι λογικό να πάμε στους καθαρούς θείους (να πάω σε θείο από την στιγμή που το έχω αγοράσει και το αναφέρω πιο πάνω προφανώς είναι για πλάκα)

 

πλέον που έχω μεγαλώσει αγοράζω περισσότερα παιχνίδια από ότι πριν 7 χρόνια

 

τέλος μετά αναφέρεις μισθούς κλπ ξεχνάς όμως τελικές πωλήσεις όπου είναι σε παγκόσμιο επίπεδο !

δηλαδή να βάλω 40 ευρώ μέσος όρος καθαρό κέρδος δεν θα πουλήσει 10 μύρια για πλάκα οπότε τσουπ 400 εκατομμύρια ; βγάλε τα έξοδα που σπατάλησαν μισθούς κλπ ε δεν θα μείνουν καμιά 50αρια .

 

λεφτά έχουν απλά τους αρέσκεται να το κωλοβαράνε , σε όλους μας αρέσει να το κωλοβαράμε

είδαμε και τον αρχηγό του κωλοβαρέματος

RSI-fb.jpg
ROBERTSSPACEINDUSTRIES.COM

Roberts Space Industries is the official go-to website for all news about Star Citizen and Squadron 42. It also hosts the online store for game items and merch, as well as all the community tools used by...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nα ξεκαθαρισουμε κατι. Αγορα του παιχνιδιου ασχετος τιμης δεν ειναι απο τον θειο. Απο τον θειο ειναι χωρις τιμη.

Τωρα οσο για την τιμη που το βρηκε το πηρε καποιος απο την στιγμη που πληρωσε εστω και ενα μικρο αντιτιμο τον τιμα.

 

Ως προς τις εταιριες παλι πρεπει να καταλαβουν οτι παιχνιδι 10 ετων δεν μπορει να εχει την ιδια τιμη οπως ειχε οταν βγηκε και δευτερο

και πολυ σημαντικο να υπαρχει BETA... Το δοκιμαζω το σηκωνει το pc μου - μου αρεσει και το αγοραζω και για να προλαβω τον οποιοδηποτε

περι refund ειναι αλλο να κατεβαζεις 10 και αλλο 100GB για να δεις ολα τα παραπανω. Δεν εχουν ολοι 100αρες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

εγώ είπα το αγόρασα 40,60ε στα κλασικά σκρουτζοκλειδομάγαζα

πετάγετε μετά ο επόμενος και λέει το βρήκε 20ε από θείο

ε μετά τι είναι λογικό να πάμε στους καθαρούς θείους (να πάω σε θείο από την στιγμή που το έχω αγοράσει και το αναφέρω πιο πάνω προφανώς είναι για πλάκα)

 

πλέον που έχω μεγαλώσει αγοράζω περισσότερα παιχνίδια από ότι πριν 7 χρόνια

 

τέλος μετά αναφέρεις μισθούς κλπ ξεχνάς όμως τελικές πωλήσεις όπου είναι σε παγκόσμιο επίπεδο !

δηλαδή να βάλω 40 ευρώ μέσος όρος καθαρό κέρδος δεν θα πουλήσει 10 μύρια για πλάκα οπότε τσουπ 400 εκατομμύρια ; βγάλε τα έξοδα που σπατάλησαν μισθούς κλπ ε δεν θα μείνουν καμιά 50αρια .

 

λεφτά έχουν απλά τους αρέσκεται να το κωλοβαράνε , σε όλους μας αρέσει να το κωλοβαράμε

είδαμε και τον αρχηγό του κωλοβαρέματος

RSI-fb.jpg
ROBERTSSPACEINDUSTRIES.COM

Roberts Space Industries is the official go-to website for all news about Star Citizen and Squadron 42. It also hosts the online store for game items and merch, as well as all the community tools used by...

 

Δεν διαφωνω, ουτε το παω σε φαση οποιος εδωσε τα περισσοτερα ειναι πιο μαγκας.

Απλα ακουω συνεχεια στο gaming community οτι ολα τους φταινε ολα δεν τους αρεσουν ολο κατι θελουν παραπανω.

Ολα αυτα κοστιζουν, δεν μπορουμε να συγκρινουμε διαφορετικες εποχες του gaming χωρις dlc lootboxes και τα σχετικα που γινονταν εδω και 15 χρονια. Η βιομηχανια εχει εξελιχθει παρα πολυ τα τελευταια 20 χρονια, ειναι η μερα με την νυχτα. Υπαρχουν ενα σωρο πραγματα που πρεπει να προσεξει ενα στουντιο και το θεμα ειναι πως τα οργανωνει αυτα σε μια σωστη σειρα για να βγει ενα αρτιο αποτελεσμα.
 

