Jump to content


The Superlux HD-668B Owner's Club


Recommended Posts

Δεν έχω διαβάσει το manual ποτε και ουτε το έχω παρατηρήσει αυτό που λες!! :hehe:

Όταν πάρω θα είναι μάλλον το aune t1. Πολύ καλυτερο απο το φιιο από τι λένε.

Μάλλον αποφάσισα σετ ηχεία dac. Οποτε μετα τις διακοπές παραγγελνω με οτι μείνει!!! :hehe:

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δεν έχω διαβάσει το manual ποτε και ουτε το έχω παρατηρήσει αυτό που λες!! :hehe:

Όταν πάρω θα είναι μάλλον το aune t1. Πολύ καλυτερο απο το φιιο από τι λένε.

Μάλλον αποφάσισα σετ ηχεία dac. Οποτε μετα τις διακοπές παραγγελνω με οτι μείνει!!! :hehe:

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Και γω κατά τυχη το είδα επειδή τα ξεπακεταρα για την φωτογράφηση :p Για δες και πες, ειμαι περίεργος!! ;)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Και γω κατά τυχη το είδα επειδή τα ξεπακεταρα για την φωτογράφηση :p Για δες και πες, ειμαι περίεργος!! ;)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

και μενα εχει το 668β μανιουαλ εχει!:p

μπηκα στο headfi και εχει 140σελιδες με καστομ βασεις ακουστικων και λεω να εκτελεσω στην κυριολεξια καμια απο αυτες!!!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αφου θελετε ντε και καλα DAC για 30 ευρω ακουστικα ριξτε μια ματια εδω DAC USB - Audio-GD NFB-16 - 24Bit / 192KHz USb

Δεν εχω προσωπικη εμπειρια απο το συγκεκριμενο αλλα κρινοντας απο τα προηγουμενα προιοντα ( c2c - dac19mk3 - compass ) εχω να πω μονο τα καλυτερα λογια για την audio-gd :)

Link to comment
Share on other sites

φωτιστικο μεταλλικο ικεα 10 ευρω

και λαμπα ψυχρου φως 3 ευρω

εχεις και βαση εχεις και φως :p:jump1:

DSC_0230_zps06998597.jpg

Εγώ το έχω σε γκρί το φωτιστικό αυτό... χεχε

Η βλακεία όμως χαλάει. Στη βάση που κρατάει το "χωνί" της λάμπας. Απο κάποια στιγμή και μετά δε το κρατάει πχ γυρισμένο το φώς προς τα πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αφου θελετε ντε και καλα DAC για 30 ευρω ακουστικα ριξτε μια ματια εδω DAC USB - Audio-GD NFB-16 - 24Bit / 192KHz USb

Δεν εχω προσωπικη εμπειρια απο το συγκεκριμενο αλλα κρινοντας απο τα προηγουμενα προιοντα ( c2c - dac19mk3 - compass ) εχω να πω μονο τα καλυτερα λογια για την audio-gd :)

Δεν ξέρω τι dac είναι αυτό αφού δεν βλέπω την αναλογική του εξοδο παρα μονο ομωαξονικη η όπως γράφεται χωρίς ορθογραφικά λάθη!! :p

Και έχει 150€. Όλα αυτά απο το κινητό πρέπει να μελετηθεί και από το πισι βέβαια.. Μέχρι τα 200 δολάρια πάντως δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από αυτό που έβαλα πιο πάνω σύμφωνα με αυτά που διαβάζω. Στα 360 (δολάρια πάντα;)) υπάρχει το dacmagic 100 χωρίς ενισχυτή ακουστικών αλλά ξεφεύγει σε επιδόσεις κ χρήματα. Αυτά διαβάζω στον πολύ ελεύθερο χρόνο μου και στις άδειες του ελληνικού στρατού..!!! :hehe:

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

παίδες είχε πάρει το μάτι μου ένα νέο superlux με mic παίζει κάτι τέτοιο? έχετε κάποιο λινκ, χαρακτηριστικό, ονομασία μοντέλου?

2 σελίδες πίσω:

http://www.thelab.gr/ixos-multimedia-kai-input-devices/the-superlux-hd-668b-owners-club-119029-6.html#post1063477217

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Σύμφωνα με reviews και γνώμες που διαβάζω σε site σχετικά, οι περισσότεροι προτείνουν τα Evo, θεωρώντας ότι βγάζουν πιο "ζωντανό" ήχο.

Χωρίς να στεναχωρήσω τους χρήστες των 668, άλλωστε δεν έχω κανένα από τα δύο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.