Jump to content



Από το ποδόσφαιρο στα κοινωνικοπολιτικά δρώμενα της Ελλάδας


blade_pan

Recommended Posts

bleo8onhs πολυ καλα αυτα που λες,αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ειναι ολοι οι αλβανοι σαν αυτους που περιγραφεις.

Θα θυμαστε ολοι στις αρχες που ερχονταν οι αλβανοι κ δε το ειχαν σε τιποτα να σκοτωσουν για 1 χιλιαρικο,πριν ερθουν οι αλβανοι κοιμοταν ο κοσσμος κ αφηνε τις πορτες ξεκλειδωτες κ τα παραθυρα ανοιχτα,τωρα κοιματε με το δικανο διπλα,στα χωρια ζουνε με τον φοβο αυτων των αλβανων.

Γι'αυτο εχει μεινει η λεξη αλβανος σαν βρισια.

Μακαρι να ερχονταν ολοι οι αλβανοι για να δουλεψουν κ να ανοιξουν ησυχα κ ομορφα ενα σπιτκο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Nos-Dio

αφου ο Ελληνας σου ζηταει περισσοτερο για να ανεβει στο δεντρο...για αυτο δεν υπαρχει Ελληνας οικοδομος κ.ο.κ....

τι να μας τυχει....αλβανους ακουω να κλεβουν Ελληνες...Ελληνες δεν ακουσα να κλεβουν και να σκοτωνουν Αλαβανους...αλλα τι να λεμε τωρα...επρεπε να ηταν αλλες εποχες και να σου ελεγα χωρες σαν την βουλγαριαφyrom(το οποιο ολοι φωανζουν μακεδονια),Αλβανια πως θα επερναν τον "ΛΕΓΑΜΕΝΟ" με την δυναμη που εχει η Ελλαδα..

ΛΟΛ τοτε δεν εχεις ιδεα φιλε γιατο τι κανουν ελληνες στους αλβανους, τα μισα απο οσα τους ταζουν παιρνουν στην επαρχια, στα χωραφια. Ο ελληνας οσα και να του δωσεις δεν καθεται στο χωραφι γιατι θελει την πολη του. Δεν εισαι καλα ενημερωμενος καθολου....

Οσο για τους πατρινους δεν ειπαμε οτι ειναι τεμπεληδες, για αλλα φημιζονται

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει μεγαλη ζηλεια και αχαριστια και οποτε μπορει,ο αλβανος θα στη φερει!

Ειχαμε παρει παρει για δουλεια στο εξοχικο μου κατι αλβανους και μετα απο καμποσο καιρο που εγινε διαρηξη στο σπιτι οταν τους ξαναβρηκαμε μας ειπαν οτι εμαθαν οτι καποιοι μπηκαν στο σπιτι!!!???Απο που το εμαθαν?Οπως καταλαβαινετε μαλλον αυτοι ηταν!!!!

Συμφωνω οτι υπαρχουν και εξερεσεις αλλα λιγες!

Οσο για τη μπαλα παιξαμε, οπως ειπα στην αρχη,αθλια αλλα οκ και με 3 ηττες περναμε ακουσα,ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

παντως μια και ξεκινησαμε να τα γενικευουμε τα πραματα μαλλον θα οδηγηθουμε σε λαθος συμπερασμα , δεν ειναι ετσι. Σκεφτειτε και το αλλο, στην αγγλια ε κοροιδευανε εμενα και ολους τους ελληνες γυφτους και τετοια και κλεφτες , θα σας αρεσε? ειναι αληθεια?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με προκάλεσε τελείως είναι όταν έπαιζε τον εθνικό μας ύμνο και αυτοί φωνάζανε και βρίζανε , πουθενά σεβασμός , καμία άλλη χώρα στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα δεν έκανε τέτοια μ@λ@κια και ούτε ποτέ ( ελπίζω )

Και στο φινάλε δεν με ενδιαφέρουνε οι άλλες χώρες αλλά η Ελλάδα , μετά από αυτό καλά τους κάνανε και γίνανε ζημίες , άσε μην σκεφτώ και τις χειρονομίες και τον πρωθυπουργό τις αλβανιας τι είπε

και τέλος , εγώ δεν ξεχνώ ποτέ και από ποιες χώρες άνθρωποι έχουνε κάψει την ελληνική σημαία