Βλεπεις οτι ολοι δυσκολευονται, πρεπει να σκεφτεις και το οτι μπορει να μην ειναι θεμα κωλοβαρεματος αλλα πραγματικων δυσκολιων. Ασε που δεν νομιζω οτι τιθεται τετοιο θεμα, να μου πεις οτι δεν ολοι καλοι στην δουλεια τους να το δεχτω, να μου πεις οτι αδιαφορει ο publisher και αυτο να το δεχτω. Δεν νομιζω οτι παιζει χαλαροτητα στους υπαλληλους των στουντιο. Θυμησου τι τραβηξε η bioware με το dragon age 3.

 

Θα μου κανει εντυπωση αν δεν μπει φυλακη ο Roberts.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη μου άποψη: Απ' όσο ξέρω, απο άλλα φορουμς as well, πλέον, όπως είπε κάποιος σωστά, δεν είναι όπως αρκετά, προ denuvo, χρονιές όπου δεν έμπαινε στον κόπο να αγοράζει κανείς γιατί ο Aι Bασίλης τα έφερνε τζάμπα. Πλέον ο λόγος που οι περισσότεροι, τουλάχιστον old school σαν εμένα, πιστεύουν στον Αι είναι επειδή χρησημοποιούν ως isodemo τις "version" του για να δουν αν αξίζει τα λεφτά μιας και demo βρίσκεις δύσκολα.

 

Προσωπικά το κάνω χροοοονια αυτό επειδή σε γενικό επίπεδο η ποιότητα των παιχνιδιών έχει αποκτήσει μια αντιστρόφως ανάλογη σχέση με α) κόστος για development και β) προσωπικούς μισθούς/εισόδημα βλ. ubi remake (reskin), Bioware, Hitman (reskin) κτλ. Προσθέτοντας σε αυτό το γεγονός ότι, προσωπικά, ότι pre-order έχω κάνει τα τελευταία χρόνια έχει βγεί κατά 90% μούφα καταλήγω να "τεστάρω" προτόυ αγοράσω. Και αν μου αρέσει το αποτέλεσμα, βλ. Witcher 3 που έχω αγοράσει ότι κυκλοφορεί από το συγκεκριμένο, τότε αγοράζω αλλιώς δεν ασχολούμαι. Ούτως η άλλος, ο χρόνος είναι περιορισμένος πλέον και να ξοδεύεις για κάτι που δεν σου αρέσει makes no sense.

 

Για να μην βγώ εκτός θέματος και on another note, απ' ότι φαίνεται όλες οι Collectors Edition στην Ελλάδα εξαφανίστηκαν! Ρε αλάνια πότε προλάβατε? ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεκτο.

Εμενα δεν ενδιαφερει το αγοραζεις η κατεβαζεις, ο καθενας κανει οτι νομιζει σωστο.

Απο την αλλη ομως δεν μπορω να ακουω-διαβαζω, απο ατομα που δεν παιζει να εχουν πληρωσει ποτε παιχνιδι οσο ασχολουνται, Θελω θελω θελω...

Δεν παει σε εσας τους δυο, παει σε ολο το community που απο κλαψα ξερει καλα.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

επίσης να πω κάτι ακόμα έχω πάρει φέτος και το Horizon Zero Dawn και ο λόγος ήτανε για να δείξω/ουμε

στην sony ότι τα θέλουμε τα παιχνίδια της και στο PC

ήταν προβληματικό το ξεκίνημα του συγκεκριμένου πορτ καμιά 10ώρες έχω παίξει

ειδικά όσοι έχουν vega κάρτα ήτανε για κλάματα όταν πρωτοβγήκε ,!

έκατσαν οι devs και έχουν βγάλει 8 πατσάκια μερικών mb οι οποίοι έκατσαν και έλυσαν αρκετά προβλήματα και πλέον τρέχει αρκετά καλά !
πλέον είναι αξιοπρεπέστατο και προτείνω αν το δείτε στο black friday τσιμπήστε το αξίζει, ακόμα ασχολούνται χτες έβγαλαν το τελευταίο πατσάκι

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

37 minutes ago, ARMAGEDDON said:

επίσης να πω κάτι ακόμα έχω πάρει φέτος και το Horizon Zero Dawn

 

Το τέλειο παράδειγμα! Παίζει να μην ασχολήθηκα ούτε 1 ώρα με το συγκεκριμένο. Όταν βγήκε ήταν ακριβό αλλά έκανα υπομονή, αν και με τρώγανε τα χέρια μου, και δεν το πήρα και απ' ότι φαίνεται είχα δίκιο. Τώρα που λές έχει πατσαριστει, παίζει να το κοιτάξω αν και δεν βλέπω να έχω χρόνο, ακόμα κ με καραντίνα?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος Proteas έγραψε:

Nα ξεκαθαρισουμε κατι. Αγορα του παιχνιδιου ασχετος τιμης δεν ειναι απο τον θειο. Απο τον θειο ειναι χωρις τιμη.

