Jump to content



ΣΟΟΟΟΟΣ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΣΚΛΗΡΟ


Recommended Posts

[MENTION=1066]gdp77[/MENTION]

Ελπίζω να διάβασες το ποστ μου με σαρκαστικό ύφος.

Μετά από τούτο το μαργαριτάρι όλα τ'άλλα περισσεύουν:

εγω δε θα εβαζα πανω απο 500giga

για παραδειγμα ενα τερα ειναι ενα τρισεκατομμυριο bytes

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

αν καπιος θελει να αποθηκευσει ενα τρισεκατομυριο bites σε ενα δισκο μπορει να το κανει εγω δεν θα τον αποτρεψω σε αυτο :mobile1: στα δικα του τα αρχεια...

οσο για τους δισκους... 3 αγορασα φετος.. κ εχω εναν που δουλευει 8 χρονια..

εγω απλα λεω τη γνωμη μου.

Ελπίζω να διάβασες το ποστ μου με σαρκαστικό ύφος.

Μετά από τούτο το μαργαριτάρι όλα τ'άλλα περισσεύουν:

ο καθε ενας νομιζω κανει αυτο που πιστευει κατα τη κριση του δεν εχω καπιο λογο ουτε να σε πεισω αλλα ουτε κ να σου αλλαξω γνωμη.. οταν ομως χρησιμοποιω τη λεξη εγω δε νομιζω οτι μπορεις να μου αφαιρεσεις το δικαιομα μου να κανω οτι νομιζω ουτε σου ειπα να το κανεις κ εσυ. Έγινε επεξεργασία από Lord_mystery
Link to comment
Share on other sites

Αν φοβάσαι τοσο, μην παρεις καθολου δισκο.

Φίλε σε πρόλαβα:

Η καλύτερη λύση είναι να σταματήσετε να χρησιμοποιείτε εντελώς τους δίσκους.

:sarcastic:

αν καπιος θελει να αποθηκευσει ενα τρισεκατομυριο bites σε ενα δισκο μπορει να το κανει εγω δεν θα τον αποτρεψω σε αυτο :mobile1: στα δικα του τα αρχεια...

Είναι αλήθεια πως η λέξη "τρισεκατομμύριο" φαντάζει επιβλητική, καλύτερα να κρατάμε αποστάσεις μιας & η ανθρωπότητα δεν είναι ώριμη ακόμα να μπλέκει με τέτοια νούμερα :nuke:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω εναν εξωτερικο σκληρο seagate 2T,τον οποιο μετα απο μια επανεκιννηση δεν εβλεπε ο υπολογιστης.Στην διαχειριση δισκων τον εχει σαν μη εκχωρηθεντα και τον βλεπει σαν 1Τ.Τον εβγαλα απο το κουτι του και τον τοποθετησα μεσα στον υπολογιστη.Αρχικα για 2-3" σφυριζε αλλα το αποτελεσμα ηταν το ιδιο.

Με το παραπανω προγραμμα θα κανω δουλεια η" θα πρεπει να χρησιμοποιησω καποιο αλλο?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Έλεγξε τον με κάποιο διαγνωστικό όπως hd sentinel να δεις τη κατάσταση του.

Έχεις σημαντικά αρχεία πάνω;

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε τον με κάποιο διαγνωστικό όπως hd sentinel να δεις τη κατάσταση του.

Έχεις σημαντικά αρχεία πάνω;

Ταινιες εχω και σειρες.Ενταξει δεν ειναι κατι το πολυ σημαντικο,αλλα δεν θα ηθελα και να τα χασω.Εαν βεβαια δεν γινεται δεν θα πεθανω κιολας.

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.Θα το τσεκαρω με αυτο που μου εγραψες.Με το check disk παντος μου εβγαλε σφαλμα.

Link to comment
Share on other sites

Με το παραπανω προγραμμα θα κανω δουλεια η" θα πρεπει να χρησιμοποιησω καποιο αλλο?

Κανείς δε μπορεί να σου πει με βεβαιότητα ποιο πρόγραμμα θα σου κάνει τη καλύτερη δουλειά.

Εξαρτάται το πρόβλημα (αν απλά έχασε το file system ή είναι κάποιο πιο σοβαρό πρόβλημα στο δίσκο).

Θα πρέπει να δοκιμάσεις για να δεις. Δεν υπάρχει η απόλυτη λύση στο θέμα αυτό.

Απλά για το πρόβλημα που περιγράφεις το καλύτερο που έχεις να δοκιμάσεις για αρχή είναι το test disk.

Καλό θα ήταν να μην χρησιμοποιούμε το check disk σε αυτές τις περιπτώσεις προτού εξετάσουμε την υγεία του δίσκου γιατί μπορεί να τρέχουμε & να μη φτάνουμε μετά.

Τι σφάλμα σου έβγαλε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ταινιες εχω και σειρες.Ενταξει δεν ειναι κατι το πολυ σημαντικο,αλλα δεν θα ηθελα και να τα χασω.Εαν βεβαια δεν γινεται δεν θα πεθανω κιολας.

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.Θα το τσεκαρω με αυτο που μου εγραψες.Με το check disk παντος μου εβγαλε σφαλμα.

Aυτό είναι καλό πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε μπορεί να σου πει με βεβαιότητα ποιο πρόγραμμα θα σου κάνει τη καλύτερη δουλειά.

Εξαρτάται το πρόβλημα (αν απλά έχασε το file system ή είναι κάποιο πιο σοβαρό πρόβλημα στο δίσκο).

Θα πρέπει να δοκιμάσεις για να δεις. Δεν υπάρχει η απόλυτη λύση στο θέμα αυτό.

Απλά για το πρόβλημα που περιγράφεις το καλύτερο που έχεις να δοκιμάσεις για αρχή είναι το test disk.

Καλό θα ήταν να μην χρησιμοποιούμε το check disk σε αυτές τις περιπτώσεις προτού εξετάσουμε την υγεία του δίσκου γιατί μπορεί να τρέχουμε & να μη φτάνουμε μετά.

Τι σφάλμα σου έβγαλε αυτό;

Οτι δεν υπαρχει δισκος ασχετως εαν βλεπει καποιον με 1Τ.
Aυτό είναι καλό πρόγραμμα
Το χρησιμοποιησα και αυτο.Απλως δεν βλεπει δισκο.

Σας ευχαριστω για την βοηθεια σας:)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
On 18/1/2013 at 11:27 ΜΜ, το μέλος GoMaR έγραψε:

για αρχη μη γραφεις με κεφαλαια γιατι δειχνει οτι φωναζεις :)

τον δισκο τον ακους να γυρναει η οχι οταν του δινεις ρευμα ;

τι εξωτερικο εχεις ; υπαρχει η δυνατοτητα να τον ανοιξεις και να τον κοτσαρεις στο πισι σου αν ειναι προβλημα της εξωτερικης θηκης

Καλησπέρα! Έχω προβλημα με τον εξωτερικό μου δίσκο. Άνοιξα τη θήκη. Με το που τον ξεκουμπώνω το ρεύμα λειτουργεί κανονικά. Με το που τον κουμπώνω πέφτει. Γνωρίζει κανεις κάτι;7678F91E-45FF-449E-85B2-B1519D93D6AB.thumb.jpeg.f4f59d6f4b4b7cc4e090b1164ebdfbaa.jpeg

B5444F6F-94B4-401F-AFBE-FFF07F901938.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.