Jump to content



Cyberpunk 2077: An Open World Sci-Fi Epic


Shaman

Recommended Posts

NxzMGFpw6yoZtbMKViMpzP-1200-80.jpg
WWW.PCGAMER.COM

There's little to gain and much to lose from Cyberpunk's demanding ray tracing settings.

 

 

...δεν ειναι κ τοσο ασχημα. Τρεχει καλα σε 1080p με ολα τα εφε ενεργοποιημενα (οχι GI στο τερμα βεβαια), χωρις FSR.

Απλα τωρα με την απουσια αυτου, φαινεται να γινεται αιματοκυλισμα. (τυπου 2080Ti στο BF V πριν 3 χρονια)

Μιλαμε για καρτες που καινε ''καρβουνο'', ετσι? Ουτε RT cores, ουτε tensor cores, ουτε FSR yet.

 

Με αυτο, θα ναι capable να το τρεξουν σε 1440p με καλα settings.

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

δε κατάλαβα γιατί έδωσες 60€!

Ουτ' εγώ:hehe:..

Στα του παιχνιδιού: όσοι το παίζετε, είδατε βελτίωση στην AI ή περιμένουμε το next big patch;

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Γιατι τι εχει η ΑΙ?

Κάπου διάβασα ότι είναι άθλια. Δεν ξέρω αν φτιάχνει. Γι' αυτό ρωτάω όσους ασχολούνται αυτήν τη στιγμή με το παιχνίδι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Κάπου διάβασα ότι είναι άθλια. Δεν ξέρω αν φτιάχνει. Γι' αυτό ρωτάω όσους ασχολούνται αυτήν τη στιγμή με το παιχνίδι.

Ναι δεν παει βαση του κοκ στο δρομο.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Ναι δεν παει βαση του κοκ στο δρομο.

Έλα, ρε Ηλία, σοβαρά ρωτάω.

Αν δεν ισχύουν όσα διάβασα, ok. Απλά, σε παιχνίδια τέτοιου τύπου η AI πρέπει να λειτουργεί σωστά.

Αν είναι σαν την AI του AC, βράστα κι άστα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Αν δεν ισχύουν όσα διάβασα, ok. Απλά, σε παιχνίδια τέτοιου τύπου η AI πρέπει να λειτουργεί σωστά.

 

 

Ε πες τι διάβασες. Kαι τι εννοείς με το "ΑΙ"

Γενικά με το patch, οι αντιδράσεις όταν κάνεις μπαχαλα στους δρόμους είναι όντως καλύτερες.

Tώρα αν έχουν ρηχές προσωπικότητες οι random npcs ε δε ξέρω.

 

πριν 27 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Ναι δεν παει βαση του κοκ στο δρομο.

 

Αστα να πάνε.

Ήμουν που λες με το μηχανακι στο κομβο που βγαινεις απο περιφερειακο, ύψος Arasaka Tower περίπου, και με εκοψε ταρίφας.

Με 1ΗΡ με άφησε.

Τον πέτυχα 4 στενά πιο κάτω που κάτι μπαχαλοι καιγανε αμάξια και κλεισαν το δρόμο. Ε, εκεί στον γενικό χαμό κανείς δε κατάλαβε πως έτυχε και αποκεφαλιστηκε ο ταρίφας. :hehe:

 

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 57 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Έλα, ρε Ηλία, σοβαρά ρωτάω.

Αν δεν ισχύουν όσα διάβασα, ok. Απλά, σε παιχνίδια τέτοιου τύπου η AI πρέπει να λειτουργεί σωστά.

Αν είναι σαν την AI του AC, βράστα κι άστα.

Σοβαρα σου απανταω. Το προβλημα της ΑΙ ειναι στην οδηγηση και στις αντιδρασεις του κοσμου.

Δηλαδη, κολλουσαν τα αυτοκινητα κλπ. Ειναι ζητημα αν κρατουσε 3-4 δευτερολεπτα με το θεμα γιατι μολις εφευγες εφτιαχνε. Τωρα αν καποιοι για να παρουν κανα κλικ καθοντουσαν και κοιταγαν το μποτιλιαρισμα κανα διλεπτο προβλημα τους.

Περνουσες το δρομο απεναντι για παραδειγμα και μολις σταματουσε το αυτοκινητο δεν ξαναξεκινουσε οταν εφευγες. Μετα απο μερικα δευτερα ενω κοιτουσες αλλου εκανε ρεσετ.

Αν κατσεις εκει και το κοιτας δεν θα γινει τιποτα.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, fatalara said:

Γιατι τι εχει η ΑΙ?

