Jump to content



The Superlux HD-668B Owner's Club


Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αυτα οταν βγουν θα τα τιμησω παντως...

Superlux - HMC681

attachment.php?attachmentid=56047&stc=1&d=1366923501

Design:Semi-open, Circumaural

Driver :50 mm, Neodymium

Sensitivity:98 dB SPL

Impedance:32 Ω

Max. Input Power:300 mW

Frequency Range:10 Hz-30 kHz

Net Weight:290 g (10.2 oz)

Cable Type:Straight

Cable Length:3 m (9.8 ft)

Plug:2 x 3.5mm : for desktop or laptop

Colors:Black

post-11666-1416077309,7156_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tα νούμερα δεν μπορούν να πουν την αλήθεια για το κατα πόσο καλύτερα ή χειρότερα ακούγεται κάτι, αλλά έπεσα πάνω σε ένα ωραίο site ;)

http://www.headphone.com/buildAGraph.php

graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=283&graphID[]=2241&graphID[]=3301

Έγινε επεξεργασία από Samael
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

υστερα απο την τελευταια ομαδικη πηρα και γω τα 669.

ψαχνω για μια καρτα ηχου υποχρεωτικα εξωτερικη και με υποστηριξη mac.

καμια καλη ιδεα? το fiio δεν μου γεμιζει το ματι.

Valve Class A Tube Headphone Amplifier Preamp Audio Amp Russian EH 6922 Tube | eBay αυτο τι λεει? αργοτερα θα παρω και 1 set monitor speakers μαλλον για krk rp6.

edit: μαλλον ειμαι αναμεσα στις x-fi hd & xonar u7. μου αρεσει περισσοτερο η creative λογω του τηλεχειριστηριου, αλλα διαβαζω καλα λογια και για την asus. για την πρωτη μονο καλα πραγματα εχω να θυμαμαι αλλα πλεον δεν εχω ιδεα απο καρτες ηχου οποτε περιμενω τα φωτα σας!:p

Έγινε επεξεργασία από panos444
Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 κάρτες ήχου είναι πολύ δυνατές.

Να ξέρεις ότι η Xonar θέλει εξωτερική τροφοδοσία ρεύματος (4pin floppy connector) ενώ η creative όχι. Επίσης αν σκοπεύεις να παίζεις και παιχνίδια να ξέρεις ότι η creative έχει καλύτερη συμπεριφορά/drivers από την ASUS. Στην ASUS είναι software emulation και έχει αρκετά προβλήματα σε πολλά παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 κάρτες ήχου είναι πολύ δυνατές.

Να ξέρεις ότι η Xonar θέλει εξωτερική τροφοδοσία ρεύματος (4pin floppy connector) ενώ η creative όχι. Επίσης αν σκοπεύεις να παίζεις και παιχνίδια να ξέρεις ότι η creative έχει καλύτερη συμπεριφορά/drivers από την ASUS. Στην ASUS είναι software emulation και έχει αρκετά προβλήματα σε πολλά παιχνίδια.

xonar u7 γραφω αυτη δεν βλεπω να θελει τροφοδοσια. παιρνει απο το usb αποτι βλεπω. αποκλειστικα μουσικη θα παιζει και κυριως ενισχυση ακουστικων αυτο ειναι που με "καιει" προς το παρον. δεν προκειται να παιζω και ειδικα στο μακ τωρα αντε κανα προ και αυτο θα μεταφερθει στο πλειστεισον 4 συντομα..!:)

αυτες τις λαμπατες απο το ebay αν τις χτυπησω κανα ~30αρι δεν αξιζουν? εχω ενα πιστωτικο απο ισοπ και δεν εχει την u7 ισως θα πρεπει να παω αναγκαστηκα στην creative εκτος και παρω αυτη απο το ebay. η ασους ειναι 24/192 η creative 24/96. θα καταλαβω διαφορα? (γιατι ειμαι και βαθια νυχτωμενος..!:p)

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή ένα ευχαριστώ στον @wolves δεν είχα πάρει πρέφα την ύπαρξη του συγκεκριμένου thread... :)

Σαν κάτοχος των ακουστικών έχω να πω ότι είμαι όχι απλά ευχαριστημένος!

Για κάποιο λόγο είμαι ........

......Ελπίζω να σας αρέσουν!

Ακόμα????? Περιμένουμε φωτο τελικά το φίλτρο το έκανες? Πιο σχέδιο βρήκες? Τα καλώδια είναι από το νετ αγορασμένα η από κατάστημα με είδη ήχου?

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
δεν κάνουμε quote όλο το σεντόνι
Link to comment
Share on other sites

υστερα απο την τελευταια ομαδικη πηρα και γω τα 669.

ψαχνω για μια καρτα ηχου υποχρεωτικα εξωτερικη και με υποστηριξη mac.

καμια καλη ιδεα? το fiio δεν μου γεμιζει το ματι.

Valve Class A Tube Headphone Amplifier Preamp Audio Amp Russian EH 6922 Tube | eBay αυτο τι λεει? αργοτερα θα παρω και 1 set monitor speakers μαλλον για krk rp6.

edit: μαλλον ειμαι αναμεσα στις x-fi hd & xonar u7. μου αρεσει περισσοτερο η creative λογω του τηλεχειριστηριου, αλλα διαβαζω καλα λογια και για την asus. για την πρωτη μονο καλα πραγματα εχω να θυμαμαι αλλα πλεον δεν εχω ιδεα απο καρτες ηχου οποτε περιμενω τα φωτα σας!:p

Για να παιξει σωστα ενας λαμπατος ενυσχητης θελει 200-300 V η λαμπα.

Αυτο ειναι gimmick και imo δεν αξιζει.

Βρες κατι καλο οπως fio e9 κλπ

Link to comment
Share on other sites

Η fiio αξίζει καλύτερα απο την creative που έδειξα παραπάνω; πάνω κάτω στα ίδια λεφτά είναι. Δεν μου γεμίζει το μάτι. Μπήκα θομαν μπας και έπαιρνα από εκεί κάρτα ήχου κ ηχεία αλλά δ ξέρω καμία καλή. Μάλλον για την creative θα πάω που έχει και τηλεκοντρόλ.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ψαξτο λιγο καλα, παρε μια καλη καρτα ηχου γιατι θα την κρατησεις για χρονια, Εγω αμα δεν ειχα καλη ενισχυση θα επερνα κανενα Topping Dac που αποτι διαβαζω ειναι πολυ καλοι. Creative usb και γενικοτερα creative για μουσικη δεν θα επερνα για κανενα λογο. Θες να βαλεις και ηχεια πανω ? Κοιτα λιγο αυτον που εχει και remote.

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω ηχεία, στην αρχή ήταν να βάλω ηχεία υπολογιστή αλλά θα πάρω μονιτορς, μάλλον αυτοενισχυομενα όμως, δ θέλω να μπλεκω με ενισχυτές. Τα krk rp6 θ είναι μάλλον. Θέλω να έχει υποστήριξη με μακ οπωσδήποτε γιατί ήδη έχουμε ένα κ να είναι εξωτερική. Αυτά! Η xonar u7 είναι καλύτερη;

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.