Jump to content



ΣΟΟΟΟΟΣ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΣΚΛΗΡΟ


Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αυτό που ανέφερα. Θα επανέφερε τον δίσκο σου στην αρχική του κατάσταση άμεσα.

Ακόμα και την επίπονη διαδικασία που έκανες θα μπορούσες να την κάνεις χωρίς να αφαιρέσεις το δίσκο.

Link to comment
Share on other sites

απαντα μια μερα νωριτερα και συ! :p

Άσε φίλε μου όταν είδα το μνμ που έλεγες βλέπω τα βιντεάκια και σε λίγο το ανοίγω τράβαγα τα μαλλιά μου.

Είχαν ήδη περάσει ώρες σιγής και ήξερα πως ήταν too late...

Link to comment
Share on other sites

οκ. καποιες οδηγιες ισως για το πως θα τον επαναφερω χωρις να μεταφερω ολα τα αρχεια μου?

TestDisk Step By Step - CGSecurity

There u go...

Θα σου προτείνω να τελειώσεις τη διαδικασία που κάνεις τώρα και μετά να παίξεις με το δίσκο πάλι.

Έγινε επεξεργασία από adikos
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
den ksero kai polla apo ayta pou mou les ton dixnoi adeio ton skliro sto diskmgmt alla den mporeis na kaneis tipota mono asfali katargisi

Αν δεν μπορείς να κάνεις εσύ κάτι από αυτά τότε δώσε τον σε κάποιον ειδικό.

Οι λύσεις πάντως σου δώθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Και εγω εχω εναν εξωτερικο σκληρο seagate 2T,τον οποιο μετα απο μια επανεκιννηση δεν εβλεπε ο υπολογιστης.Στην διαχειριση δισκων τον εχει σαν μη εκχωρηθεντα και τον βλεπει σαν 1Τ.Τον εβγαλα απο το κουτι του και τον τοποθετησα μεσα στον υπολογιστη.Αρχικα για 2-3" σφυριζε αλλα το αποτελεσμα ηταν το ιδιο.

Με το παραπανω προγραμμα θα κανω δουλεια η" θα πρεπει να χρησιμοποιησω καποιο αλλο?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Έγινε επεξεργασία από kastorianos
Link to comment
Share on other sites

ειναι πραγματικα ενδιαφερον το ποσες φορες αναφερθηκε το ιδιο προβλημα πχ αν πληκτρολογισεις στο γκογκλη προβλημα με εξωτερικο σκληρο δισκο θα βγαλει κατεβατα των κατεβατων...

παρ ολα αυτα..

οταν ελεγα κ ξαναλεγα οτι οταν βαζει καπιος στους δισκους παρα πολυ μεγαλο αριθμο gigabite ετσι ζοριζετε ο δισκος ολοι βιαστηκαν να μου τη πουν.

Link to comment
Share on other sites

ειναι πραγματικα ενδιαφερον το ποσες φορες αναφερθηκε το ιδιο προβλημα πχ αν πληκτρολογισεις στο γκογκλη προβλημα με εξωτερικο σκληρο δισκο θα βγαλει κατεβατα των κατεβατων...

παρ ολα αυτα..

οταν ελεγα κ ξαναλεγα οτι οταν βαζει καπιος στους δισκους παρα πολυ μεγαλο αριθμο gigabite ετσι ζοριζετε ο δισκος ολοι βιαστηκαν να μου τη πουν.

Φιλε μου αυτο ακριβως εκανα και μια απο τις πρωτες αποκρισεις του φιλου μας του γκουγκλη ηταν το θεμα αυτο ακριβως,γιαυτο και εκανα εγραφη στο φορουμ.

Απο την αλλη οταν αγοραζεις δισκο 2,3,4 Τ ποσα GB πρεπει κατ'εσε να βαλει καποιος για να ειναι ενταξει?

Link to comment
Share on other sites

εγω δε θα εβαζα πανω απο 500giga

για παραδειγμα ενα τερα ειναι ενα τρισεκατομμυριο bytes

Η καλύτερη λύση είναι να σταματήσετε να χρησιμοποιείτε εντελώς τους δίσκους.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι να σταματήσετε να χρησιμοποιείτε εντελώς τους δίσκους.

Μια που αυτό δεν γίνεται, η καλύτερη λύση είναι ΟΛΑ ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ μας να βρίσκονται ταυτόχρονα σε 2 δίσκους, έναν εσωτερικό και έναν εξωτερικό. Μάλιστα, καλό είναι ο εξωτερικός να μην είναι συνδεδεμένος στο ρεύμα και να τον λειτουργούμε μόνο όταν θέλουμε να παίρνουμε backup. To ίδιο πρέπει να γίνεται και για έναν εξωτερικό δίσκο που χρησιμοποιούμε συνέχεια (on the go). Τα δεδομένα του να υπάρχουν backup και κάπου αλλού.

[MENTION=11336]panospap1993[/MENTION]

Τελικά έκανες recover τα αρχεία σου;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.