ΦΙΛΙΚΑ ΕΝΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

Εμένα αυτό που με προκάλεσε τελείως είναι όταν έπαιζε τον εθνικό μας ύμνο και αυτοί φωνάζανε και βρίζανε , πουθενά σεβασμός , καμία άλλη χώρα στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα δεν έκανε τέτοια μ@λ@κια και ούτε ποτέ ( ελπίζω )

Και στο φινάλε δεν με ενδιαφέρουνε οι άλλες χώρες αλλά η Ελλάδα , μετά από αυτό καλά τους κάνανε και γίνανε ζημίες , άσε μην σκεφτώ και τις χειρονομίες και τον πρωθυπουργό τις αλβανιας τι είπε

και τέλος , εγώ δεν ξεχνώ ποτέ και από ποιες χώρες άνθρωποι έχουνε κάψει την ελληνική σημαία

ΦΙΛΙΚΑ ΕΝΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ

WooW

Most impressed cousin!! :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Μπλεοθονη - εισαι οφσαιντ...... και κατι μου λεει οτι δεν εχεις ιδεα για αυτο που με τοσο παθος υπερασπιζεσε....Ναι , σε γενικες γραμμες εχεις δικιο , ο ιδρωτας του εργατη , του μεταναστη , το δικιο του εργαζομενου κ.τ.λ ΑΛΛΑ εδω μιλαμε για Αλβανους....

Και εαν θελεις να δεις τι ειδος ανθρωποι πραγματικα ειναι , κανε ενα τεστ και μην πληρωσεις εναν αλβανο για 2-3 μερες....Εκει θα δεις τι εστι αλβανος...

Οσο για τις ελιες και τα λαδια , αποκλειετε να ξερεις περισσοτερα απο εμενα , μιας και που καθε χρονο εχω μια παραγωγη ~ 1 τονο λαδι.....:happy: και τα τελευταια 3 χρονια δεν εχω παρει ξανα αλβανο εργατη....(για πολλους και διαφορους λογους).

Οσο δε αφορα για την εργατικοτητα τους , μην ξεχνας οτι πληρωνονται , και σε σχεση με την Χωρα τους , ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ....Ειναι σαν να σου ελεγαν εσενα , να πας στην π.χ Γαλλια να δουλευεις για 100 την μερα....Δεν θα ετρεχες.... ( Αρκει να σκευτεις οτι η αντιστοιχη συνταξη του ΝΑΤ , στην Αλβανια ειναι 30 τον μηνα....:boxed: )

Και τελος , δεν θελω να σχολιασω αυτα που ειπες περι καταπατησης και κληρονομιας.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση ο κάθε Αλβανός ,Κογκολέζος ή Πακιστανός με οποία πράξη του να μειώσει την περηφάνια που νιώθω σαν Έλληνας.

Αντίθετα αυτό με προσβάλλει είναι πράξεις σαν αυτές

Όσο για το παιχνίδι:

1. Tο θετικό είναι ότι ουτε οι Δανοί ούτε οι Τούρκοι κατάφεραν να νικήσουν .

2. Για την συνέχεια, δεν άλλαξε και τίποτα.. Eμείς Πρωταθλητές Ευρώπης και αυτοί Αλβανοί με μηδαμινή ποδοσφαιρική και όχι μονo ιστορια

Link to comment
Share on other sites

Λογο τις δουλειας μου μπορει να εχουν περασει και 100 αλβανοι απο τα χερια μου και αλλοι τοσοι απο αλλες χωρες.Αλλα οι αλβανοι δεν παιζονται, δεν εχουν τσιπα πανω τους και δεν εκτιμουν τιποτα.Πασχουν απο συνδρομο κατωτεροτητας και για αυτο εκανα αυτα που εκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος τους μ@μ@ει τους αλβανους,μια ζωη στο μηδεν θα ειναι.......και απο μπαλα κλωτσοσκούφι...:hehe: :hehe:

Εγω ενα ξερω να πω:Μ@Λ@Κ@ αλβανε ,Μ@Λ@Κ@ αλβανε,Μ@Λ@Κ@ αλβανε...αχ ψηλα τον αμανε...:hehe::p

Link to comment
Share on other sites

Και ώς συνήθως η πραγματικότητα βρίσκεται κάπου στη μέση...

