Jump to content


The Superlux HD-668B Owner's Club


Recommended Posts

δευτερη μερα συμβιωσης με τα ακουστικα... τα velour pads ειναι must...

τα ακουστικα θενε ανοιγμα ειδικα για εμας του κεφαλους :hehe:

με 2 ωρες χρηση ψιλοπονουσα...και για οσους φορανε γυαλια οπως εγω ακομα χειροτερα...οση ωρα δεν τα δουλευω βαζω βιβλια αναμεσα να ανοιξουνε...

Έγινε επεξεργασία από Anonymous
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

δευτερη μερα συμβιωσης με τα ακουστικα... τα velour pads ειναι must...

τα ακουστικα θενε ανοιγμα ειδικα για εμας του κεφαλους :hehe:

με 2 ωρες χρηση ψιλοπονουσα...και για οσους φορανε γυαλια οπως εγω ακομα χειροτερα...οση ορα δε τα δουλευω βαζω βιβλια αναμεσα να ανοιξουνε...

Και εγώ έχω τελειώσει το burn-in από θέμα μουσικής αλλά το burn-in για να κάτσουν στην κεφάλα μου δεν έχει ολοκληρωθεί. Νομίζω ότι προσπαθεί να μου μικρύνει το κρανίο κάθε φορά που τα φοράω και φυσικά ιδρώνω και πολύ περισσότερο. Και όχι δεν είναι η ιδέα μου. Έβαλα κάτι razer που έχω για δοκιμή και με το ζόρι αισθανόμουν ότι φόραγα ακουστικά.

Και μένα περνάνε τις νύχτες τους τα Superlux ανάμεσα σε βιβλία μέρες τώρα μπας και στρώσουν. Μια μικρή αλλαγή την έχω δει αλλά θέλει δουλειά ακόμη :flag:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει δοκιμάσει κανείς την aune t1 πως πάει με τα ακουστικά μας και γενικά πως είναι σαν dac; διαβάζω πολύ καλά σχόλια και την βρίσκω στο ebay με λιγότερο από 150€.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχετε παρατηρήσει και εσείς οσοι έχετε velour pads στο φως να ειναι λιγο πιο ασπρα στα σημεια που ακουμπαει το αυτι?

Δεν ξερω αν φταιει το οτι καμιά φορά ιδρώνει το αυτι και συμβαίνει η είναι σκόνη,φοβαμε μην εχει γίνει πιο σκληρό στο σημείο που γίνετε η επαφή.

Εχει δοκιμάσει κανείς να τα πλύνει?

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρήσει και εσείς οσοι έχετε velour pads στο φως να ειναι λιγο πιο ασπρα στα σημεια που ακουμπαει το αυτι?

Δεν ξερω αν φταιει το οτι καμιά φορά ιδρώνει το αυτι και συμβαίνει η είναι σκόνη,φοβαμε μην εχει γίνει πιο σκληρό στο σημείο που γίνετε η επαφή.

Εχει δοκιμάσει κανείς να τα πλύνει?

Μετα απο αρκετους μηνες δεν εχω καποιο τετοιο θεμα και ιδρωνω αρκετα (με τοσο τρεξιμο στο bf3 :p)

Ειναι σαν την πρωτη μερα που τα εβαλα.

Απο σκονη δεν "αρπαζουν" καθολου σε σχεση με αλλα velour pads που εχω χρησιμοποιησει με αλλα ακουστικα.

(και λιγη σκονη να βρω πανω τους απο το γραφειο που καθονται φευγει αμεσως απλα με το χερι, δεν κολαει πανω)

Δεν εχει χρειαστει λοιπον να τα πλυνω ακομα αλλα ξερω οτι πλενονται κανονικα χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Από που κ ποσο Σπύρο;

Ακόμα δεν έχω πάρει dac ούτε headphone amp.. Τα έχω μέσα στην θήκη τους..!

Έχει ακούσει κανένας τα wavemaster two; πολύ ωραία είναι, θυμίζουν πολύ audioengine και έχουν ένα κατοσταρικο κατω.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Από που κ ποσο Σπύρο;

Ακόμα δεν έχω πάρει dac ούτε headphone amp.. Τα έχω μέσα στην θήκη τους..!

Έχει ακούσει κανένας τα wavemaster two; πολύ ωραία είναι, θυμίζουν πολύ audioengine και έχουν ένα κατοσταρικο κατω.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Και μένα στο κουτί τους είναι :D Εσύ δεν πήρες DAC εγώ δεν εχω στήσει ακόμα το pc από το Πάσχα :hehe:

Η βασούλα από ebay κάνα 15δόλλαρο.. Ψιλοτσιμπημένη αλλά Ευρωπαίος πωλητής και δεν έβρισκα πουθενά αλλού!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις βάλτε τα πάνω και αφήστε τα dac ακόμα και με μητρικής κάρτα ήχου θα ακούσετε διαφορά

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Οπότε είτε είμαι κουφός είτε τσαμπα τα πήρα.. Γιατί στο λάπτοπ ακούγονται χαμηλά και χωρίς κανένα ενθουσιασμό.. Στο κινητό ακούγονται πολύ καλυτερα δεν ξέρω γιατί..

Επίσης με χαλάει αφάνταστα που είναι πλαστικό το στεφάνι που στερεονονται.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4655]racer[/MENTION]

ytegyme9.jpg

Μέταλλο να σφίγγει μέταλλο. . No good

azetyqu6.jpg

Προστατευτικό για το παρκέ :p

umedyte8.jpg

nuvy5e4e.jpg

4e8ubemy.jpg

[MENTION=10518]panos444[/MENTION]

To manual και σε σενα ηταν για τα 668Β παρολο που πηραμε τα 669?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από fantomas
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.