Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ειχα windows κινητο(3,8'') και windows tablet (10''). Εδω και καιρο περιμενα καποιο αξιολογο win 8 κινητο για ανανεωση, προκειμενου να μην μπλεξω με διαφορετικo OS.Κι επειδη δεν εβλεπα κατι καλο στον οριζοντα, αποφασισα να δοκιμασω το Note 2.

Εχουν περασει μολις 5 μερες,εχω συνηθισει το Android(πρωτη επαφη) και τωρα μετανιωνω που δεν πηρα το Note 1 απο περισυ.

Εχεις κινητο και ταμπλετα σε μια συσκευη παντοτε μαζι σου

ΥΓ εχω και 2 γνωστους μηλαρακηδες που τους τρεχουν τα σαλια

ΥΓ2 το μεγεθος συνηθιζεται (και το 3,8'' οταν ειχα πρωτοπαρει,παλι τα ιδια σχολια ακουγα)

Highly recommended!

Link to comment
Share on other sites

Λύγισα και γω, ήταν μια στιγμή αδυναμίας...

Είναι πολύ νωρίς για εντυπώσεις ακόμα, γιατί δεν είχα ποτέ Android (Symbian, Windows 6.5 & iOS) και ερχόμενος από το 4S είμαι ακόμα με το σαγόνι στο πάτωμα.

[MENTION=10229]dunkel_Stern[/MENTION] αν ψάχνεσαι ακόμα, σταμάτα να ψάχνεις :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

Λύγισα και γω, ήταν μια στιγμή αδυναμίας...

Είναι πολύ νωρίς για εντυπώσεις ακόμα, γιατί δεν είχα ποτέ Android (Symbian, Windows 6.5 & iOS) και ερχόμενος από το 4S είμαι ακόμα με το σαγόνι στο πάτωμα.

[MENTION=10229]dunkel_Stern[/MENTION] αν ψάχνεσαι ακόμα, σταμάτα να ψάχνεις :hehe:

Δεν είναι κάπως τεράστιο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάπως τεράστιο?

Αυτό καλώς ή κακώς είναι από τα χαρακτηριστικά που άμα ρωτήσεις 10 ανθρώπους, θα πάρεις 10 διαφορετικές απόψεις. Άλλος το βλέπει και λέει ότι είναι τεράστιο, και για άλλον είναι μάννα εξ ουρανού.

Δεν έχει νόημα να ρωτάς άλλους αν το θεωρούν μεγάλο, βρες κάποιον που να το έχει (ή αυτό ή το Note 1) και πιάσε το στα χέρια σου. Βλέπεις που δε σου λέω "μπες σε μια Vodafone και πιάσε το ψεύτικο/demo στα χέρια σου", γιατί δεν έχει καμία σχέση. Στην Ελλάδα που είχα έρθει τον Σεπτέμβριο και είχα μπει 3-4 φορές στην Vodafone στην Τούμπα, το είχα τσεκάρει κάθε φορά που έμπαινα και κάθε φορά που έφευγε ο υπάλληλος να μου φέρει κάτι για το πρόβλημα της SIM μου. Και κάθε φορά έλεγα "meh".

Την περασμένη βδομάδα που πήγα στο γραφείο κι ήρθε κι έκατσε ο συνάδελφος απέναντί μου στο lunch break με το Note 2 του και ασχολήθηκα κανένα 20λεπτο μαζί του, έπαθα αυτό:

Ακόμα μία μερά τεστάροντας το Note 2. Δε με βλέπω να κρατιέμαι και θα κάνω τα έξοδα τελικά. :o

Μεγάλο μεν αλλά απίστευτο τηλέφωνο........... ή να πω υπολογιστής καλύτερα;:ph34r:

Εγώ κάηκα πάντως. ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ και όλα τα λεφτά είναι η διάρκεια της μπαταρίας.

wifi on

3g on

gps on

Σερφάρισμα πείραγμα για να δω τι παίζει με το τηλέφωνο και βγάζει 2 μέρες!!!!!!!

Δεν υπάρχει γυρισμός.

[MENTION=129]Chosen[/MENTION]...

Το παλεύω να μην υποκύψω εδώ και μέρες...

Ή για Samsung GSIII θα πάω ή για Note 2.

Είμουν στην ίδια φάση, χτες το βράδυ συζητούσα τα πιθανά combos "κινητό+tablet" με τον Μήτσο ([MENTION=4482]LevelOne[/MENTION]) για το τι να πάρω τα Χριστούγεννα από Αμερική και είμουν ανάμεσα στα εξής:

1) Παραμένω στο iPhone 4S που έχω και παίρνω ένα εκ των Nexus 7 ή Nexus 10

2) Πάω σε Galaxy S3 και παίρνω iPad mini ή iPad 4/retina

3) Πάω σε Note 1/2 και ξεχνάω εντελώς την υπόθεση tablet

Τα διάφορα επιχειρήματα που ακούστηκαν χτες το βράδυ, ήταν τα εξής:

- Η μπαταρία του Note 2 είναι από άλλο πλανήτη. Σε συνδιασμό με τον τετραπύρηνο με τα λιγότερα νανόμετρα από του S3, φτάνει τις 2 μέρες άνετα.

- Από specs, το S3 με το Note 2 ψιλοσυμβαδίζουν, αλλά το Note 2 κερδίζει πανηγυρικά λόγω της οθόνης και της μπαταρίας του.

- Ναι δεν είναι κανονικό tablet, αλλά πάει εκεί που δεν πάνε τα tablets (δηλαδή στην τσέπη σου χωρίς να θες τσάντα κλπ)

- Epic multitasking is epic. Να παίζει μουσικούλα το Youtube στην μισή οθόνη και το σερφάρισμα που κάνεις στην άλλη μισή είναι καλύτερο κι από του iPhone.