ως ''ακρίτας'' λοιπόν οφείλω να συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ με τον μπλεοθόνη. Απλά αυτό που έγινε ήταν οτι μόλις άνοιξαν τα σύνορα υφσικό επόμενο ήταν οτι δεν θα ερχόταν ολοι οι καλοί (οι φυλακές μόλις είχαν ανοίξει και εσείς στη θέση τους το ίδιο θα κάνατε) τότε έγινε το μεγάλο μπαμ που λίγο πολύ στιγμάτισε τους αλβανούς. Όσο τα πράγματα απέναντι γίνονταν δυσκολότερα και όσο βλέπανε οτι ακόμα και τα βλαστάρια που πρωτοήρθανε ήταν καλοδεχούμενοι τοσο περισσότεροι ερχόταν καλύτεροι απο τους προηγούμενους αλλά άτυχοι στα μέρη τους... οικογενειάρχες με τα παιδιά τους που ζούσαν σε τρώγλες (με νοίκι παρακαλώ) για να μαζέψουν καμία δραχμή να στείλουν στου γηραιότερους που μέναν πίσω...

Τώρα σήμερα έρχονται μέσα στο armani τους οδηγόντας Land Cruiser των 120.000 και απλά κάνουν μπίζνες ή απλά τουρισμό (και επιβεβαιωμένα απο τελώνη η καλύτερη ληστεία που μπορεί να κάνει κάποιος είναι στο καραβάκι που φεύγει απο εδω για Αγ. σαράντα το τριήμερο των χριστουγέννων ή του πάσχα) μιλάμε για ΠΟΛΛΑ λεφτά (απο τουλάχιστον 3μύρια έκαστος ταξιδιώτης). Δεν τους ζηλέυω. Αν και ''ασπούδαστος'' δεν θα έκανα ούτε για μια ώρα τη ζωή τους και τη δουλειά που τραβάνε (πόσο μάλλον μερικοί που θέλουν σώνει και ντέ να δουλεύουν με κουστόυμι). Τώρα αν ''μας βρίζουν και εμείς τους ταίζουμε΄΄ μου θυμίζει μια παρόμοια κατάσταση που το αφεντικό μου μου ζήταγε να δουλεύω 10ωρο και να μου κολλάει μισό ΙΚΑ (στην καλύτερη περίπτωση) ΤΟΝ ΕΒΡΙΖΑ κάθε φορά που σχόλαγα και μέχρι να βρώ άλλη δουλειά το έκανα συνέχεια. Τώρα για τον εθνικό ύμνο όντως ήταν μεγάλη χοντράδα... για το μόνο που τρέμω είναι την τετάρτη που θα ακουστεί ο τουρκικός εθνικός ύμος πώς θα αντιδράσουμε εμείς και αν θα δώσουμε λαβή σε άλλους να μας αποκαλέσουν ''Κ@λόφαρα''

@Κοπρίτης: η λέξη ''μπέσα' είναι δανεική απο την Αλβανική !!! αυτοί ξέρουν !!

@Borg : Έλπίζω σε αυτούς που θυμάσαι να καίνε την σημαία να συμπεριλαμβάνεις και τα δικά μας ιθαγενή βλαστάρια που το έκαναν 4-5 χρόνια πρίν στο Πολυτεχνείο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $George Vasil$

Ποιος τους μ@μ@ει τους αλβανους,μια ζωη στο μηδεν θα ειναι.......και απο μπαλα κλωτσοσκούφι...:hehe: :hehe:

Εγω ενα ξερω να πω:Μ@Λ@Κ@ αλβανε ,Μ@Λ@Κ@ αλβανε,Μ@Λ@Κ@ αλβανε...αχ ψηλα τον αμανε...:hehe::p

ΠΕΣ ΤΑ

:flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 00:19]

Σημερα ακουσα κ αλλο ενα "καλο"

:banging: Φωτια,φωτια στ' Αλβανικα σκυλια :banging:

:T: :T: :T:

εμενα μου αρεσε και αυτο

ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΤΕ ΑΛΒΑΝΕ ΑΛΒΑΝΕ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από colt3003 [Χθες, στις 23:46]

@Κοπρίτης: η λέξη ''μπέσα' είναι δανεική απο την Αλβανική !!! αυτοί ξέρουν !!...

Επειδή δεν κατάλαβα αυτόν τον "ακροβατικό" συνειρμό, μπορείς να μου το εξηγήσεις εκτενέστερα;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.