Τωρα οσο για την τιμη που το βρηκε το πηρε καποιος απο την στιγμη που πληρωσε εστω και ενα μικρο αντιτιμο τον τιμα.

 

Ως προς τις εταιριες παλι πρεπει να καταλαβουν οτι παιχνιδι 10 ετων δεν μπορει να εχει την ιδια τιμη οπως ειχε οταν βγηκε και δευτερο

και πολυ σημαντικο να υπαρχει BETA DEMO... Το δοκιμαζω το σηκωνει το pc μου - μου αρεσει και το αγοραζω και για να προλαβω τον οποιοδηποτε

περι refund ειναι αλλο να κατεβαζεις 10 και αλλο 100GB για να δεις ολα τα παραπανω. Δεν εχουν ολοι 100αρες.

 

 

Fixed.

 

Συμφωνώ με τον Raven, το ίδιο συμβαίνει σε μένα χρόνια ολάκερα. Υπήρξαν φορές που δεν συγκρατήθηκα (άλλες δικαιώθηκα και άλλες όχι). Πχ έχει τύχει να παίξω ένα respectable amount of time ενός παιχνιδιού "τζάμπα", και στη συνέχεια να πω "god dammit, τι κάνω", και να πάω να το αγοράσω ευθύς αμέσως. Και υπήρξαν - κυριολεκτικά - άπειρες φορές, που έπαιξα και πήρε το εκάστοτε game, πόδι.

Demo βρίσκουμε σπάνια και πολλές φορές δεν λένε όλη την αλήθεια για το performance ενός game. 

 

Το παιχνίδι του θέματος, πιστεύω να το αγοράσω σε σεβαστό χρονικό διάστημα από την κυκλοφορία του, αν δω ότι έχει ενδιαφέρον! 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

aMYZhMPNnKCJJmJegFqgRk-1200-80.jpg
WWW.PCGAMER.COM

Also, The Witcher 3 is continuing to make truckloads of money.

 

Ο Chris Roberts ρωτάει κι ανησυχεί...

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Cyberpunk-2077-Screenshot-732x330.jpeg
WWW.KITGURU.NET

CD Projekt Red has previously said that it will reveal its Cyberpunk 2077 post-launch content plans before the game...

Εδώ δεν έχει κυκλοφορήσει το παιχνίδι, τα dlc's και τα expansions μάς μάραναν...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αν ανακοινώσουν νέα καθυστέρηση, θα το ρίξουμε στο διάβασμα...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα το day one έιναι αρκετά GB ?

 

https://ibb.co/VWFxLmK][img]https://i.ibb.co/3yxvTzJ/cyb.jpg

 

Pre-load απο Δευτέρα. Σκέφτομαι να ξεκινήσω nomad. Εσείς τι θα διαλέξετε για 1ο run?

 

Sorry λάθος link...το να μην μπορείς να κάνεις edit δεν βγάζει νόημα...*ahem*

 

cyb.jpg

Έγινε επεξεργασία από raven_g20
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα γίνω πολύ καθίκι.

Τόσος ντόρος για ένα παιχνίδι που το ένα συνθετικό του είναι "cyber"και και το άλλο ειναι  το "punk"; Ρε είστε σοβαροί;

 

Ούτε ένα Bastard Sword; Ούτε ένας priest; 

Ούτε ένα chain mail;

Ούτε ένα Ghoul;

Ούτε ένα secret wall;

Ούτε ένα Spell;

 

Ούτε ένα Mp40 στο κάτω κάτω έτσι για το γαμώτο;

 

Μόνο σκοτάδι, τατουάζ, πέτσινα και χριστουγεννιάτικα λαμπάκια στο background; Και άντε από τους άσχετους τους κονσολάδες που ζουν για τέτοια παιχνίδια το καταλαβαίνω. Κάπως πρέπει να αισθανθούν και αυτοί περήφανοι. Από τους σοβαρούς Pc gamers τέτοιο ατόπημα δεν το περίμενα ποτέ. Τρίζουν τα κόκκαλα πολλών ρε.

Τόσο κρα κάνετε για να δοκιμάσετε το καινούργιο hardware σας μωρέ;

Τι νομίζετε μωρέ ότι θα πάρετε; Quake,  Unreal Tournament; Ή System Shock X;

 

 

 

 

 

 

ΥΓ: Βαριέμαι να βάζω σε κάθε παραπάνω πρόταση emoticon. Μη αρχίσετε το κράξιμο. :hehe:

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.