That said, ΔΕΝ είμαι ο καλύτερος χρήστης για να σας κάνει review του πόσο επικό κινητό είναι το Note 2, κι αυτό λόγω της μηδενικής εμπειρίας μου από Android. Δεν έχω δει ποτέ 2.1, 2.3, 3.x, 4.0 κλπ ούτε ζωγραφιστά, καμία έκδοση.

Πριν από μερικές ώρες πήρα στα χέρια μου το Note 2 με την 4.1.1, το άναψα κι ακόμα η μπάλα χαμένη είναι.

Πολύ μεγάλο ποσοστό από τον ενθουσιασμό μου οφείλεται και στην μετάβαση από το στεγνό iOS στο πανέμορφο χάος που λέγεται Android OS. Και πολλές και μεγάλες αλλαγές ταυτόχρονα, δε μπορούν να σου δώσουν επαρκή αποτελέσματα συγκρίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως ξαναπηγα στα Public και το περιεργαστηκα κανα μισαωρο για να ειμαι σιγουρος....ειναι epic συσκευη....και σιγουρευτηκα οτι στις γιορτες πρωτα ο Θεός θα το παρω... :innocent:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=129]Chosen[/MENTION]

Στάκα γιατί σε έχασα :p

Aυτό

Να παίζει μουσικούλα το Youtube στην μισή οθόνη και το σερφάρισμα που κάνεις στην άλλη μισή είναι καλύτερο κι από του iPhone.

πώς το έκανες ;

Παίζει στο πρώτο Note και δεν έχω πάρει χαμπάρι ακόμη ; :hmm:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι...

λέω κι εγώ να το πάρω να δώ τι εστί Note ιδίοις όμμασι, αλλά μέχρι τώρα βρήκα μόνο το 7100...

απ'οσο διάβασα υπάρχουν 2 εκδόσεις (η 7100 χωρίς LTE και η 7105 με LTE)

εσείς ποιό πήρατε? και αν βρήκατε το 7105....πού το βρήκατε ?

Link to comment
Share on other sites

ωχ..!!!! :crazy: :crazy:

1000Ε επειδή είναι LTE???

το "κανονικό" έχει τα μισά!!!! δεν πάνε καλά μου φαίνεται...

οπότε να υποθέσω πως όλοι όσοι το πήρατε, πήρατε την απλή έκδοση...?

Έγινε επεξεργασία από goku_dbz
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=129]Chosen[/MENTION]

Στάκα γιατί σε έχασα :p

Aυτό

πώς το έκανες ;

Παίζει στο πρώτο Note και δεν έχω πάρει χαμπάρι ακόμη ; :hmm:

Μπορείς να το δεις σε δράση εδώ:

Αν δεν παίζει το λινκ, πήγαινε στο 4:30 σ'αυτό το βίδεον

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=VdsMwGWvhO4]Samsung Galaxy Note 2 Review! - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

On a sidenote...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=9nh2NSLgaII]Must Watch: Galaxy Note 2 Replaces The PC [ColdFustion] - YouTube[/ame]

Spoiler: ο τύπος απλά δείχνει πως να χρησιμοποιείς το Note 2 σαν κανονικό PC. Πήρε ένα ασύρματο keyboard & mouse, κάρφωσε το HDMI σε μια οθόνη και δοκιμάζει το multitasking του σαν κανονικό PC, ανοίγει απανωτά παράθυρα με flash (Youtube) για να δει πότε θα κρασάρει το εργαλείο. Θα σας πέσει το σαγόνι.

J6MiA.png

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά το Note 1 πήγα και εγώ σε note 2. Πολύ καλή αγορά!

Είναι αλλού! Πολλές φορές δεν χρειάζεται καν να κουβαλήσω το laptop για δουλειά.

Βάζω πάνω στο usb-host ενα usb reader βγάζω την compact flash από το total station και δουλέυω άμεσα...

Ανοίγω καμιά 20αριά προγράμματα και δεν καταλαβαίνει τίποτα...

Μετάβαση μεταξύ των προγραμμάτων ακαριαία..

Φοβερή εμπειρία χρήσης. Και από camera πολύ καλό και γρήγορο. Επίσης το μέγεθος είναι πιο βολικό από το Note 1.

Όσοι είχαν note1 πάνε στο 2 με κλειστά μάτια...

Επίσης από το Desire HD όταν πήγα στο Note συνήθισα μέσα σε μιά εβδομάδα το μέγεθος.

Πάρτε το χωρίς δεύτερη σκέψη...

Το μόνο που μπορώ να πω ότι δεν διόρθωσαν από το 1 είναι τα buttons κάτω που δεν παίζουν με το stylus...

ΟΤ:

το γερμανικό όχι, το γαλλικό ναι (έτσι έχω διαβάσει)

Ναι ισχύει αυτό...

Το Note1 πώς σου φαίνεται frost;

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Spoiler: ο τύπος απλά δείχνει πως να χρησιμοποιείς το Note 2 σαν κανονικό PC. Πήρε ένα ασύρματο keyboard & mouse, κάρφωσε το HDMI σε μια οθόνη και δοκιμάζει το multitasking του σαν κανονικό PC, ανοίγει απανωτά παράθυρα με flash (Youtube) για να δει πότε θα κρασάρει το εργαλείο. Θα σας πέσει το σαγόνι.

J6MiA.png

Εντάξει, δεν είχα ιδέα. Έχω μείνει μλκς.. :blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.