δεν υπάρχει. Είναι ότι πιο χάλι θα δεις σε παιχνίδι...

 

παράδειγμα 1

 

παράδειγμα 2

 

 

και ένα δικό μου με διάφορες bugιες

 

(εννοείται τα vids είναι από τις πρώτες μέρες του παιχνιδιού και δεν είχαν φτιάξει μέχρι και πριν το 1.2)

----

προφανώς ο άνθρωπος θα τα είδε και αναρωτιέται εαν τα έφτιαξαν.
Εγω install δεν το ξανακάνω μέχρι οι φωνές να πουν, επιτέλους έφτιαξε το παιχνίδι, οπότε και τελευταία φορά που το έπαιξα ήταν με το προηγούμενο patch όταν βγήκε.

 

 

ίσως αυτό να μας βοηθήσει, όσοι σκεφτόμαστε να το πιάσουμε τώρα ή μετά

 

Έγινε επεξεργασία από xtrmsnpr
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος xtrmsnpr έγραψε:

 ? άρα μιλάμε για μια χάλια ΑΙ...

Μαλλον δεν εχεις δει χαλια ΑΙ.

Αν θες να δεις ΑΙ που να δικαιολογει το “unplayable” που μας εχουν ζαλισει τοσο καιρο, πηγαινε παιξε Nekromunda (το πιο προσφατο που μου ερχεται) 

Για να μην πιασω στο στομα μου το half life 2 που μολις ανοιγες το παιχνιδι στο πρωτο load η ΑΙ ηταν νεκρη. Δεν κουνιοταν τιποτα αν δεν την ανοιγες με console command μεχρι να βγει το patch.

Στο βιντεο σου δεν βλεπω τιποτα που να με κανει να μην παιξω το παιχνιδι.

Για τα υπολοιπα τα εχουμε πει πιο πανω

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι βολικο να συγκρινουμε το Cyberpunk με RDR2 k GTAV που ειναι ισως τα μονα παιχνιδια, της μοναδικης εταιριας που εχει το κεφαλαιο να φτιαξει γραμμες για καθε διαλογο για καθε περιπτωση που μπορει να τυχει κ προφανως το αντιστοιχο animation κλπ.

Κανενα αλλο υπαρχει?

 

Δε θα μπορουσαν να αφιερωσουν περισσοτερο χρονο στο interaction με NPCs - το παιχνιδι οριακα δουλευε οταν κυκλοφορησε.

Δεν ειναι κατι δυσκολο. Απλα δεν εχουν χρονο για αυτο. Υπηρχαν κ υπαρχουν πιο σοβαρα θεματα να λυσουν.

Έγινε επεξεργασία από GFFermari
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα αλλα πεταμενα λεφτα δεν ειναι αν σκεφτεις ποσα μπορουν να βγαλουν απο ενα online. Το ευχαριστο στην ολη ιστορια ειναι

οτι πηραν ενα καλο μαθημα και ελπιζω οτι δεν θα δουμε τα λαθη του CP ξανα, αλλωστε σε προσφατη δηλωση ειπαν οτι ανακοινωσεις

για τα επομενα παιχνιδια τους θα γινονται μονο οταν αυτα θα ειναι ετοιμα για κυκλοφορια. Μενει να μας το αποδειξουν.

Link to comment
Share on other sites

 

ο ίδιος έγγραψες ότι αν κάτσεις μπροστά στην κίνηση δε θα γίνει τίποτα(που δεν είναι ψέματα), γιατί είναι ένα τελειώς ηλίθιο ΑΙ

6 hours ago, fatalara said:

Ζηταμε απο μια εταιρια που πρεπει να φτιαξει τα παντα απο το 0 σε 4 χρονια να μας δωσει την ιδια ποιοτητα με κατι που βελτιωνεται συνεχως απο το 2003

 

ε άμα είναι να γράφουμε για να γράφουμε και να μην αναγνωρίζουμε προβλήματα που έχει κάνει κρα ο κόσμος και κοντεύει να τρελαθεί με την φλόμπα που παρέδωσαν και να τα μηδενίζουμε τόσο, οκ παραιτούμε.


Btw απορώ πως το κατάφερε με το witcher 3 τότε...

 

 

7 hours ago, fatalara said:

παιξε Nekromunda

 

ρε συ φίλε δε μου πάσαρε κανείς αυτό το παιχνίδι σα το ULTRA SUPER DUPER NEXTGEN της χιλιετίας ?

 

 

Έγινε επεξεργασία από xtrmsnpr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.