Jump to content



The Superlux HD-668B Owner's Club


Recommended Posts

Εχουν δοκιμάσει και άλλα καλώδια σε άλλα forums και δεν έχουν ολα το ιδιο αποτέλεσμα απο τι λένε.

Ευχαριστώ παντως

Ο φίλος μας ο [MENTION=12468]NOP$TRIM[/MENTION] μιας και εχει κάνει recabling στα δικα του θα ήταν χρήσιμο αν μας έλεγε την δικιά του άποψη..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

εμενα επαθαν αυτο

attachment.php?attachmentid=57996&stc=1&d=1378757490

η πλακα ειναι οτι δε το επαθαν οταν εφαγαν το στρεσαρισμα, αλλα τωρα υστερα απο τοσους μηνες...

υστερα απο επικοινωνια με thomann αναμενω τωρα να μου στειλουν κανουργια και εγω.

[ATTACH]57996[/ATTACH]

Επειδή έχω και εγώ αυτό το θέμα τι σου απάντησαν? Τα έστειλες πίσω?

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθαν τα καινουρια και ειναι ελλατωματικα. :/

τους εστειλα μειλ και μου στελνουν 3ο ζευγαρι!!! πραγματικα οτιδηποτε και αν αγορασω σε σχεση με ηχο θα ειναι η πρωτη μου επιλογη!!! σημειωση δεν εχω στειλει κανενα απο τα 2 ελλατωματικα πισω. αυτα που ελαβα ειχαν προβλημα απο το εργοστασιο, το αριστερα ακουστικο ετριζε σαν τρελο..

Link to comment
Share on other sites

Όταν τρίζουν τα μεγάγωνα κάντε έλεγχο για τρίχες . Έχουν το ίδιο ηχητικό αποτέλεσμα, στα μπάσα κυρίως, με τα χαλασμένα μεγάφωνα.

Και μακριά από ακριβά καλώδια. Ακριβώς ό,τι δίνει ο κατασκευαστής. Μην εμπιστέυεστε γενικώς απόψεις σε θέματα καλωδίων και ενισχυτών. Είναι πολύ δύσκολο να κρίνει το αυτί αν όντως υπάρχει έστω και αλλαγή σε αματσάριστες εντάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όταν τρίζουν τα μεγάγωνα κάντε έλεγχο για τρίχες . Έχουν το ίδιο ηχητικό αποτέλεσμα, στα μπάσα κυρίως, με τα χαλασμένα μεγάφωνα.

Και μακριά από ακριβά καλώδια. Ακριβώς ό,τι δίνει ο κατασκευαστής. Μην εμπιστέυεστε γενικώς απόψεις σε θέματα καλωδίων και ενισχυτών. Είναι πολύ δύσκολο να κρίνει το αυτί αν όντως υπάρχει έστω και αλλαγή σε αματσάριστες εντάσεις.

το εβγαλα αλλα δεν φαινεται κατι πανω η μεσα στο μεγαφωνο. καλα απο ποιοτητα ειναι κλαφτα χαραλαμπε.

θα βγαλω την στεκα απο τα 668 και θα την βαλω στα 669,και ετσι θα φτιαξω ενα ζευγαρι ακουστικα καινουριο!:p

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα τα HD-681 EVO απο thomann, λογω του προβληματος που προεκυψε με τα 668Β.

Σε μουσικη λιγο που ακουσα μου φαινονται ισως λιγο καλυτερα στα αυτια μου.

Λεω ισως γιατι μπορει απλα να τα οδηγαει καλυτερα η Xonar DX.

Σιγουρα καλυτερη αισθηση πανω στο κεφαλι μου. Απο το κουτι και δε αισθανομαι καθολου πιεση στο κεφαλι.

Εξτρα Valour Pads περιλαμβανονταν μεσα στη συσκευασια. :T: :T:

Εδω να αναφερω οτι τα 668Β δεν τα εστειλα πισω, και τα οποια μπορω και τα χρησιμοποιω χωρις προβλημα.

Well done Thomann...!!!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τους είπες να σου στείλουν 681; εμένα 668β μου ξανά έστειλαν! Σήμερα παρέλαβα κ Γω!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Ναι τους ζητησα αυτα καθως τα 668Β ηταν ετσι και αλλιως οκ.

Για να δοκιμασω και τα 681 EVO τι λενε.

Δεν μου εφεραν καμια αντιρρηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Έχετε να προτείνεται κάποιον φθηνό usb dac/amp (30ευρώ ας πούμε,αντε 40 αν πρόκειται να καταλαβω μεγάλη διαφορά) για τα ακουστικά,? γιατί όποτε τα βαζω να ακούσω πανω στην realtek onboard ξενερώνω μόνο και μόνο απο την ένταση.

EDIT:είτε απο ebay είτε απο skroutzμαγαζα.απο όπου να ναι.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην να πω οτι η γνώμη μου για τ ακουστικά είναι παραπάνω απο θετικότατη αλλά θα ήθελα λίγο παραπάνω ένταση..μπορεί κάποιος να μου πεί αν μια εξωτερική κάρτα ήχου θα μου δώσει αυτό που ζητάω(?) και αν ναι έχετε κάποια να μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.